DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Mustafa Cengiz CENK MEYDANI
Mustafa Cengiz CENK MEYDANI
Giriş Tarihi : 04-05-2023 12:40

BAKALIM SON HAFTADA NELER OLACAK?

14 Mayıs seçimlerine 8 gün kaldı.

ATA İttifakının Cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan bugün Kayseri’de.

Diğer bağımsız aday Muharrem İnce’nin Kayseri’ye gelişine dair program ertelemeleri akabinde ki belirsizlik sürüyor.

Hafta sonunda Cumhur İttifakının büyük ortağı, AK Parti genel başkanı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ilimize geliyor.

Daha önce diğer parti genel başkanları ilimize gelmiş ve meydanların nabzını tutmuş, seçimle ilgili mesajlarını vermiş ve sandığa yansımalara dair gerçekleri de alanda birebir tetkik etmişlerdi.

1 MİLYON SEÇMEN OY KULLANACAK…

İlimizde 1 Milyon seçmen sandık başına gidiyor.

Bunlardan 88 Bini yeni seçmen.

Yaklaşık yüzde 9’luk bir dilim.

Yabancıların sayısı net olmasa da en az yüzde 5-7 arasında tahmin ediliyor.

AK parti ilimizde genelde yüzde 50’yi rahatlıkla geçen ve MHP ile de birlikte yüzde 75/80’leri gören hatta ve hatta yurt geneline oranla da rekorlar kıran bir il.

Bu kez 6’lı masa ile birlikte hareket eden Millet İttifakı ortaklarının gerek tek liste gerekse de Fermuar liste ile Cumhur İttifakının karşısında oluşturdukları geniş yelpazeli muhalefet cephesinin 14 Mayıs seçimlerinde nasıl bir performans sergileyeceği merakla bekleniyor.

10 VEKİL NASIL DAĞILACAK?

En önemli soru bu.

AK Partinin mevcut 6 MHP’nin 2 ve CHP ile İYİ Partinin mevcut 1’er vekilliklerinin yeni oluşacak olan 28. Dönemde nasıl dağılacağı büyük merak konusu.

Anketler farklı şeyler söylüyor gerek yurt geneline dair, gerekse de ilimizle ilgili.

Cumhur İttifakının beklentisi yine 7/8 civarında…

Millet İttifakı da en az 4/5 beklentisi içinde.

Diğer partiler ve Bağımsızlar ise 2’den aşağı beklemiyorlar.

Yani bu seçim sonucu sanırım kimseyi memnun etmeyecek gibi görünüyor.

SÜRPRİZLERE HAZIR MIYIZ?

Seçimin ilk turda sonuçlanacağına dair veriler kadar ikincisini zorlayan sonuçlarda bir hayli fazla.

İlk turda biteceğine dair verilerde İstanbul Büyükşehir belediye seçimlerinde yaşanan başkan-Meclis tablo çelişkisinin olası benzerinin bu seçimlerde de Cumhurbaşkanı-TBMM’de sandık sayısına yansıyacağına dair de iddialar var.

Baraj sorununun olmaması sanırım herkesin yarışın içinde olması Atık oy dediğimiz ve çöpe gidebilecek oy sayısının bu seçimlerde patlamasına ve daha önce de bu köşede vurguladığımız Bonus vekillerin yeni dönemde TBMM’de olmasını muhtemel kılıyor gibi.

BBP, YRP, Bağımsızlar ile birlikte Kayseri’nin sergileyeceği performans bir hayli önemli olacak ve yurt genelindeki dağılımın mini bir modeli olarak sandığa yansıyacak.

PROFESYONELCE ÇALIŞIYORLAR…

AK Parti’nin yıllardır seçimlerdeki zaferleri ve ekibinin yurt genelinde profesyonelliği ortada.

Bu seçimlerde İYİ parti ikinci sıra adayı Av. Abdullah İlker ve ekibi de buna katılmış durumda.

Adaylığının açıklandığı ilk günden bu yana sahada ve her yaptığı yeniliği ile de farkını, kalitesini, seçimleri kazanmak üzere arzusunu gösteriyor.

Maddi ve manevi bağlamda Genel Başkan Meral Akşener’in ilk günden bu yana yanında ve yardımcısı olan Sungur ailesi hem kuruculuk görevini hem de partideki aktif görevini Av.A.İlker Sungur ile ilk günden bu yana devam ettiriyor.

Nitekim de 28. Dönem itibarı ile de Genel Başkan Meral Akşener ile yurdun her ilini karış karış gezen Sungur bu dönem Kayseri’den ikinci sıra milletvekili adayı ve TBMM’ye de göz kırpıyor.

BİR MİLYON KİŞİYE MEKTUP…

A.İlker Sungur gönüllüleri tarafından son yılların en önemli faaliyetlerinden birisi hayata geçiriliyor.

“Bir Milyon Seçmene 1 Mektup” ile Kayseri’de ki her seçmene ulaşmayı hedefliyorlar.

Güzel düşünülmüş önemli bir proje ve hiç kuşku yok ki büyük ses getirecektir seçimlere sayılı günler kala.

Yaklaşık 100 kişiden oluşan “İlker Sungur Gönüllüleri“, Kayseri’ye dört bir yandan kuşattı. Gönüllüler, semt semt, mahalle mahalle, sokak dolaşıyor, İYİ Parti adayı Sungur’un seçmenlere hitaben bizzat elleri ile yazdığı mektubu  ulaştırıyorlar.

Seçim heyecanı giderek artarken, adayların çalışmaları da hızlanarak artıyor. İlçe, köy, semt mahalle demeden vatandaşlarla buluşmaya çalışan adaylar, bu arada yeni propaganda yöntemlerini de kullanmaya başladılar.

14 Mayıs seçimlerinin Kayseri’de en hareketli ve en ilgi çeken ismi,  İYİ Parti Adayı, Avukat Abdullah İlker Sungur. Sungur, ilçe köy, çarşı-Pazar dolaşırken, bir yandan da, arkasına aldığı yüzlerce gençten oluşan “Gönüllü Ordusu” ile gücüne güç katıyor.

BİR ADIM ÖNDE…

Sungur ve ekibi tam profesyonelce çalışıyor ve geniş kitleleri kucaklıyorlar.

Gençliği ve dinamizmi ile Kayseri’de siyasete büyük hareketlilik getirmiş durumda.

Seçim ofisi ile çözüm odaklı çalışıyor.

Kitleleri kucaklıyor.

Projelerini paylaşıyor.

Yılların klasik üzerine ölü toprağı serilmiş siyaset anlayışını değiştiriyor.

Seçim sürecini en iyi değerlendiren isimlerin başında geliyor İYİ Partinin ikinci sıra adayı A.İlker Sungur.

Bunun da avantajını en iyi sandığa yansıtacaktır hiç kuşku yok ki.

Seçimlerde iki tercihin birden kullanılacak olması hem genel başkanlar, hem de yerelde milletvekili adayları bağlamında önemli bir şans.

KAYSERİ ANAHTAR İL…

Türkiye’nin genel manadaki tablosunu en iyi yansıtan illerin başında gelir Kayseri.

İlimizde sandığa yansıyan tablo genel manada tüm Yurt genelindeki tablo ile birebir örtüşür.

Bu nedenle tecrübeli siyasetçiler hep şunu söylerler.

“Kayseri’deki tahminler Türkiye gerçeklerini yansıtır!”

Bu nedenle ilimizdeki çalışmalar ve çabaların birebir sandığa yansıdığı ve yapılan tahminlerinde yüzde 90‘larda doğruluk payının olduğu bilinir.

Bu nedenle genelde sona bırakılır Kayseri.

Kayseri’den geçer oyu alan bilir ki sandık iradesi Kayseri’nin tavrı ile şekillenir ve sandıkta da pek yanılma payı olmaz.

Bu bağlamda bakalım Kayseri’nin son çeyrekte kalesi olarak gören AK Partinin hafta sonundaki mitingi partinin kurmaylarına neler anlatacak?

Meydanların dili 14 Mayıs seçimlerine dair genel merkeze ne tür mesajlar gönderecek.

Cumhur İttifakının ilimizdeki son miting ile vereceği mesajlarda son derece önemli.

GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞİ…

6 Şubat Kahramanmaraş depremi dikkate alınarak gereksiz tasarruflardan kaçınılacaktı.

Ama ne yazık ki öyle olmadı.

Belki ses kirliliği yok ama…

Görüntü kirliğine ve bu kadar masrafa ne demeli?

Herkesin beklentisi bu kadar afiş ve pankart yaptırılmaması ve bu harcama kalemlerinin depremzedelere yönlendirilmesi idi.

Hatta ve hatta siyasi partilerin hazineden alacakları yardımların bile deprem bölgesine ve ihtiyaç sahibi ailelere gönderilmesi bile önerilmişti.

Ancak ne beklenen, ne istenen, ne özlenen olmadı.

Kayseri Cumhuriyet Meydanı dahil Türkiye’nin dört bir yanı yine ve yeniden görüntü kirliğine teslim olmuş durumda.

Keşke bu kadar partiler  ve adaylar hoyrat davranmasa idiler.

Ama maalesef Türkiye gibi ülkelerde sorun bu sanırım.

Herkes seçimi kötü propaganda ile belden aşağı vurmakla, parçalamakla, bölmekle, pankart ile afişle, kazanabileceği hissiyatına kapılıyor.

Yazık…

Hem de çok ama çok yazık…

 

 

 

 

 

 

Mustafa Cengiz CENK MEYDANI

Mustafa Cengiz CENK MEYDANI

DİĞER YAZILARI  ÜÇ FARKLI İSİMDEN SEÇİM YORUMU… TANIDIK BİR İSİMDEN SEÇİME DAİR FARKLI BİR DEĞERLENDİRME… ODA BAŞKANLARI’NDAN SEÇİM YORUMLARI... SEÇİM YORUMLARI… KAYSERİ YİNE-YENİDEN “CUMHUR İTTİFAKI” DEDİ… BU SAATTEN SONRASI GEÇİM! TARİHİ YOL AYRIMI… BU SESSİZLİĞİ NASIL OKUMAK LAZIM? ÖZÜR DİLEMEKTE BİR ERDEMDİR... PATATES… S/OĞAN… (BYE BYE KEMAL) VE… GÜLE GÜLE ERDOĞAN SLOGANLARI! TABLO GERÇEKTEN BU KADAR KÖTÜ MÜ? 19 MAYIS'TAN 28 MAYIS'A... FARKLI BAKIŞ AÇILARI İLE SEÇİM ANALİZLERİ… 14 MAYIS’TAN 28 MAYIS’A NELER DEĞİŞECEK? İLÇELERDE BEKLENEN OLDU… KAYSERİ TERCİHİNİ DEĞİŞTİRMEDİ SEÇİMLERE DAİR İLK İZLENİMLER… 2023’TE YENİ BİR REKORA DOĞRU… HERKES BU SEÇİMLERİ SONUCUNU MERAK EDİYOR… ONLAR ANLADI, BİZDEKİLER ANLAMIYOR… BU SEÇİMİN GALİBİ HEPİMİZ OLALIM! SEÇİM İKİNCİ TURA KALIR MI, KALIRSA NELER OLUR…NELER? HERKES BÜYÜK GÜNÜ BEKLİYOR… AK PARTİ MİTİNGİ VE KAYSERİ İZLENİMLERİ… SEÇİME BİR HAFTA KALA TABLO... SİZCE DE ÖYLEMİ ACABA? TÜRKİYE'DE KADIN OLMAK ZOR! SEÇİM HESAPLARI TUTAR MI?  LİDERLERİN KAYSERİ MİTİNGİ VE MEYDANLARIN SESİ… O AN GELİYOR MU, DAHA VAKTİ VAR MI? BAŞKA BİR ÜLKEDE OLMAYACAKLAR!... 14 MAYIS İÇİN MAKAS DARALIYOR… SEÇİME DAİR UYARILAR... ŞİMDİ MİTİNG ZAMANI…BAKALIM  MEYDANLARIN DİLİ NE DİYECEK?  DUYMADIKLARIMIZ... BAYRAMLIK… KAYSERİ BU POTANSİYELİ DAHA BÜYÜK RAKAMLARA ENDEKSLEMELİ! DİN İNSANLARA SİYASET Mİ EMREDİYOR? İYİ DÜŞÜNÜN, SON KARARINIZ MI?  SİYASETTE EKOLOJİ TEMELLİ YAKLAŞIM ODAĞA ALINMALI…  SEÇİMLERE AZ BİR SÜRE KALA ANKETLER NE DİYOR? BUGÜN YİNE FARKLI BİR SES VE BAKIŞ AÇISI... KAYSERİ’DE DİĞER SİYASİ PARTİ ADAYLARINA DAİR… VATANA MİLLETE HAYIRLI UĞURLU OLSUN! LİSTELER AÇIKLANDI, YARIŞ RESMEN BAŞLIYOR! KAYSERİ’YE DAİR DUYMADIKLARINIZ… BAKALIM GENEL BAŞKANLARIN  TERCİHİ KİMLER OLACAK? TÜRKİYE GERÇEKLERİ ÜZERİNE... YİĞİT MUHTAÇ OLMUŞ KURU SOĞANA... SEÇİMLERE 40 GÜN KALA FARKLI DÜŞÜNCELER… KAYSERİ NASIL MİLLETVEKİLİ İSTİYOR? SİYASETTE ÇEMBER DARALIYOR… NELER OLUYOR… HABERİNİZ VAR MI? SİYASET SİYASİLERE BIRAKILMAYACAK KADAR CİDDİ BİR MESELE! KÜTÜPHANELERİMİZİ KAYSERİ’DE  GELECEĞE MİRAS BIRAKIYORUZ!... ŞİMDİ ONA KULAK VERMENİN TAM ZAMANI...  ANKETLERLE SEÇİME DOĞRU....  DEPREMİN KAYSERİ YANSIMALARI…  DÜNYAYI TEHDİT EDEN EN ÖNEMLİ İKİ SORUN… SON DAKİKADA NELER OLUYOR? DEPREM KARDEŞLİĞİ VE TALAS BELEDİYESİ… BUNDAN SONRAKİ SÜREÇ NASIL İŞLEYECEK?  KADINLARIN SİYASETTEKİ YERİ… BİLİYOR, DUYUYORUZ… AMA İŞİMİZE GELMİYOR!... AK PARTİ'DE KONUŞULANLAR VE DİĞER  ADAY ADAYLARINA DAİR BİR UFUK TURU… KADINLARIN HAKLARINI ELLERİNDEN ALARAK MI BU SEÇİMİ KAZANACAKSINIZ? HER ZAMAN MAKYEVELLİST OLMAK ZORUNDA MISINIZ? KARPUZ GİBİ İKİYE BÖLÜNDÜK… YENİ BİR DÖNEME GİRİYORUZ…  KAYSERİ’YE DAİR ÜÇ ÖNEMLİ TESPİT…  NEREDEN GELİYOR BU KÖTÜ HABERLERE MERAK? 8 MART DÜNYA (EMEKÇİ) KADINLAR GÜNÜ ÜZERİNE… SU UYUR, DÜŞMAN UYUMAZ... İYİ PARTİ'NİN MASADAN ÇEKİLMESİNE KİM NE DİYOR? YA… “DEPREM SONRASI”  KAYSERİ’NİN HASAR RAPORU…  BUNLARI DUYMAK LAZIM!... RABBİM, İÇİMİZDEKİ BEYİNSİZLERİN YAPTIKLARI YÜZÜNDEN BİZİ HELAK MI EDECEKSİN? TANTAN: MİLLETİ SEFALETE VE  CEHALETE MAHKUM ETTİNİZ… DEPREM VE HATAY GERÇEĞİ… DEPREM GERÇEĞİ İLE YAŞAMAK... NEREYE GİDİYORUZ? DUY(A)MADIKLARIMIZ... GÖR(E)MEDİKLERİMİZ... SÖZÜNÜZÜ TUTMADINIZ... KAYSERİ, YAŞAYACAĞI EN KÖTÜ SENARYOYU GERÇEKTEN YAŞADI MI? 6 ŞUBAT’TAN MART’A DEPREM  GERÇEĞİ ÜZERİNE DÜŞÜNCELER… DEPREM İLE YÜZLEŞMEMİZ GEREKEN GERÇEKLER… ŞİMDİ TEK DERDİMİZ SEÇİMİ ERTELEMEK Mİ? BİZ YARIN İÇİN HESAP YAPARKEN, YARIN BİZİM İÇİN NE HESAPLIYOR? EN KOLAYI ÜNİVERSİTELERDE EĞİTİMİ UZAKTAN YAPMAK MI? DEPREMİN KAYSERİ YANSIMALARI...2 DEPREMİN KAYSERİ YANSIMALARI...1 DEPREMİN GÜNDEME GETİRDİKLERİ… DEPREM GELİYORUM DEMEZ!-2 DEPREM GELİYORUM DEMEZ!-1 KAYSERİ NÜFUSU 1 MİLYON 441 BİN 523 KİŞİ… BU İŞİN KURALI NE? TÜRKİYE VE DÜNYA GÜNDEMİNE DAİR… MİLLET İTTİFAKI VAATLERİ İLE METNE YÖNELİK ELEŞTİRİLER…3 MİLLET İTTİFAKI VAATLERİ İLE METNE YÖNELİK ELEŞTİRİLER…2 MİLLET İTTİFAKI VAATLERİ İLE  METNE YÖNELİK ELEŞTİRİLER…1 103 GÜN KALA DURUM NEDİR? OLUR MU/ OLAMAZ MI? TÜRKİYE'NİN EN ÖNEMLİ SORUNU NEDİR? İYİ DÜŞÜNÜN… SON KARARINIZ MI? NELERİ KONUŞUYORUZ? TABLO GİDEREK AĞIRLAŞIYOR… NEDEN TARİH 14 MAYIS? KOCASİNAN’DAN AZERBAYCAN’A YOL OLUR!...-2 KOCASİNAN’DAN AZERBAYCAN’A YOL OLUR!...-1 KONUT SATIŞLARINA DAİR…2 KONUT SATIŞLARINA DAİR…1 SIĞINMACILARA PARA YETMİYOR… ŞİMDİ ELİMİZİ TAŞIN ALTINA  KOYMAZSAK NE ZAMAN?!... DUYMADIKLARIMIZ... SON GELİŞMELERE DAİR… KÖR GÖZE PARMAK!... SORUMLUSU KİM OLACAK? ÖYLE YA DA BÖYLE SEÇİM KAPIDA... 6’LI MASANIN NEGATİF YANKILARI… 6'LI MASANIN POZİTİF YANKILARI... ESKİDEN VE ŞİMDİ... ATATÜRK VE TÜRK KİMLİĞİ İLE UĞRAŞMAYIN!... HERKESLE AYNI DÜŞÜNMEK ZORUNDA DEĞİLSİNİZ… 2022'DEN 2023'E NE DEĞİŞTİ? EN MANTIKLISI “SAT-  KURTUL” FELSEFESİ Mİ? EYT GEYİKLERİ-2 EYT GEYİKLERİ…1 UZUN MU YAŞAMAK İSTİYORSUNUZ? O HALDE… BOL BOL KİTAP OKUYUN! GÜLSOY’DAN 2022 DEĞERLENDİRMESİ, 2023’E DAİR BEKLENTİLERİN YORUMU! ADAYLIKLARI HAYIRLI OLSUN… HABERDE REKOR KIRDIKLARINA GÖRE VARDIR BU İŞİN BİR HİKMETİ… SERBEST BÖLGE GERÇEĞİ… EN ÖNEMLİ KONU YEŞİL ALAN VE AĞAÇLANDIRMA… 2022’DEN NELERİ KONUŞTUK? GÜNDEME DAİR GENELLEMELER... KAYSERİ’DE ÇARKLAR DÖNMÜYOR SİZ DE BU KAMPANYAYA KATILIN, BİR TAŞLA İKİ KUŞ BİRDEN VURUN! AKP’NİN 100. YIL HEDİYESİ VE… YİNE KANDIRILDIK HEMŞEHRİLERİM!-2 AKP’NİN 100. YIL HEDİYESİ VE… YİNE KANDIRILDIK HEMŞEHRİLERİM!-1 SON KARAR, NE GETİRİR NE GÖTÜRÜR?!... GAYRİSAFİ YURT İÇİ HASILA BİZİ TEĞET GEÇTİ…1 KAYSO 56. YILINI KUTLUYOR… TÜİK'TEN EĞİTİM VE SAĞLIK HARCAMA RAKAMLARI…2 TÜİK'TEN EĞİTİM VE SAĞLIK HARCAMA RAKAMLARI…1 YALNIZIM… YALNIZSIN… YALNIZ… CHP’NİN EKONOMİK YOL HARİTASI… ARAMIZDAKİ FARK BU İŞTE... KILIÇDAROĞLU’NUN EKONOMİK HAMLESİ  VE 24 ARALIK KAYSERİ ZİYARETİ’NE DAİR… BU KONU HER ŞEYDEN ÖNEMLİ…2 BU KONU HERŞEYDEN ÖNEMLİ…1 HAYATIN GERÇEKLERİ... O İŞ AYRI, BU İŞ AYRI MI? SİYASETİN KURALLARI… SİL BAŞTAN MI BAŞLIYORUZ?!... PARA GELSİN AMA, HER YERDEN GELMESİN! KAYSERİ’DE SEÇMENİN KAFASI KARIŞIK! HAYAT İÇİN TAVSİYELER... BİR DE ONDAN DİNLEMEK LAZIM... SİYASETTE DENKLEMLER DEĞİŞİYOR  DİKKAT EDİYOR MUSUNUZ? DİN VE TÜRKÇÜLÜK NASIL TAHRİF EDİLİYOR?!...  MÜLK ALLAH'INDIR GÖKLERDE VE YERDE YASTIK ALTI DA DAHİL!... YORUMSUZ… DUYMADIKLARIMIZ... OLAYLARA BİR DE BU YÖNDEN BAKIN… SİYASET BİLİMCİ GÖZÜ İLE OLAYLAR… 165 GÜNDE NE YAPABİLİRSİNİZ?...-2 165 GÜNDE NE YAPABİLİRSİNİZ?...-1 İŞSİZLİK RAKAMLARI… TARAFSIZ DEĞİL, DÜRÜST BUGÜN MATEM GÜNÜ DEĞİL, ATATÜRK’Ü ANLAMA GÜNÜDÜR…  BU KONUDA SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? CEM TOKER'LE DEVAM EDİYORUZ... İTTİFAKIN KİLİT PARTİSİ  EKONOMİN SON DURUMU... ATATÜRK VE CUMHURİYET AŞIĞI BİR LİDER... ALKIŞLAR TALAS FESTİVALİ’NE… BİR MUHTARIN SESSİZ ÇIĞLIĞI…2 BİR MUHTARIN SESSİZ ÇIĞLIĞI…1 İKİ ANKET DEĞERLENDİRMESİ…3 İKİ ANKET DEĞERLENDİRMESİ…2 İKİ ANKET DEĞERLENDİRMESİ…1 GÜNDEM İÇİN MUHALEFET NE DİYOR? VATANDAŞIN PARASI İLE SİYASET YAPMAK!-2 VATANDAŞIN PARASI İLE SİYASET YAPMAK!-1 KİM DOĞRU SÖYLÜYOR? İŞ KAZASI MI? CİNAYET Mİ? BU BELİRTİLER ÖZGÜVENİNİZİN EKSİK OLDUĞUNU GÖSTERİYOR ASGARİ ÜCRETLİYE BİR MÜJDE DE BENDEN! İNŞAAT SEKTÖRÜ YÜZDE 20 DARALDI PROTESTOLU ÇEKLER... EKONOMİYE DAİR SON VERİLER… ENFLASYONU HERKES EŞİT DERECEDE Mİ HİSSEDİYOR? KAYSERİ’NİN VİTRİNİ MELİKGAZİ…2 KAYSERİ’NİN VİTRİNİ MELİKGAZİ…1 KİTAP FUARI…  BANKACILIK SEKTÖRÜ KÂRINI 5'E KATLADI BENCE… BANA GÖRE… BİZCE… ELİTAŞ’IN SÖYLEDİKLERİ…2 ELİTAŞ’IN SÖYLEDİKLERİ…1 MOBİLYANIN ÜRETİM ÜSSÜ KAYSERİ… ODA SEÇİMLERİ SORUNSUZ… ODA SEÇİMLERİ.... 3 ODA SEÇİMLERİ.... 2  ODA SEÇİMLERİ.... 1 AĞAÇLANDIRMA SEZONU… CEVABI OLMAYAN SORULAR… HAYVAN KATLİAMLARI DURDURULMALI… BİR SADETTİN TANTAN KLASİĞİ… EMNİYETİN BAHÇESİNDE Kİ YEMİN! KONUT SATIŞLARI VE TOKİ PROJESİ… SİYASET ÜZERİNE…  EKONOMİST GÖZÜ İLE GERÇEKLER… SAADET PARTİSİ VE ARIKAN’I BAKIŞ AÇISI FARKLI BAKIŞ AÇILARI…. “KADINA EL KAL-KA-MAZ” EVİN HALLERİ… SİYASETTE YILDIZI PARLIYOR... BAKAR MISINIZ? 12 EYLÜL'Ü UNUTMADIK...  SANAL ALEMİN ESİRİ OLMAK… DİYANET NE YAPMAK İSTİYOR? EKONOMİ ÜZERİNE SEÇMECELER... EYLÜL'DE GELDİ... SİYASETNAME-2 YENİ BİR DÖNEME GİRDİK… EKONOMİ VE FAİZ... NE DİYOR? TABLO EŞİTLENDİ Mİ? KANAYAN YARA: KADINA ŞİDDET… ATAŞ’IN BASIN TOPLANTISI VE KAYSERİ’DE İYİ PARTİ… ÖZGÜVEN BÖYLE ARTAR... YAZARLIK DA DÖNÜŞÜME UĞRADI MI! GÖSTERİŞLİ MABETLER YAPMAYIN! ORTA DOĞU’DA NELER OLUYOR? SONBAHARA HAZAN MEVSİMİNE ADIM ADIM… İYİCİLİK VE KÖTÜCÜLÜK ÖLÇEĞİNDE TÜRKİYE SINIRIN ALTINDA KALDI…
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
 • Süper LigOP
 • 1Galatasaray3482
 • 2Fenerbahçe3477
 • 3Beşiktaş3474
 • 4Adana Demirspor3466
 • 5Başakşehir FK3456
 • 6Trabzonspor3454
 • 7Konyaspor3449
 • 8Kayserispor3449
 • 9Fatih Karagümrük3447
 • 10Kasımpaşa3443
 • 11Alanyaspor3541
 • 12Sivasspor3540
 • 13MKE Ankaragücü3439
 • 14Antalyaspor3438
 • 15İstanbulspor3435
 • 16Giresunspor3434
 • 17Ümraniyespor3430
 • 18Gaziantep FK3425
 • 19Hatayspor3423
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
BURÇ YORUMLARI
 • KOÇ
  Koç Burcu
 • BOĞA
  Boğa Burcu
 • İKİZLER
  İkizler Burcu
 • YENGEÇ
  Yengeç Burcu
 • ASLAN
  Aslan Burcu
 • BAŞAK
  Başak Burcu
 • TERAZİ
  Terazi Burcu
 • AKREP
  Akrep Burcu
 • YAY
  Yay Burcu
 • OĞLAK
  Oğlak Burcu
 • KOVA
  Kova Burcu
 • BALIK
  Balık Burcu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA