DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
SİNEMİS ZAFER
SİNEMİS ZAFER
Giriş Tarihi : 04-01-2021 09:21

HAZMEDECEKSİNİZ!

 

 

Geçtiğimiz günlerde CHP 25.Dönem Mersin milletvekili Fikri Sağlar’ın açıklamalarını sosyal medya üzerinden gördüm.

Sağlar katıldığı bir televizyon programında “Türbanlı bir hakimin karşısına çıktığım zaman adaleti yerine getireceği konusunda kuşkum var” sözleriyle gündeme oturdu.

Sağlar bu sınırları aşan, hadsiz çıkışından sonra toplumun her kesiminden tepki alınca bir sayfa dolusu kamuoyu açıklaması yaparak içinde İslam düşmanlığını tamamen gün yüzüne çıkarmıştır.

Fikri SAĞLAR ve onun düşüncesinde olanlar kendilerini rahat hissettikleri bir boşluk buldukları an içlerindeki çürümüş zihniyeti dışarı vuruyor.

İnsanların giyimlerine saygı duymak demokrasinin önceliğidir.Başörtüsü de türbanda dinin emri ve kişinin kendi tercihidir ki biz tesettüre girenler bunun ayrımını Sayın Fikri Sağlar kadar yapmıyoruz.

Ülkemiz özellikle 28 Şubat döneminde yaşanan bu olaylardan çok çekti.

Kabuk tutmuş, iyileşmeye başlamış yaraları yeniden açmak, kutuplaşmayı normalleştirmek, akıl süzgecinden geçirilmemiş cümleler sarf etmek bölücülüktür.

’’Laiklik’’ dediğimiz düşüncenin gerekliliği başörtü düşmanlığı değildir.

21.Yüzyılda insanların aya gittiği, teknolojinin, bilimin, hızla geliştiği bu zamanlarda hala dertlerin sadece İslam olması trajikomik..

AŞIN ARTIK!

Bu başörtüsü düşmanlığını aşın.At gözlüklerinizden kurtulun.Yazarı, sporcusu, bilim kadını, hakimi savcısı ve aklınıza hangi meslek grubu varsa bizi her alanda göreceksiniz.

ÇEKİN ELLERİNİZİ , GÖZLERİNİZİ , PİS FİKİRLERİNİZİ ÜZERİMİZDEN!

Kadının tesettürüne laf edenlerle Ayasofya’nın ibadete açılmasını 2020’nin hatırlamak istemediği felaketler listesine ekleyenlerin baktığı dar pencere aynı.

Kendini gelişmiş ve sözde yenilikçi ilan eden, düşüncelerine saygı bekleyen, ama başkasının sınırlarına haklarına böyle şuursuzca saldıran bu insanlar gibi düşünüyorsanız özgürsünüz eğer düşünmüyorsanız o pis dillerini hakikate olan inancınıza kadar uzatabiliyorlar.

Kadının başörtüsüyle ilgilenmeyin. Başarısıyla, yaptığı işlerle ilgilenin.

Bırakın Allah aşkına artık kadının başındaki örtüyü oradan buradan çekiştirmeyi.

Başörtüsü üzerinden böyle gerici yorumlar yapmayın.

O dönemler eskide kaldı.Bu ülke o dönemleri atlattı.

Ülkenin hangi mesleğinde olursa olsun kadınları hor göremezsiniz.Tesettürlü olması bir kadının mesleğini hor görebileceğiniz anlamına gelemez.

‘’Kadınlara ancak asalet ve şeref sahibi kimseler değer verir.Onları ancak kötü ve aşağılık kimseler hor görür.’’ Hazreti Muhammed (s.a.v)

Kirli düşüncelerinizi kadınların üzerinden çekin.Gündeminiz kadınlar olacaksa eğer onların yaşadıkları zorluklardan, gördükleri şiddetten ve karşılık bulamadıkları adaletsizlikten bahsedin.

Ya gündeminizi değiştirin ya da o fikirlerinizi.

Hedefinizde artık din olmasın, başörtülü kadınlar olmasın.Girmiş olduğunuz o mağaradan çıkıp, bugün de yarın da, isteseniz de istemeseniz de gerekli yerlerde her zaman olacağımızı bilin ve aklınızdan çıkarmayın.

Başörtüsünü biz takıyorken iğnesi size batmasın artık.

Necip Fazıl’ın sözleriyle iç muhasebenizi kendinizin yapmasını ümit ediyorum.

’Başörtüsü bilime engelmiş! Siz uzaya mekik gönderdiniz de, başörtüsüne mi takıldı?’’

SİNEMİS ZAFER.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA