DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
SÜLEYMAN KOCABAŞ
SÜLEYMAN KOCABAŞ
Giriş Tarihi : 24-02-2021 21:28
Güncelleme : 24-02-2021 21:30

YENİ DÜNYA DÜZENİNE STRATEJİK BİR BAKIŞ

 

Aziz dostlar, bugünkü köşe yazımızda sizlere “Tarih Penceresi” ve “Günümüz Penceresi”nden bakarak sesleneceğiz.

Bu yazımı yazarken, bana inanın ki, kendimi düşünerek yazıyorsam namerdim. 71 yaşında, bürokraside 26 yıl çalışmış emekli ve 50 yıllık tarihçi yazarlık hayatımda milletimize, Osmanlı ve Cumhuriyet tarihimiz konularında 81 kitap yazdım, yayınladım ve kazandırdım. Şunun şurası, 3 – 5 yıllık ömrüm kalmıştır veya kalmamıştır. İnanın kendimi değil, her biri hâlâ çocuk olan beş torunumdan ortaokul 1’e giden oğlan, lise 3’e giden kız, yeni doğmuş oğlan, ilkokul 2’ ye giden oğlan, anaokuluna giden kız torunlarımın geleceğini kara kara düşünüyorum. Gelecekte ne olacak bu çocukların hali!... Amerika’nın “Yeni Dünya Düzeni” “BOP” gereği, ülkemiz Afganistan, Irak, Suriye gibi “müstevliler” tarafından zapt ve işgal edilip babaları – anaları ve ben dedeleri ile birlikte öldürülecekler veya Suriyeli çocuklar gibi Avrupa’ya kaçırılıp zenginlerine “seks köleleri” olarak satılacaklar veya “organ mafyası” için organları Avrupalı zengin ailelere “daha çok yaşasınlar” diye parça parça satılıp takılmak suretiyle nemalanmalar olarak mı kullanılacaklardır? Ülkemizin 84 milyonluk nüfusu Afganistan, Irak ve Suriye’de olduğu gibi (bunların nüfusları yarı yarıya indirilmekten olarak) büyük kitlesel katliamlar, sürgünler ve sınırlarımızdan kaçmalarla (kaçabilecek pek de bir yerimiz yok, çünkü etrafımız da düşmanlarımızla sarılıdır) 42 milyona indirildikten sonra mı aklımız başımıza gelecektir?

“Türkün aklı başına sonradan gelir” derler. Doğrudur. Çocuklarımızın organları parça parça satılmadan, 42 milyona inmeden ve aklımız başımıza sonradan gelmeden olarak “KURTULUŞ” için devasa ve büyük bir teklifim vardır:

“MİLLİ KOALİSYON HÜKÜMETİ KURMAK.”

“BOP’ a göre Amerika’nın yeni Ortadoğu haritası. “Amerikan Silahlı Kuvvetler Dergisi” nin Haziran-Eylül 2006 sayısında yayınlanmıştır.

Ülkelerde kurulması en sonunda mecburi ve kaçınılmaz olan bu hükümet modeli hangi şartlarda kendisini gösterir? Gerekçeleri nelerdir?

Hemen söyleyelim: Ülke büyük tehlikelerle karşı karşıya gelmiş, büyük olağanüstü haller yaşanıyorsa kurulur. Yani özetle, yaşanan “HARP HALLERİ” sebebiyle kurulur. Zaten de ülkemiz şu iki cepheli fiili harp hali ile hayat – memat, ölüm – kalım mücadelesi vermektedir. Bu iki harbin cepheleri şunlardır:

 1. EN ESKİ CEPHE: “Amerika-Batı-İsrail Şer Ekseni” ile olan sürekli savaşımız bugün de bütün şiddetiyle devam ediyor ve yarın da devam edeceğe benziyor.

“Amerika ve NATO Türkiye’yi işgal edecektir” söylemi bütün dünyada dillere destan hep konuşuluyor, dolaşıyor.

 

Bu “BÜYÜK TEHLİKE” yi görmek için evimizdeki “siyah ekran” ve “gazete haberleri” ne bakmak yeterlidir. Haydut Devlet Amerika, 1990’dan sonra kurduğu “Yeni Dünya Düzeni” nin bir versiyonu olarak, “Ortadoğu’da 22 ülkenin sınırlarını değiştireceğiz” e yönelik “Büyük Ortadoğu Projesi” ni (BOP) aktif olarak Afganistan’da uygulamaya başladığı (7 Ekim 2001’de işgale başladı) Türkiye’yi de dört bir tarafından kuşatmaya almak için hareket geçmiştir. Bu cümleden olarak, Yunanistan’ın günümüzdeki Başbakanı Michotakis’i “Amerika’nın Venizelosu” rolünde Türkiye’ye yönelik saldırtmak için iyice bize karşı planlamıştır.

Yunanistan’a bir harp anında yardım için Amerika’ya Girit’te ve Ege adalarında birer tugaylık askeri üsler verilmiş, Amerika, Kıbrıs Rumlarına karşı yıllardır uyguladığı silah ambargosunu kaldırmış, bu ada Amerikan savaş gemilerinin sık sık uğradığı yer haline gelmiştir. Yakında burada da bir tugaylık üs kurmasına şaşmayalım. ABD’nin son tehditlerinden birisi de Libya ve “Mavi Vatan” dediğimiz Doğu Akdeniz’den bütün askerlerimizi ve savaş gemilerimizi çekmeyi istemesi olmuştur. Zaten, yıllardan beri de hep “Türkiye Kıbrıs’taki askerlerini çekmelidirler” demiyorlar mıydı? En son olarak ise, 22 Şubat 2021 tarihli haberlerde, Türkiye sınırına en yakın 40 kilometre uzaktaki Dedeağaç’ta 20 bin kişilik (iki tugaylık) askeri bir üs kurmaya başladığı ve bununla da kalmayıp Batı Trakya Ege denizi sahiline ise bir deniz üssü daha kurmayı planladığı üzerinde durulmaktadır. Anlaşılan, Türkiye üzerindeki günümüz emellerini gerçekleştirmek için Kasım 2020’de seçilmiş yeni Amerikan Başkanı Joe Biden (ben ona “Bidon kafalı başkan” diyorum) günümüzün “İkinci Lloyd George” si, halihazır Yunanistan Başbakanı Michotakis ise “İkinci Elefteros Venizelos” u rolüne soyunmuşlar, bu yüzden tarih üzerimizde 100 yıl (1920 – 2021) sonra tekerrür etmiş görünümündedir. 1918 – 1922’lerin Türkiyesi’ndeki “BÜYÜK TEHLİKE” sinden kurtulmak için nasıl ki Mustafa Kemal Paşalar, Fevzi Paşalar, Kâzım Paşalar vb. çıkmışlar ve anavatanımızı İngiliz Başbakanı Lloyd George ve onun suç ortağı Yunanistan Başbakanı Elefteros Venizelos’u ağır bir mağlubiyet uğratarak vatanımızı kurtarmışlarsa, günümüzün Georgeleri ve Venizeloslarını da mağlup edecek yeni askeri–sivil liderler elbette çıkarak bugün de ülkemizi bunlara yedirtmeyeceklerdir. Kazanacağımız zafer sonucu “ikinci bir kazancımız” olarak belki de Yunanistan yeniden bizim bir eyaletimiz haline gelecektir.

İşte bu zafer, “ben iktidar olacağım, yok sen değil ben iktidara geleceğim” kısır çekişmeleri, tepişmelerini hiç olmazsa “geçici bir süre”, yani “TÜRK-AMERİKAN-YUNAN SAVAŞI” yanında “TÜRK-AMERİKAN-(PKK-YPG) SAVAŞI” nı da kazanana kadar erteleyerek, bütün güçlerimizi birleştirmek suretiyle düşmanlarımızı yenebilmek için bir “MİLLİ BLOK” ve bunun sonucu bir “MİLLİ KOALİSYON HÜKÜMETİ” ni bunun için istiyoruz. Bu savaşı kazandıktan sonra, eğer diyebilirseniz, “Demokrasiye yeniden geçeceğiz” gibi de bir şeyler mırıldanarak, isterseniz birbirinizden ayrılın ve tek başınıza iktidar olmak için birbirinizi yemeye, tepişmeye devam edin derim doğrusu!...

Haydut Devlet Amerika, yalnızca “Yeni Venizelos’lu Yunanistan” ı ile kalmak istemiyor; Bulgaristan, Romanya ve Gürcistan’ da üsleri var. Komşumuz Irak’ta 4- 5 tane üssü, Suriye’de dizimizin dibinde 13 üssü mevcuttur. Bir hafta önce de 14’ üncüsünü Kamışlı’ ya Türkiye sınırına 1 km. uzakta kurdu. Buraya 40 -50 tır silah getirdi.

“Peki” diyeceksiniz, “Amerika’nın İncirlikteki üssü ne olacaktır?” Türkiye ile harbe hazırlandığına göre burasını taşıyacağı muhakkaktır. Senaryolara göre, buradaki silahları Türkiye’ye karşı (içlerinde atom bombaları da varmış) kullanmak için, bunları ya kurduğu Girit üssüne taşıyacakmış veya kurmayı planladığı Kıbrıs Amerikan üssüne götürecekmiş. Yani anlayacağınız, Amerika ve belki de yanında NATO da olduğu halde, 1947 – 1990 zaman diliminde yaşanan “Soğuk Savaş” dönemi “Sıcak Savaş” a dönüşürse, İncirlik’teki vb. Komünist Rusya’ya karşı kullanmayı planladığı silahlarını günümüz itibariyle “Komünizm Tehlikesi ” ortadan kalktığına göre, kendi aklınca “Yeni Bir Tehlike” olarak algılamaya başladığı Türkiye’ye karşı kullanacaktır. Bununu lamı, cimi yoktur!...

Üstelik Amerika, “Bidon Kafalı” yeni başkanı Joe Biden Kasım 2020’de başkan seçildikten sonra Türkiye’ye karsı attığı “Salvolar” dan birisi de Ermenistan’ı kayırmaya yönelik şu sözleri olmuştur: “Seçimlerde kötü zamanımıza geldi ama, Karabağ’da olup bitenlerinde de hesabını yakında soracağız.”

Özetle, Amerika’nın Yunanistan da zaten en ileri derecelerden olarak (Suriye benzeri) çevreleme parçalarından birisi olduğu halde, Türkiye’ye yönelik bütün bu çevreleme harekeleri salt olarak Payitaht Abdülhamid filmindeki “Gulyabaniler”e karşı değil bize karşıdır. “Gulyabaniler” de zaten bizim düşmanlarımızdırlar. Milletimiz “Gulyabaniler” e de bunlar benzeri Amerikalılar –Yunanlılar- PKK’lılara da haddini bildirecek güçtedir!.. Zafer bizim olacaktır!...

 1. EN YENİ CEPHE: Dünün “Üzerinde Güneş Batmayan İngiliz İmparatorluğu” benzeri ve hatta bugün itibariyle Antartika kıtasını da içine aldığı halde “Üzerinde Güneş Batmayan Dünyanın Gelmiş Geçmiş En Büyük İmparatorluğu Olan Korona Virüs İmparatorluğu” nun çok cepheli savaşları ile boğuşmaktayız. Bu imparatorluk ülkemizi ateş ve demir, yani “silahsız” teslim almaya çalışmaktadır.

Osmanlı Devletini, “Güneş Batmayan İmparatorluk İngiltere” yıkmıştı. Anlaşılan Türkiye Cumhuriyeti Devletini de “Daha Geniş Boyutlarda Üzerinde Güneş Batmayan Korona Virüs İmparatorluğu” yıkacağa benzemektedir. En kötü ihtimal veya “ehven–i şer” den olarak, yıkamasa bile “yarı canlı, yarı aç” bir yapılanmada bizi yeniden “Haydut Devletler” in çıkarları için onların hesabına “dizayn” edecektir.

Zaten senaryolardan olarak da Korona Virüs üzerinden olan adı geçen imparatorluk planlamasını, “Virüsten Sonra Dünya Artık Eskisi Gibi Olmayacaktır” söyleminin altında yatan gerçek, dünyayı ateş ve demir kullanarak hakimiyetlerine alamayan sömürgeci ve yayılmacı “Haydut Büyük Devletler” in “başka yollardan” dan olarak Korona Virüs’ ü laboratuvarlarında imal edip, bunu Kasım 2020’de Çin’in Vuhan şehrine ekmek suretiyle, “Virüs Dünya İmparatorluğu” nu kurmayı buradan başlattıkları, üstelik de bunun kendilerine de zarar verebileceklerini düşündükleri halde, bunun “külfetleri” ne katlanarak “nimetleri” nin en sonunda kedilerine kalacağı planlamalarını da yaptıkları, bunun sonucu içinde Türkiye’de dahil gözlerine kestirdikleri ve düşmanları olarak gördüklerini bu “Virüs Belası” veya “Pandemi Süreci” ile dize getireceklerinin bir gerçek olabileceği de hiçbir zaman gözden ırak tutulmamalı, dikkatlerden kaçırılmamalıdır.

Bütün bu olup bitenler, ülkemizde artık ”Bıçağın kemiğe dayandığı” nı gösteriyor.

Gününüzde bu çok yönlü cephelerde savaşırken, iktidar ve muhalefet partilerimiz, yaptıkları “düellolar” da çözümleri olmayan veya gösterilemeyen “felaketler tellallığı - çığırtkanlığı” ile bu savaşların kazanılamayacağını bugün itibariyle apaçık ortaya koymuşlardır.

“Savaşları kazanmak” için ne yapabiliriz? İktidar ve muhalefet partilerinin kısır, yavan, akıl – mantık baştan gitmiş, “absürt”, çözümsüz, çocukça, felaketler tellallığı - çığırtkanlığı yapan, militan veya jakoben partizanlık tartışmalarıyla vakit kaybedeceğimize “MİLLİ BİR BLOK” oluşturarak kazanabilir, kurtulabiliriz.

100 yıl önce karşı karşıya geldiğimiz “BÜYÜK FELAKET” karşısında da bundan kurtuluş için ANKARA MERKEZLİ TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ’ nde her çeşit görüşten grupların ve partilerin bir araya gelerek “MİLLİ BLOK VEYA MİLLİ KOALİSYON” kurmak ve başında da iş bilir bir lider Mustafa Kemal Paşa olduğu halde “KURTULUŞ SAVAŞI” verip kazanmış, kurtulmuştuk. Üstelik bu koalisyonda, “en aykırılardan” denilen birkaç milletvekili ile iyi veya kötü “Türkiye Komünist Partisi” bile vardı. “Hocalar – Hacılar Partisi” benzeri 60 kişilik müderris, şeyh, molla, vaiz ve imamlardan ibaret de milletvekilleri vardı. Koalisyonun üçüncü de dördüncü ortakları olarak da, İttihat ve Terakki Partililer, Hürriyet ve İtilaf Partililer vardı. Beşinci ortak ise, “Devrimci ve Batıcı” kimliği ve misyonu ile tanınan Mustafa Kemal Paşa ve çevresindeki mutileriydi.

Normal veya sulh zamanlarında bunlar, caddelerde birbirlerini tanıdıkları ve gördükleri halde bile birbirlerine düşmanlıkları sebebiyle selam bile vermeseler de hepsi de zaten “AYNI GEMİDE” oldukları için, kendilerini kurtarmak yanında, vatanı, milleti ve devleti de kurtarmak için “kerhen” de olsa “MİLLİ BLOK VEYA MİLLİ KOALİSYON” olarak bir araya gelmek mecburiyetinde kalmışlardır. Zaten savaş “ORTAKLAŞA” kazanıldıktan sonra her farklı görüş grubu ve sahibi kendi yolunda yürümeye devam edecektir, etmiştir.

Bugün de karşılaştığımız “BÜYÜK TEHLİKE - FELAKETLER” karşısında aynı gemide olan iktidar partileri ile muhalefet partileri, İstiklal Harbimiz günlerindeki gibi “KURTULUŞA KADAR GEÇİCİ DE OLSA NİÇİN BİR MİLLİ BLOK – MİLLİ KOALİSYON HÜKÜMETİ” oluşturmasınlar?

Fazla vaktinizi almak istemiyorum. Ben, günümüzde ilk defa olarak benim dile getirdiğim bir “ÇÖZÜMLER – KURTULUŞ ALTERNATİFLERİ” ortaya koymaya yönelik, bu ülkenin bir vatandaşı olarak da haklarımı kullanmaktan ileri gelen “MİLLİ KOALİSYON HÜKÜMETİ KURULMALI MIDIR?” teklifimi dile getiriyorum ve hiç olmazsa en azından “HALİHAZIR İKTİDARA AKTİF, SAMİM VE SİYASİ İSTİSMARDAN UZAK DESTEK VERİLEBİLECEĞİ” temennisi ve kanaatiyle de başta aziz milletimiz olmak üzere bütün siyasilere arz ve rica diyorum.

Artık bundan sonra enine – boyuna bunun nasıl olacağı tartışılmalı, en kısa zamanda çözüm yolları bulunmalıdır. Kısa vadede kurulamasa bile ileride işler daha da sarpa sararsa bunun kaçınılmaz olarak yeniden dile getirileceği ve kurulabileceği malumdur. Benim bir tarihçi yazar olarak görüşlerim bunlardan ibarettir!... Vesselam. 24 Şubat 2021

EK

21 ŞUBAT 2021 İTİBARİYLE TELEVİZYONLAR VE GAZETELERDEN SEÇME ÜÇ ÖNEMLİ HABER

Haber I: “Biden Salvoları”:

Amerika Başkanı Joe Biden: “Olup bitenler Türkiye ile çatışmaya yol açacaktır” dedi.

Birinci Yorum: Zaten 1947’den beri Amerika ile hem “Soğuk Savaş” ve hem de “Sıcak Savaş” içinde değil miyiz ki?

Haber II: Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Müttefiklerimiz terör ve terör örgütleri karşısında saflarını belirlemelidirler.”

İkinci Yorum: “Türkiye ile artık müttefik değiliz, stratejik ortaklık bitti, öldü” dedikleri halde, niye saflarını belirlesinler ki? Zaten safları yıllardan beri besbelli ve apaçık ortadadır: PKK –YPG’ ye yandaş olmak!.. Üstelik de Türkiye’yi de hedef alan “YARATICI KAOS” olarak kullanılmak üzere DEAŞ’ ı da onlar yaratmadılar mı? Bu cümleden olarak ABD eski Başkanı Donald Trump, “DEAŞ’ı Başkan Obama ve Dışişleri Bakanı Hillary Clinton birlikte kurdular” demedi mi?

Haber III: “Uluslararası Finans Enstitüsü Açıkladı”: “Pandemi sebebiyle Türkiye dünyada iflaslarda birinci ülkedir.”

Üçüncü Yorum: “Pandemiden sonra dünya artık eskisi gibi olmayacaktır” denilmesi dillere destandır. Tabii ki Türkiye de eskisi gibi olmayacaktır. Acaba bundan istifade ile süper güçler, ülkemizi kendi sömürgecilik ve yayılmacılık emellerine göre yeniden mi “dizayn” edeceklerdir?

Benim yorumlarım böyledir, siz farklı düşünüyorsanız bana yazınız öğreneyim!...

NELER SÖYLENDİ?
@
SÜLEYMAN KOCABAŞ

SÜLEYMAN KOCABAŞ

DİĞER YAZILARI ANAVATAN ANADOLU TOPRAKLARIMIZA YÖNELİK DÖRT BÜYÜK   TEHDİT VE TEHLİKE 10-09-2021 11:52 AVRUPA’DA ZULUM GÖREN YAHUDİLERİN   TÜRKİYE’YE SIĞINMALARI VE TOPLU GÖÇLERİ 06-09-2021 10:42 BALKAN MİLLETLERİ OSMANLI YÖNETİMİNE NİÇİN VE NASIL GİRMİŞLERDİ? 22-08-2021 12:15 TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR I 14-08-2021 19:11 MUSTAFA KEMȂL PAŞA’DAN KAMȂL ATATÜRK’E 21-07-2021 11:48 TÜRKÇE YILI MÜNASEBETİYLE I 11-07-2021 11:26 I.NAPOLYON’UN ÖLÜMÜNÜN 200. YILDÖNÜMÜ  MÜNASEBETİYLE ÇAR I.ALEKSANDR’LA  ARASINDA İSTANBUL VE BOĞAZLAR’I  PAYLAŞIM PAZARLIĞI 06-07-2021 11:25 SİYONİST YAHUDİLERLE TÜRKİYE’NİN 20 YILLIK DİPLOMATİK VE ASKERİ SAVAŞI 18-05-2021 23:59 TÜRKİYE’DE ADI KONULMAMIŞ HRİSTİYANLIK YAŞINIYOR AMA!.... 13-05-2021 12:29 “ŞÜYUU HAKİKATİNDEN BETERDİR” 12-05-2021 13:32 YUNANİSTAN’IN KURULUŞU VE TÜRKİYE ALEYHİNE 9 KERE BÜYÜMESİ 11-05-2021 19:29 İSTANBUL SÖZLEŞMESİNİ BIRAK GAZETELERİN MAGAZİN EKLERİNE BAK!... 10-05-2021 16:17 TARİHTE YAHUDİLERİ KURTARAN MÜSLÜMANLAR ONLAR TARAFINDA BUGÜN NASIL YOKEDİLİYORLAR 09-05-2021 14:38 İSTANBUL SÖZLEŞMESİNİ BIRAK GAZETELERİN MAGAZİN EKLERİNE BAK!... 08-05-2021 17:44 FETÖ İLE MÜCADELE McCARTHYCILIK’A MI DÖNÜŞMÜŞTÜR? 07-05-2021 22:42 “ŞÜYUU HAKİKATİNDEN BETERDİR” 06-05-2021 20:12 TÜRKİYE ENGELLENEMEZ 05-05-2021 01:27 OĞUZ ÇETİNOĞLU’ NUN SÜLEYMAN KOCABAŞ’LA İSTANBUL SÖZLEŞMESİ RÖPORTAJI 30-04-2021 19:59 YUNANİSTAN’IN KURULUŞU VE TÜRKİYE ALEYHİNE 9 KERE BÜYÜMESİ 28-04-2021 09:53 TÜRKÇENİN İNGİLİZCE VE İNGİLİZCE  GRAMER  KAİDELERİ  İLE  İŞGALİ 27-04-2021 10:54 OSMANLI DEVLETİ MONDRÖSÜNDEN T.C. DEVLETİ MONDRÖSÜNE KISA TARİH 26-04-2021 10:16 AMERİKAN BAŞKANI JEO BİDEN’İN SATIR ARALARINDAN ÇIKARTILABİLECEK TÜRKİYE ÜZERİNDEKİ YENİ EMELLERİ 25-04-2021 12:46 İNGİLTERE – AMERİKA’NIN İSTEDİĞİ KADAR ZENGİNLİK –MÜSLÜMANLIK VE COĞRAFYAYA SAHİP OLABİLDİK 24-04-2021 15:23  BAŞINIZA “CÜBBELİ  AMİRAL” KADAR  TAŞ MI DÜŞSÜN? 21-04-2021 10:34 OSMANLI DEVLETİNİN MONDRÖSÜ 17-04-2021 21:14 İSTANBUL SÖZLEŞMESİ’NE GELEN SÜREÇ NASIL YAŞANDI? 15-04-2021 20:57 İSTANBUL SÖZLEŞMESİNİN DERİN ANALİZİ I 06-04-2021 10:54 İSTANBUL SÖZLEŞMESİNE GİDEN YOL 02-04-2021 11:17 TÜRKİYE’DE AİLEYİ YIKMANIN ULUSLARARASI BOYUTLARI 23-03-2021 21:39 CUMHURİYETİMİZİN  100’ ÜNCÜ YIL DÖNÜMÜ ANMA VEYA HATIRA KİTABI  HAZIRLAMA PROJE TEKLİFİ 14-03-2021 12:46 OLMUYOR BEYLER OLMUYOR!... 1 10-03-2021 10:33 AMERİKA’NIN ÜSTÜN TOPU –TÜFEĞİ VARSA BİZİM DE KALEMİMİZ VARDIR. KALEM,  KILIÇTAN, TOP VE TÜFEKTEN DAHA KESKİNDİR. 06-03-2021 12:07 TARİHİMİZE DÜŞEN KARA LEKE 03-03-2021 23:04 YENİ DÜNYA DÜZENİNE STRATEJİK BİR BAKIŞ 24-02-2021 21:28 “BÜYÜK FELAKET” 21-02-2021 17:59 TARİH VE GÜNÜMÜZ PENCERESİNDEN ALINTILI YORUMSUZ TARİH BELGELERİ YAZI DİZİSİ I 20-02-2021 15:19 AK PARTİYE MANİFESTOM 16-02-2021 22:15 LAF EBESİ DEĞİL İŞ EBESİ İSTİYORUZ!... 14-02-2021 23:05 DİLİMİZİN YILLARDIR SAHİPSİZLİĞİ ATATÜRK KÜLTÜR DİL VE TARİH YÜKSEK KURUMU BAŞKANLIĞI VE BAĞLI KURULUŞLARININ İÇİNE DÜŞTÜKLERİ BÜYÜK HATA 12-02-2021 21:20 TÜRKİYE’DE SİYASİ PARTİLER 12-02-2021 09:43 OLMUYOR BEYLER OLMUYOR YAPAMIYORSUNUZ!... 10-02-2021 18:29 MİLLETİMİZE AÇIK MEKTUP 03-02-2021 22:41 DİL SORUNLARIMIZ I 30-01-2021 12:13 HAYRA ALȂMET DEĞİL!... 29-01-2021 09:48 DİL SORUNLARIMIZ I 22-01-2021 15:44 ANADOLU ELDEN GİDİYOR 10-01-2021 11:33 DİL BUHRANI VARLIĞIMIZIN  İZAHI 08-01-2021 13:06 DİLİN ÖNEMİ, TÜRKÇENİN ÜSTÜNLÜĞÜ VE BİR MİLLETİ YOK ETMEK İÇİN DİLİNİN YOK EDİLMESİNE YÖNELİK   ÖZDEYİŞLER VE GÖRÜŞLER 07-01-2021 10:36 ÜSTADIMIZ  MUHİTTİN NALBANTOĞLU’NU EBEDİYETE UĞURLADIK  06-01-2021 10:54 BİRAZ DA DİLİMİZİN TARİHİNİ  ÖĞRENELİM  31-12-2020 10:40 TALAS İLÇESİ NASIL BİR “İNGİLİZ İLÇESİ” HALİNE GETİRİLDİ ? 24-12-2020 09:40 MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ GENEL BAŞKANI DEVLET BAHÇELİ’YE AÇIK MEKTUBUM 06-12-2020 13:05 TÜRKÇEYİ BOZMAK, YOZLAŞTIRMAK VE KİMLİK KAYBINA YÖNELİK 9 HATA 26-11-2020 21:17 KIBRIS MESELESİNDE AKLIN YOLU BİRDİR 20-11-2020 10:50 TÜRK HAVA YOLLAR MI İNGİLİZ HAVA YOLLARI MI? 08-11-2020 17:53 BİR PROTESTOM 24-10-2020 17:18 TÜRKÇENİN İŞGALİ VE “TÜRKÇE MİSAK - I MİLLİSİ”-3 10-10-2020 13:46 TÜRKÇENİN İŞGALİ VE   “TÜRKÇE MİSAK  - I MİLLİSİ”-2 08-10-2020 19:11 TÜRKÇENİN İŞGALİ VE   “TÜRKÇE MİSAK  - I MİLLİSİ”-1 07-10-2020 19:28 ANADOLU ELDEN GİDİYOR MU? 05-10-2020 19:08 ANADOLU ELDEN GİDİYOR MU?-2 03-10-2020 14:52 ANADOLU ELDEN GİDİYOR MU? -1 29-09-2020 19:15 TÜRKÇE SEVDALISI OĞUZ ÇETİNOĞLU 27-09-2020 16:02 SENARYO-KORONA ONDOKUZ (VİRÜS)’ LE SÖYLEŞİ-5 14-08-2020 11:20 SENARYO-KORONA ONDOKUZ (VİRÜS)’ LE SÖYLEŞİ-4 13-08-2020 13:18 SENARYO-KORONA ONDOKUZ (VİRÜS)’ LE SÖYLEŞİ-4 12-08-2020 13:42 SENARYO-KORONA ONDOKUZ (VİRÜS)’ LE SÖYLEŞİ-3 12-08-2020 13:40 KORONA ONDOKUZ (VİRÜS)’ LE SÖYLEŞİ-2 10-08-2020 16:27 KORONA ONDOKUZ (VİRÜS)’ LE SÖYLEŞİ-1 09-08-2020 16:13 KORONAONDOKUZ  (COVID -19) Lakabı Namı VİRÜS İLE SÖYLEŞİ 25-07-2020 14:45 KAYSERİ’DE YABANCILAŞMA VE KİMLİK KAYBI-29 22-07-2020 12:04 KAYSERİ’DE YABANCILAŞMA VE KİMLİK KAYBI-28 21-07-2020 13:09 KAYSERİ’DE YABANCILAŞMA VE KİMLİK KAYBI-27 19-07-2020 12:10 KAYSERİ’DE YABANCILAŞMA VE KİMLİK KAYBI-26 13-07-2020 13:56 KAYSERİ’DE YABANCILAŞMA VE KİMLİK KAYBI-25 12-07-2020 12:05 KAYSERİ’DE YABANCILAŞMA VE KİMLİK KAYBI-24 11-07-2020 12:10 KAYSERİ’DE YABANCILAŞMA VE KİMLİK KAYBI-23 06-07-2020 10:54 KAYSERİ’DE  YABANCILAŞMA  VE KİMLİK KAYBI-22 05-07-2020 14:58 KAYSERİ’DE YABANCILAŞMA VE KİMLİK KAYBI-21 04-07-2020 11:37 KAYSERİ’DE  YABANCILAŞMA  VE KİMLİK KAYBI-21 28-06-2020 11:33 KAYSERİ’DE YABANCILAŞMA VE KİMLİK KAYBI-20 20-06-2020 11:27 KAYSERİ’DE  YABANCILAŞMA  VE KİMLİK KAYBI-19 14-06-2020 13:24 KAYSERİ’DE  YABANCILAŞMA  VE KİMLİK KAYBI-18 09-06-2020 12:10 KAYSERİ’DE  YABANCILAŞMA  VE KİMLİK KAYBI-17 02-06-2020 12:09 KAYSERİ’DE YABANCILAŞMA  VE KİMLİK KAYBI-16 31-05-2020 12:00 KAYSERİ’DE YABANCILAŞMA  VE KİMLİK KAYBI-15 30-05-2020 12:13 KAYSERİ’DE YABANCILAŞMA  VE KİMLİK KAYBI-14 26-05-2020 10:49 KAYSERİ’DE YABANCILAŞMA  VE KİMLİK KAYBI-13 25-05-2020 12:46 KAYSERİ’DE YABANCILAŞMA VE KİMLİK KAYBI -12 24-05-2020 07:02 KAYSERİ’DE  YABANCILAŞMA  VE KİMLİK KAYBI-11 17-05-2020 12:32 KAPKARA VE KASVETLİ BİR GÜN 12-05-2020 12:41 KAYSERİ’DE  YABANCILAŞMA  VE KİMLİK KAYBI-10 11-05-2020 11:58 KAYSERİ’DE  YABANCILAŞMA  VE KİMLİK KAYBI “KASSERİA…” –“THE KAYSERİ…”-9 01-05-2020 13:49 KAYSERİ’DE  YABANCILAŞMA  VE KİMLİK KAYBI-8 24-04-2020 12:27 KAYSERİ’DE  YABANCILAŞMA  VE KİMLİK KAYBI-7 15-04-2020 15:53 KAYSERİ’DE  YABANCILAŞMA  VE KİMLİK KAYBI-6 06-04-2020 13:38 KAYSERİ’DE  YABANCILAŞMA  VE KİMLİK KAYBI-5 27-03-2020 11:41 KAYSERİ’DE  YABANCILAŞMA  VE KİMLİK KAYBI-4 23-03-2020 11:15 KAYSERİ’DE  YABANCILAŞMA  VE KİMLİK KAYBI-3 22-03-2020 13:56 KAYSERİ’DE  YABANCILAŞMA  VE KİMLİK KAYBI “KASSERİA…” –“THE KAYSERİ…”-2 20-03-2020 11:18 KAYSERİ’DE  YABANCILAŞMA  VE KİMLİK KAYBI-1 19-03-2020 11:14 “EY TÜRK KENDİNE DÖN!...”-8 07-02-2020 11:43 “EY TÜRK KENDİNE DÖN!...”-7 06-02-2020 11:35 “EY TÜRK KENDİNE DÖN!...”-6 05-02-2020 11:09 “EY TÜRK KENDİNE DÖN!...”-5 04-02-2020 11:03 “EY TÜRK KENDİNE DÖN!...”-4 03-02-2020 11:36 “EY TÜRK KENDİNE DÖN!...”-3 02-02-2020 14:26 YENİ BİR BİLGE KAĞAN MESAJI VE ÇAĞRISI “EY TÜRK KENDİNE DÖN!...”-2 31-01-2020 10:54 YENİ BİR BİLGE KAĞAN MESAJI VE ÇAĞRISI “EY TÜRK KENDİNE DÖN!...”-1 30-01-2020 10:45
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
 • Süper LigOP
 • 1Beşiktaş513
 • 2Trabzonspor513
 • 3Fatih Karagümrük510
 • 4Fenerbahçe410
 • 5Konyaspor410
 • 6Altay59
 • 7Galatasaray48
 • 8Hatayspor47
 • 9Kayserispor47
 • 10Yeni Malatyaspor56
 • 11Alanyaspor46
 • 12Göztepe55
 • 13Gaziantep FK55
 • 14Kasımpaşa55
 • 15Adana Demirspor55
 • 16Antalyaspor54
 • 17Sivasspor53
 • 18Çaykur Rizespor51
 • 19Başakşehir FK40
 • 20Giresunspor40
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA