YEREL
Giriş Tarihi : 30-12-2021 11:54   Güncelleme : 30-12-2021 11:54

YENİ YILDA YENİ HEDEFLERE YENİ UMUTLARLA BİRLİKTE YÜRÜYECEĞİZ!

YENİ YILDA YENİ HEDEFLERE YENİ UMUTLARLA BİRLİKTE YÜRÜYECEĞİZ!

 

Büyük Atatürk’ün emaneti sevgili yurdumuz tarihinin en karanlık günlerini yaşıyor.

 

Siyasal, ekonomik, kültürel alanlar başta olmak üzere tam bir karmaşa içinde olmanın yanında, ulusça bölünerek kamplara ayrılmış durumdayız. Ancak; şunu çok iyi biliyoruz ki, asla 19 Mayıs 1919 günü kadar karamsar ve çaresiz bir durumda değiliz.

 

Çok genç ve eğitimli bir nüfusumuz, Cumhuriyetimizin ilk yıllarındaki parlak dönemlerin birikimiyle yoğrulmuş milyonlarımız, özgürlüğü tatmış kadınlarımız, laikliğin değerinin bilen topluma önderlik edecek aydınlarımız, binyıllardan süzdüğümüz üretim kültürümüz, vicdanlı ve ahlâklı bir halkımız ve halen yolumuzu aydınlatan MUSTAFA KEMAL ATATÜRK IŞIĞIMIZ var.

 

Son 20 yılda yaşadığımız bütün olumsuzluklara, yitirdiğimiz Cumhuriyet kazanımlarına, kaybettiğimiz ulusal itibarımıza rağmen alabildiğine UMUTLUYUZ.

 

Zira,“UMUTSUZ DURUM YOKTUR. UMUTSUZ İNSANLAR VARDIR” sözünün değerini biliyoruz. Umudumuzu tarihsel köklerimizden ve Türk Ulus’unun direnme gücünden alıyoruz.

 

Bu inanç ve kararlılıkla Cumhuriyetimizin yüzüncü yaşına ilerlediği 2022’yi bir atılım yılı olarak görüyoruz.

 

331 şubemiz ve 60 bine ulaşan üyelerimizle günümüzün Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti işleviyle KEMALİZM’İN NAMUS SESİNİ BİR SİS ÇANI GİBİ YURDUMUZUN SEMALARINA ASACAK; yeniden bağımsız, başı dik, yarınlara güvenle bakan, kadınlarının sokaklarda öldürülmediği, çocuklarının karanlık tarikat yurtlarında tecavüze uğramadığı, gençlerinin geleceklerini yurt dışında aramadığı, çalışanlarının emeğinin karşılığını aldığı, emeklilerinin yılların çilesinden sonra insanca yaşadığı, milletçe bir ve beraber olacağımız AYDINLIK TÜRKİYE’yi birlikte kuracağız.

 

 

Buna yürekten inanıyoruz!

 

Büyük Ulusumuz’un ve Atatürkçü Düşünce Derneği örgütümüzün yeni yılını içtenlikle kutluyor, sağlık ve mutluluk dileklerimizle saygılar sunuyoruz.

 

YAŞASIN TAM BAĞIMSIZ VE GERÇEKTEN DEMOKRATİK TÜRKİYE!