DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
MUSTAFA GÖÇER
MUSTAFA GÖÇER
Giriş Tarihi : 14-07-2020 14:39

RAHMETLİ “AHMET BEDEVİ” (MANİSA TARZANI) ANISINA!

Güzel şehrimiz Manisa da “gençliğin önünde doğa aktivistlerini ön plana çıkarmak” düşüncesi ile Rahmetli Ahmet Bedevi (Manisa Tarzan’ı) adına ferdi olarak faaliyet düzenlemek istiyorum.”

YER: MANİSA. SİPİL DAĞI / TOPKALE. 19 TEMMUZ. SAAT:10.000 -14.00 ARASI.

Katılmak isteye olursa yol, yeme, içme, konaklama herkes kendi imkânı ile. Sorumluluklar bireysel.

 ***

19 TEMMUZDA MANİSADAYIM!

Yıllardır doğa duyarlılığını yükseltebilmek için tek başıma doğada ve insanın olduğu her yerde (okullarda, derneklerde, iş yerlerinde, köylerde, sosyal sorumluluk ve sosyal etkinlik gruplarında, spor dallarında, spor kulüplerinde, basında, sosyal medyada) mücadele ediyorum.

Okullarda 500 den fazla faaliyet yaptım.

Köylerde derneklerde ve özel gruplarla yapmış olduğum faaliyet sayısı 1000’i geçti.

Ferdi faaliyetlerimin sayısı yok.

İnsanımızın hamurunda doğa sevgisi olduğu için çok takdir alıyorum. Ancak takdir yetmiyor!

Çünkü iklim problemleri yamaçlardan aşağıya doğru inerek yaşamı boğmakta olan seller oluşturmaya başladı.

Bu selleri hiç kimse tek başına durduramaz. Her şehrimizden örnek insanlar çıkmalı ve doğadan uzaklaşarak şehir ışıklarına kapılmış olan gençliğin önüne model teşkil etmelidir.

Bu bir sorumluluktur. Şayet bu gün bu kanayan yaraya el basmayacaksak ve gençliğin önüne çıkarak “BENİ TAKİP EDEİN” deme cesaretini gösteremeyeceksek bizim doğaseverliğimiz nerede kalır?

Evet. Ülkemizin ve dünyamızın gerçek doğaseverlere ihtiyacı var. Doğa duyarlılığını yükseltebilmek için gerçek “DOĞA AKTİVİSTLERİNİ” gün yüzüne çıkararak, her şehrimizden doğaya doğru yönelmeye başlayan küçük adımları çoğaltmalıyız.

Her insan çevreyi görmeli. Kirletmemeli, tüketmemeli. Korumalı ve geliştirmeli.

Bu amaç doğrultursunda gençliğimizi lüks takıntısından, israftan, elektronik bağımlılığından, zararlı alışkanlıklardan kurtararak; doğanın kucağına taşımak ve doğa ile birlik olarak yaşamın geleceğini kurtarabilmek için dünyamızın tamamına mesaj vermeliyiz.

“DOĞA İLE SAVAŞMAYIN. YAŞAMIN GELECEĞİNİ YOK EDİYORSUNUZ. DOĞA İLE BİRLİK OLUN. YAŞAMIN GELECEĞİNİ KURTARALIM”. Diye.

Ben varım. Güzel şehrim Kayseri’den 93 model Broadway aracıma fidanları, kazmaları ve kürekleri doldurarak Erciyes dağına, okullara, Manisa’ya; hatta dünyanın öteki ucuna gitmeye varım. Çünkü ben “DOĞASEVERİM” diye bilme cesaretini gösterebiliyorum.

Çünkü ben “bizimle ve bizden sonra yaşayacak olan tüm canlıları ve onların yaşam haklarını korumaya çalışıyorum”. “Her canlı güzel yaşamalı”. Diyebiliyorum.

***

Okyanusları ticaret ve savaş gemileri ile dolduran, doğanın kabul etmediği şeyler üreterek okyanusları ve çevrenin tamamını çöplüğe çeviren, gökyüzünü egzozlarla kirleten yaklaşımın değişmesini istiyorum.

Dünya ormanları yanarken kılını dahi kıpırdatmayan, dünyamız çölleşirken silahlanmaya trilyonlar ayıran yönetim anlayışlarının değişmesini istiyorum.

İnsanlar açlıktan ölürken gereksiz yiyecekler (çikolata, yörelerin kültürüne aykırı ve bağımlılık yapan paketli ya da ayakta yiyecekler) çoğaltarak toprakları ve gıdayı israf eden duyarsızlıklar istemiyorum.

Canlı ya da cansız hayvan tüketiminin değil; topraktan üretebileceğimiz yöresel bitki tüketiminin özendirilmesini istiyorum.

İhtiyaç dışı oyuncaklar, giyecekler, eşyalar, telefonlar, otomobiller ya da gereçler üreterek; dünyanızın doğal kaynaklarını tüketme ve çevre kirliliği oluşturma pahasına gününü gün etmeye çalışan ve dünya egemenliği peşinde koşan duyarsızlıklar istemiyorum.

***

Dünyamızı yönetmeye çalışan BM teşkilatının daimi üyeleri başta olmak üzere endüstriyel ülkeler pazarlama mantığından vazgeçerek; yeryüzünde yaşamın geleceğini kurtarabilmek için yüzlerini sadece kendi topraklarına dönmedikleri müddetçe dünyamızın bu kötü gidişi durdurulamaz.

Silahlar, terör, lüks üretim toprağa gömülmeli ve dünyamızın insani ihtiyaçları en ön plana çıkarılmalıdır.

Okyanuslar ve çevrenin tamamı temizlenmeli, her kıtada uluslar arası yangın söndürme teşkilatları kurulmalı, çöller durdurulmalı, dünya ormanları büyümeli ve dünyamızın nesrinde olursa olsun insanların, hatta canlıların tamamı temiz gıda, temiz su, sağlık ve eğitim hizmetlerine kavuşturulmalıdır.

*** 

Yeryüzünde yaşamın devam etmesini istiyorsak doğa ile savaşmaktan vazgeçmeliyiz.

Doğanın kıyıda, köşede kalmış güzel köşelerinde zaman geçirmek yerine; doğanın inleyen sesini duymalı ve onun yardımına koşmalıyız.

Ben bu gün Erciyes Dağındayım ve 19 Temmuzda Manisa’dayım.

Haydi. Yüzümüzü doğaya dönelim ve dünyaya sesimizi duyuralım.

YAPABİLİRİZ VE YAPMALIYIZ. KÜÇÜK ADIMLAR ÖNEMLİDİR.

Saygılarımla.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
 • Süper LigOP
 • 1Başakşehir FK3469
 • 2Trabzonspor3465
 • 3Beşiktaş3462
 • 4Sivasspor3460
 • 5Alanyaspor3457
 • 6Galatasaray3456
 • 7Fenerbahçe3453
 • 8Gaziantep FK3446
 • 9Antalyaspor3445
 • 10Kasımpaşa3443
 • 11Göztepe3442
 • 12Gençlerbirliği3436
 • 13Konyaspor3436
 • 14Denizlispor3435
 • 15Çaykur Rizespor3435
 • 16Yeni Malatyaspor3432
 • 17Kayserispor3432
 • 18MKE Ankaragücü3432
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA