DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
MUSTAFA CENGİZ
MUSTAFA CENGİZ
Giriş Tarihi : 30-08-2020 13:57

BU BİR VEDA DEĞİL ASLINDA!...

Bu bir veda değil!...

Yeni bir başlangıç aslında.

Mesleğimizdeki 38 yıl sonrasında 23 Yıl emek verdiğimiz Kayseri Hakimiyet 2000 gazetesinden yeni bir oluşuma yelken açıyoruz.

Vedalar kadar yeni başlangıçlarda oldukça zordur.

Alışılagelmiş bir düzenin değişmesi, yeni yepyeni isimler.

Gazetecilik mesleğinde dün yok…

Bugünü yaşar, yarını yazarsınız.

1982 Yılında Kayseri Hakimiyet 2000 gazetesinde başlayan, ardından kısa bir süre Akın Günlük ve Kayseri Anadolu Haber gazetelerindeki mesleğe verdiğimiz mesai sonrasında Kayseri medyasının güç birliği yapma kararı ile farklı bir boyut yaşamaktayız.

Kayseri Hakimiyet 2000 gazetesinde sahibi-genel yayın yönetmeni-yazı işleri müdürü sıfatı ile 17 Kasım 1997 tarihi itibarı ile bugüne kadar gelen süreç sonrasında 1 Eylül itibarı ile hem ömrümüzün hem de mesleğimizin sonbaharın da bugün buradayız.

Dile kolay 71. Yılını kutlayarak kapısına kilit vurduğumuz Kayseri Hakimiyet 2000 gazetesinde 21505 baskıyı geride bırakarak mesleğimizde bir başka dönüm noktasında Elbirliği-Güçbirliği yaparak yeni mesai arkadaşlarımızla farklı bir oluşum içinde gazete sahipleri olarak kader birliği yapmış olduk.

Yıllarca mesleki rekabet içinde olduğumuz arkadaşlarımızla bugün kader birliği yapmış durumdayız.

Birlik-Dirlik içinde hem Kayseri’ye daha kaliteli gazeteler sunmak, hem de iyiden iyiye daralan ekonomi çemberi içinde basın sektörü içinde ağırlaşan şartlar nedeni ile ayakta kalabilmenin, uzun soluklu olmanın bir başka mecrada vereceğimiz sınavda başarılı olmak arzusundayız.

40 Yıla dayanan mesleki deneyimimiz içinde bir çok sevinç ve kedere şahitlik ettik.

Gün geldi ağladık, gün geldi güldük.

Gül geldi dostların tabutlarına omuz verdik.

Gazetecilik mesleği çok diri bir meslek.

Olayları anında yaşamak, reaksiyon vermek ve mümkün olduğunca olayların perde arkasını irdelemek kamuoyuna da en doğru şekli ile sunmak zorundasınız.

Yalandan, riyadan, asparagastan uzak olmak, gerçeklerin er geç gün yüzüne çıkacağını bilerek ilk günden gerçeğe odaklanmak durumundasınız.

Zira hem okurlarınız, hem kamuoyu anında sizin ve gerçeklerinizin örtüşmediğini anladığı anda sizleri tasfiye ediyor.

Yaptığınız her eylem gözler önünde.

Her gün doğup, her gün ölen bir koşunun içindesiniz.

Büyük medya gurupları ve İnternet medyasının son gaz koştuğu bir platformda bir saat sonra veya ertesi güne kadar eskiyen haberlerle yarışmak, ayakta kalmak, okur yoğunluğu oluşturmak ve tarafsızlığınız ile de güvenilir olmak durumundasınız.

Zorlu bir süreci geride bıraktık.

Daha da zorlu bir sürece “Merhaba” diyoruz.

Yeni ekip arkadaşlarımızla uzun soluklu olmasını dilediğimiz bir başka maratonun ilk metrelerindeyiz.

Bu maraton inşallah daha da uzun soluklu bir maraton.

Koştukça açılacağız, engellere rağmen nefesimizin uzun soluklu olması ortak arzumuz.

Kimsenin kişisel hırsı, kişisel hesabı yok.

Ortak bir çalışmanın ürünü olacak bir gazete için kader birliği içerisindeyiz.

Kayseri’de Resmi ilan alan gazete sayısı artık 3’e düşmüş durumda.

Bu karar yılların ürünü bir karar.

En az 5-6 kez birleşmelerle ilgili gelinen noktada direkten döndük.

Direnenlerin başında olduk.

Bir çok meslektaşımızın kulvar dışı kalışı elbette ki en ağır tablolardan birisi.

23 Yıldır evladınız gibi büyütmeye çalıştığınız, gözünüz gibi baktığınız 7500 sayısından fazlasına imza attığımız gazetenin 71 Yıllık bir çınarın kapısına kilit vurmak her babayiğidin harcı değil.

Tek tesellimiz bir şekilde bu yolda bizlerle emek veren kardeşlerimizle şu veya bu şekilde helalleşmek ve gazetecilik mesleğine helal getirmeden bir başka gazete çatısı altında mesleğimizin onuru için mücadeleye devam.

Resmi ilan alan yoluna devam etmek isteyen gazeteler içinde farklı bir dönem başlıyor.

Bundan sonraki süreç Kayserimize ve meslektaşlarımıza hayırlara vesile olsun inşallah.

Kayseri Hakimiyet 2000 ailesi olarak veda edip, yeni bir gazete çatısı altında buluştuğumuz şu günlerde Hakimiyet gazetesinin 30 Ağustos 1950’de başlayan maratonunda her kademesinde emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler.

Hakkın rahmetine kavuşanlara Allah’tan rahmet, halen hayatta olan meslektaşlarımıza, yazarlarımıza selam ve sevgiler sağlıklı günler dileriz.

Kayseri Hakimiyet bundan sonra kendi kulvarında sanal alemde internet sitesi olarak hizmet vermeye devam edecek.

Belki gün gelecek belli sayılarla kağıt baskı ile de siz değerli okurlarımızla buluşma imkanımız olacak…

Her zaman desteğini yanımızda hissettiğimiz siz değerli okurlarımız için aslında bu bir veda değil, yeni bir başlangıç ve yepyeni bir Merhaba.

Daha güçlü bir kadro, daha farklı bir yayın anlayışı, daha da güzel haberler yapmak, kamunun daha da güçlü avukatlığını üslenmek adına da bir güç birliği oluşturduğumuz yepyeni bir paltaform burası.

Çok sesli, çok renkli, çok daha güzellikler sunma arzusu içindeyiz.

Yıllarca, kurulduğu ilk günden 30 Ağustos 1950’den Cengiz ailesine geçtiği 17 Kasım 1997 tarihinden bu yana bizleri aralıksız olarak takip eden Kayseri Hakimiyet 2000 gazetesi okurları ile yepyeni bir mecrada buluşmanın heyecanı ve coşkusu içindeyiz.

Lütfen bizi takip etmeye devam edin.

Biz sizden aldığımız güç ve enerji ile güçlüyüz, ayaktayız…

 

NELER SÖYLENDİ?
@
MUSTAFA CENGİZ

MUSTAFA CENGİZ

DİĞER YAZILARI LİGİN ARDINDAN…RAKAMLARLA KAYSERİSPOR(3) RAKAMLARLA KAYSERİSPOR(2) LİGİN ARDINDAN… RAKAMLARLA KAYSERİSPOR(1) KENDİM ETTİM, KENDİM BULDUM! TrabSON MU OLACAK? ONLAR ŞAMPİ… BİZ PİYON… MUCİZE OLUR MU? BU KIZLAR BAŞARIR!.. (BELLONA KAYSERİ BASKET) RİZE’DE DÜŞTÜK, KADİR HAS’TA İLAN ETTİK… BÜYÜK FIRSAT TEPTİK  PROSINECKİ’NİN AZMİ… KOD ADI: KARTAL OPERASYONU BİLEĞİMİZİN HAKKI İLE… 4 P’DEN 4 PUAN YETMEZ! ZAMANINDA GENÇLİK AŞISI… BU SAATTEN SONRA OLUR MU? SÖZÜN BİTTİĞİ YERDEYİZ! BİZ BU FENERİ YENERİZ DE!... KURTULUŞUN YOLU… BİR KAYSERİSPOR TURU! BU RÖVANŞIN ADINI SİZ KOYUN! 8 MART HEDİYESİ OLACAKTI!... HASRET BİTTİ… SIRA KASIMPAŞA VE MALATYASPOR MAÇLARINDA… BİTSİN BU HASRET!... KARİKATÜRİZE BİR LİG HOROZ’U ÖTTÜRDÜK!... BU LİGE YABANCIYIZ!...  GOL VAR, YERSEN! 1-1’LERİNE YAZIK ETTİLER! ELLERİM BOMBOŞ… YÜREĞİMDE BİR SIZI… MUCİZELERE İNANIRMISINIZ?!... CİLALANMIŞ UMUTLARLA FUTBOLA MERHABA… RAKAMLARLA KAYSERİSPOR-10 RAKAMLARLA KAYSERİSPOR-9 RAKAMLARLA KAYSERİSPOR-8 RAKAMLARLA KAYSERİSPOR-7 RAKAMLARLA KAYSERİSPOR-6 RAKAMLARLA KAYSERİSPOR-5 RAKAMLARLA KAYSERİSPOR-4 RAKAMLARLA KAYSERİSPOR-3 RAKAMLARLA KAYSERİSPOR-2 RAKAMLARLA KAYSERİSPOR-1 KAFASI KARIŞIK/KİMYASI BOZUK KENDİM ETTİM, KENDİM BULDUM! GOL DÜELLOSU… NE BEKLİYORDUK Kİ?!... FUTBOLUN HANIM AĞASI’NA UYGUN 3 PUANLI SEVİNÇLER! OYUN İÇİNDE OYUN! KARTALLAR YÜKSEK UÇAR! ACAR BAŞKANA TATSIZ SÜRPRİZ! GENÇLİK AŞISI… UMUT’LAR YEŞERDİ… KUPA MORALİ… DUBLE BÜLENT DÖNEMİ!... GİDİŞAT KÖTÜ! GEL TESKERE GEL… BU SEZON GÖZE GELDİK! SEN İSTEMEZSEN, ONLAR HİÇ İSTEMEZ! DENİZLER KADAR ENGİN… BİR GÜNEY SEFERİ… BİLEK GÜREŞİ (YABANCI TEÇHİZATLA) KAYSERİ HAKİMİYET 2000, 70 YAŞINDA… DAĞ BAŞINI DUMAN ALMIŞ ! TESELLİ İKRAMİYESİ… YİNE, YENİ, YENİDEN!
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
Advert
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
HAYVANLAR ALEMİ
BURÇ YORUMLARI
 • KOÇ
  Koç Burcu
 • BOĞA
  Boğa Burcu
 • İKİZLER
  İkizler Burcu
 • YENGEÇ
  Yengeç Burcu
 • ASLAN
  Aslan Burcu
 • BAŞAK
  Başak Burcu
 • TERAZİ
  Terazi Burcu
 • AKREP
  Akrep Burcu
 • YAY
  Yay Burcu
 • OĞLAK
  Oğlak Burcu
 • KOVA
  Kova Burcu
 • BALIK
  Balık Burcu
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
HAYVANLAR ALEMİ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA