YEREL
Giriş Tarihi : 29-09-2021 11:09   Güncelleme : 29-09-2021 11:09

YRP KAYSERİ İL BAŞKANI ÖNDER NARİN AÇIKLAMALARDA BULUNDU

YRP KAYSERİ İL BAŞKANI ÖNDER NARİN AÇIKLAMALARDA BULUNDU

Dostlar alışverişte görsün

Genel Başkanlarından aldıkları talimat ile unuttukları Kayseri halkı ile beraber olmak isteyen bazı siyasiler maşallah hiç boş durmuyorlar. Neredeyse hergün bir dizi ziyaret içerisindeler. Peki bu ziyaretler sonrası edinilen kazanımlar nelerdir. Varmı bunla alakalı bir açıklama ? Hayır yok. Bugün şu kadar ilçeye bu kadar mahalleye gittik. Gittiniz gördünüz dinlediniz. Neye çözüm buldunuz ? Hangi tespitleri yaptınız? Yıllardır dile getirilen sorunlara neden çözüm bulmadınız? Cevap yok. Çünki maksat vatandaşın sorunlarını tespit etmek ve bunlara çözüm üretmek değil. Amaç dostlar alışverişte görsün , kimse bize sahada yoksunuz demesin.

Geçen sene bu sene ile aynı vaka sayılarına rağmen pandemi nedeniyle kilit vurduğunuz kafelerde yaptığınız görüşmelerde  cafe ve benzer hizmet sektöründeki insanlara ne açıklama yaptınız. Kredi ve faiz sarmalındaki işletmecilerin yüzüne nasıl baktınız. Yüksek vaka sayısına rağmen cafelerde yanak yanağa nasıl poz verdiniz.

Aylardır derdini anlatmaya çalışan , bakanlarla dahi görüşen ama bir sonuç alamayan Kırmızı Et Birliği Başkanına , Damızlık Birliği Başkanına hangi bahaneleri öne sürdünüz. Bitirdiğiniz hayvancılık ve tarım sektörünü hangi aldatmaca rakamlarla savundunuz. Ütetici enflasyonu %40 lara vardığı halde bunu fiyatlara yansıtamayan , günden güne bankalara borçlanan , artık dayanacak gücü kalmayan sektör temsilcilerinin yüzüne nasıl baktınız.

Küçük Mustafa mahallesi yada Eskişehir Bağlarına gidip büyük tehlike arzeden kümelenmiş yabancı uyruklu misafirleri gördünüzmü. Orada yaşayan şehrimiz insanının sorunlarını dinledinizmi. Hizmette adalet anlayışından yoksun olarak şehrin bir tarafını kalkındırırken diğer tarafını görmezden geldiğinizi anlattınız mı?

İl binanıza davet ettiğiniz insanlara Eski Sanayi yi deniz yapan Şehri Derya yı yada hızlı tren hikayesinimi anlattınız ? Pastırma yiyemeyen insanlarımıza pastırma kesme kursu açtığınızımı anlattınız? 2023 vizyonundan bahsetseniz de hâlâ alt yapı problemlerinin çözülmediğinden mi bahsettiniz? Bu kadar pahalılığa rağmen nasıl geçiniyorsunuz diye Almanların bizi kıskandığını mı söylediniz?

Göstermelik ziyaretlerle, protokol toplantıları ile , zengin düğünleri , yandaş sanayici ziyaretleri ile bu toplumu kandıramazsınız. Geçim ve ekmek parası kaygısı ile bunları yazmayan gazeteciler var diye ya da sus payı verdiğiniz ortağınız sesini çıkarmıyor diye meydanı boş sanmayın. Artık vatandaş çaresiz ya da mecbur değil artık alternatif var YENİDEN REFAH VAR.

 

Önder Narin

Yeniden Refah Partisi Kayseri İl Başkanı