DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
SİNEMİS ZAFER
SİNEMİS ZAFER
Giriş Tarihi : 26-01-2021 11:04

KIŞ SOĞUK,KALPLER SICAK

   Kışın tam ortasında evlerimizde bile üşürken, dışarı çıktığımızda ‘’Bir evimize gitsek de ısınsak, sıcak bir bardak çay içsek’’ dediğimiz bugünlerde gelin bir de dışarıya bakalım.

Aslında  o gözümüzü, kulağımızı kapattığımız insanlar ‘’Allah yardım etsin’’ dediğimiz , gördüğümüzde sadece acıma ve merhamet duygumuzla bakıp belkide geçip gittiğimiz kişiler biz olabilirdik.Empati duygumuzu kullanalım.

İnsanlara yardım etmek için onların yerine kendimizi koymak bir yöntem evet ama bir insana el uzatmak için illa o insanın yerine kendimizi koymamıza gerek yok.Vicdanı, hayata karşı bir duruşu, merhameti olan bir  insan olmak yeterli.

Ülkemizde gıda, giyinme ve barınma  yardımına ihtiyacı olan, sokaklarda kalan onca insan var.Bu insanlarla ilgilenen birçok topluluk, vakıf, sosyal yardımlaşma dernekleri var.

Neden onlara bir katkımız olmasın ?

‘’Müslüman Müslümanın kardeşidir.’’

Çok değil.Gücümüzün yettiği kadar.’’Damlaya damlaya göl olur’’ düşüncesi ile kardeşlerimizin bu mücadelesinde yanlarında olalım.

İHH İnsani Yardım Vakfı , İyilikder Yardımlaşma  Vakfı, Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Yardımlaşma Vakfı ve daha sayamadığım onlarca vakıf, dernek ..

Bu hayra ve toplum dayanışmasına vesile olan, yardımlaşma esasıyla hareket eden tüm herkesten Allah razı olsun.

İdlib’de  yaşam mücadelesi veren minicik canlara bir bakın.

Yağmur, kar, rüzgar ve onlara hayatın sunduğu çadırlar…

Yaşamlarını devam ettirmeye çalışıyorlar.Soğukların iyice kendini belli ettiği bu zor günlerde yiyecek ekmek bulamamak, sığınacak bir çatı bulamamak ne kadar da zor.Yardıma ihtiyacı olan insanlar bu kadar çok  iken  bizim için çok zor değil bir eldiven, pantolon, battaniye yardımında bulunmak.

El ele olmamız gerekiyor.

Unutmayın!

Eller çok olunca yük hafifler.

Yaşadığımızı bilmemiz ve bu yaşamımızın anlamlı olabilmesi için harekete geçelim.Çünkü;

‘’Bir başkasının yaşamasına yardım etmeyen, yaşadığını bilemez.’’

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA