DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
EMRAH BEKÇİ
EMRAH BEKÇİ
Giriş Tarihi : 29-02-2020 13:27
Güncelleme : 29-02-2020 13:30

SURİYE BATAKLIĞI VE…

Öncelikle sayısını tam olarak bilmediğimiz tüm şehitlerimizin ruhu şad olsun!

Türkiye büyük bir bataklığın içerisinde, akli melikelerini kullanmayı bilmeyenlerin çoğunlukta olduğu; diyetinin ise ‘Mehmetçik’ kanlarıyla ödendiği büyük bir kâbusun içindeyiz.

Zavallı Ülkem!

Gazanın ve şehadetin ayaklar altına alınıp; vakti zamanında şehide: ‘kelle…’, sonraları ise ‘’-birkaç şehid…’’ ifadesinin dillere en yüksek yöneticiler tarafından pelesenk edilip; dünyanın en güçlü ordusuna büyük zayiatlar verdiren ‘badem cemaatinin’ kuklası olmuş durumda.

Türk tarihinde 27-28 Şubat 2020 tarihi; ülkeyi yöneten gayri milli ve zihni yapıda olan; diplomasiyi ve politikayı, ‘’-Çok yaşa padişahım…’’ diye avazlandırıp; avuçlarında taşıdıkları Konya Ovası tuzuyla, yalaşmak için sıra kapmaya çalışan vampir sürüleri gibi hareket eden aklı kıt insanlara muhtaç bulunmakta.

Ülkemizde ekonomiden tutunda bilmem ne alana kadar öbeklenen‘badem cemaati’ tayfanın ve siyaset içerisinde bulunan vampir sürüsünün, inanın Suriye’de verdiğimiz ‘şehitlerimiz’eancak timsah gözyaşı döktükleri bilinmelidir. Ülkeyi yöneten ‘AKP’nin bir hiç uğruna canlarını feda eden fakir, fukara, garib, guraba, köylü çocukları inanın hiç umrunda değil.

Onların umrunda olan tek şey; Suriye üzerinden kendilerini besleyen, enerji, inşaat, silah vs. birçok şirketlerinin faal olması. Yoksa onların tabiri ile; ‘’-birkaç şehit…’’ olmuş ne fark eder.

Bu makalemi ‘Türk Milletinin Vicdanı ve Bir Köylü Çocuğu’’ olarak yazıyorum.

27 Şubat 2020 tarihinde ülkemiz dışında ‘Türk Ordusuna’ gerçekleştirilen saldırının sorumlusu ‘’AKP Hükümeti’’ ve yandaşı MHP’dir. O gün sosyal medya başata olmak üzere ülke içerisinde iletişim ağlarını dumura uğratan yönetim, neyi gizlemektedir?

Asıl soru şudur: Türk Ordusunun Suriye bataklığında ne işi vardır?

Ya da şöyle soralım: Türk Ordusu AKP Hanedanlığının hangi çıkarı için Suriye Bataklığındadır?

Sosyal medya dahil olmak üzere birçok iletişim ağını kısıtlamanız ‘Türk Milletinin’ haber alma imkanını kısıtladığını mı sandınız? Yanıldınız…Türk Milletini ‘titretip kendine getirdiniz…’’

Şunu buradan açık bir şekilde ifade edebilirim: önümüzdeki genel seçimlerden sonra Türkiye’de AKP denilen bir parti destekçisi siyasi uzantısı, ‘tek adam’ tarifi yapılan bir yönetim asla ve asla olmayacak ve o kurtuluşun olduğu seçim günü; milli bayram olarak kutlanması gerektiğini belirtmek isterim.

AKP iktidarı ‘Türkiye Cumhuriyeti’ne’ 20 yılda; kan, gözyaşı, fakirlik, adaletsizlik, savaş, komşularla yüksek problem, Türk Milletine kâbus bıraktı. Bu cümlelerimi hem milli tarihimize bir şerh, hem de geleceğe saf ve bilimsel bir gerçek olarak düşüyorum…

***

Türkiye, yani Aziz-Asil Vatanımızı gelecek zaman diliminde iyi hadiseler beklememektedir. Bunu öncelikle belirtmek isterim. Suriye coğrafyasında ‘Filler tepişmekte’ ezilen ise ‘Türk Ordusu’ olmakta. Ülke içerisinde Suriye’den kaçan mültecileri besleyen ve milli ekonomimize büyük darbe indiren hadise; vatandaşlarımızın açlık sınırında yaşamalarına neden olmuştur.

Soru şu: Suriye’de ABD ve Rusya’nın istediği nedir, Türkiye ise ordusu ile orada ne işi var?

Bu konu hakkında yabancılar başta olmak üzere, ‘badem cemaati hariç’, birçok milli zihinlerin yazmış olduklarını okuyup kısaca hadiseyi şöyle sizlere özetleyeceğim: Türkiye’nin güneyinden ve Suriye toprakları içerisinde bulunan ‘’M 4 Karayolu’’nun hakimiyeti kimlerin elinde ise, bu topraklarda o egemen ve çıkar sahibi olacaktır.

Bir karayolunun bu şekildeki önemi ne demektir?

Bir karayolu düşünün ki; Irak sınırından yola çıktığınızda, en sevdiğiniz nokta olan Akdeniz sahiline bir ucu ulaşsın. İşte bu karayolunun adı; ‘’M4 Karayolu’’. Karayolu değip geçmemek gerek, şöyle bir hayal kuralım: Bu karayolu boyunca 1 Metre çapında gaz boru hattı ile petrol boru hattı döşeyelim ve Akdeniz’e kıyısı olan; hatta şuan Rusya Federasyonun üssü durumunda bulunan Lazkiye Limanına kadar ulaşsın…

Hayal mi dediniz?

Üzülerek belirtmek isterim ki; Suriye’de yapılmak istenen bu. Yani Arap Petrol ve gazının Kuzey Suriye’den Akdeniz’e ulaştırılıp, buradan tanker gemiler ile dünyaya servisi. Kısacası: her şey para için… Ve bu bataklıkta büyük tröstler bulunmakta.

Peki Türkiye neden bura?

Hükümetin yaptığı açıklamaya göre: insanlık, Suriye’nin yönetimine adalet ve demokrasi getirmek gibi birçok anlamsız manasız ‘badem cemaati’ açıklamaları.

Gerçek olan ise şu; AKP Hükümeti, Suriye topraklarında özerk bir devletçik kurmak istiyor. Bu devletçik ise aşırı radikal ‘Sözde İslam’ cemaatlerin birleşmesi ve ıslahından geçtiğini sanıyor. Bu özerk devletçiği kurup daha sonraki tarihlerde referandum ile Türkiye’ye dahil etme hayalinde…

Yukarıdaki henüz gerçek değil: sadece bir senaryo…

Ama bu uğurda vatan evlatları teker teker bilmedikleri ve tecrübeleri bile olmayan rütbelilerin himayesinde, en önemlisi ‘’Allah’a Emanet’’ bir durumda sıkıntılı günler geçiriyorlar. Şunu açık bir şekilde ifade etmek isterim: Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve ülkemizi yönetenler askerimizi bu bataklıktan çıkartmadığı takdirde her ocağa bir ateş düşecektir.

AKP Hükümeti, Türkiye’nin değil, kendi ikbali, saadet ve yandaşlarının çıkarları için ‘Mehmedciğin Kanını’ hiçe saymaktadır. Ordu siyasallaşmış, mantıki stratejiler geliştiremeyen bir durumda olup, tecrübeli komutanlar ise ‘Ergenekon-Balyoz’ sürecinde zaten tasfiye edilmiş bir haldedir.

Geldiğimiz son nokta itibari ile; ABD başta olmak üzere, Birleşmiş Milletler ve NATO’dan yardım talep ediyoruz…

Ne acınası haldeyiz görün lütfen…

Bir vakitler Kara Kuvvetleri Komutanı Suriye sınırına kadar gitmiş, sadece parmağı ile sınırı işaret etmiş, Suriye korkudan ne yapacağını şaşırmıştı. Geldiğimiz nokta itibari ile günümüzde ne Türkiye’yi ne de Ordumuzun o asil halini takan var. Bu kabahat sizce kimin?

Türkiye NATO’dan yardım istedi. Peki sizce NATO ne demiştir?

NATO, şunu dedi: yardım etmem için Türkiye sınırları içinde Türk Ordusuna başka ülke tarafından saldırı yapılması gerekir. Çünkü benim çalışma maddelerim ve bu maddeleri kabul ettiğine dair senin imzan var…

Peki saldırı nerede oldu: Suriye topraklarında. Türkiye’nin Suriye’de ne işi var?

Türkiye Birleşmiş Milletlerden yardım istedi…

Peki BM, Türkiye’ye yardım eder mi?

Hani bir liderimiz vardı televizyonlarda kitlesiyle derdi ki: ‘’Dünya 5’ten büyüktür…’’… Tanıdınız mı?

İşte o beş ülkeden biri Türk Ordusuna saldırdı: Rusya Federasyonu…

Demek ki neymiş: dünyada büyük olan 5 ülkeymiş… Ve öyle her yerde atıp tutmayacakmışsın. Yoksa, gün gelir Türk Milletinin fakir-fukara çocuklarının kanıyla bunu sana hatırlatırlar.

Kısacası BM (Birleşmiş Milletler) Türkiye’ye yardımcı olmaz! Olmaz!..

Sonra ne yaptık (Acil eylem planı olarak): Suriyeli ve ülkemizde Avrupa sevdalısı göçmenlere dedik ki: ‘’Haydi sınırları size açtık, gidin Avrupa’ya…’’  Bulgaristan ve Yunanistan sınırında insanlar akın ettiler. Amacımız ne? Avrupa’ya dirsek göstermek (!)

İşte bizleri yönetenlerin politika ve stratejisi…

***

Peki çözüm ne olmalı?

Tek çözüm var…

Türk Ordusu Suriye Bataklığından çıkmalı ve Sınırlarımızda konuşlandırılıp, ülkemizde ne kadar Suriyeli var ise kendi topraklarına gönderilmeli.

Türkiye’nin iki seçeneği var:

1-Ya Türk Evlatlarının kanı dökülecek…

2-Ya da Türk Evlatları kendi vatan sınırlarında huzurla ölecek…

Bu seçenekler harici senaryolar; savaş, kan, gözyaşı demek…

Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi: ‘’Yurtta sulh, cihanda sulh’’. İlk önce kendi topraklarımızda barışı tesis edelim vaktimiz kalır ise ‘badem cemaatinin’ hayallerini yaparız.

Saygılarımla

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
 • Süper LigOP
 • 1Galatasaray26
 • 2Alanyaspor26
 • 3Göztepe24
 • 4Fatih Karagümrük24
 • 5Beşiktaş24
 • 6Antalyaspor24
 • 7Hatayspor24
 • 8Fenerbahçe24
 • 9Kasımpaşa23
 • 10BB Erzurumspor23
 • 11Sivasspor23
 • 12Kayserispor23
 • 13Konyaspor11
 • 14Gaziantep FK21
 • 15Trabzonspor21
 • 16Gençlerbirliği21
 • 17Yeni Malatyaspor21
 • 18Denizlispor21
 • 19MKE Ankaragücü10
 • 20Çaykur Rizespor20
 • 21Başakşehir FK20
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA