SPOR
Giriş Tarihi : 16-01-2020 11:34

YILDIZ ERKEKLER HENTBOL KAYSERİ BİRİNCİLİĞİ SONA ERDİ

YILDIZ ERKEKLER HENTBOL KAYSERİ BİRİNCİLİĞİ SONA ERDİ

Okullar Arası Yıldız Erkekler Hentbol Kayseri birinciliği sona erdi

Okullar arası yıldız erkekler hentbol Kayseri birinciliği sona erdi. 12 Aralık 2019 Perşembe günü Talas Spor Salonu’nda başlayan okullar arası yıldız erkekler hentbol Kayseri birinciliğine A, B ve C gruplarında toplam 9 orta okul takımı katıldı.

Turnuva, 08 Ocak 2020 Çarşamba günü yapılan müsabakanın ardından sona erdi.

Kayseri şampiyonluğunu elde eden Salih Avgın Paşa Orta Okulu yıldız erkek takımı çapraz maçlarında rakiplerinden Ahmet Paşa Orta Okulu’nu 30-19, İzzet Öksüzkaya Orta Okulu’nu ise 17-12 lik skorlarla mağlup ederek Kayseri Şampiyonluğunu ilan etti.

Turnuvada İzzet Öksüzkaya Orta Okulu ikinciliği, Ahmet Paşa Orta Okulu ise üçüncülüğü kazandı.

Müsabakanın ardından Talas Spor Salonu’nda kupa ve madalya töreni düzenlendi.

Kupa törenine; Talas Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mehmet Kısır, Hentbol Kayseri Temsilcisi Mehmet Fatih Kaymaz, Talas Spor Salonu Şefi Tevfik Altınok, Salih Avgın Paşa Orta Okulu Müdür Yardımcısı Kemal Arslan, hentbol emektarı emekli öğretmen Alaattin Duman ile beden eğitimi öğretmenleri, sporcular ve aileler katıldı.

Birinciliğini elde eden Salih Avgın Paşa Orta Okuluna, ikinci olan İzzet Öksüzkaya Orta Okuluna ve üçüncülüğü elde eden Ahmet Paşa Orta Okulu’na protokol tarafından düzenlenen törenle kupa ve madalyaları takdim edildi.

Törenin ardından sporcular bir araya gelerek günün anısına fotoğraflar çektirildi.

Salih Avgın Paşa Orta Okulu, Şubat ayında düzenlenecek olan okullar arası yıldız erkekler hentbol grup müsabakalarında Kayseri’yi temsil edecek.

HABER/FOTOĞRAFLAR: Mehmet Fatih KAYMAZ