GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-12-2019 12:08

YENİ UFUKLAR DERNEĞİNDEN HATIRA ORMANI

YENİ UFUKLAR DERNEĞİNDEN HATIRA ORMANI

Yeni Ufuklar Derneği faaliyetlerini sürdürüyor. Bağpınar köyü mezra alanına Yeni Ufuklar Derneği hatıra ormanına 5 yüz çam fidanı dikildi.

Bağpınar köyünü, Gesi’ye bağlayan yol üzerinde çam fidanlarını dikmek için Yeni Ufuklar genel başkanı Nevzat Özkan, dernek onursal genel başkanı İş adamı İbrahim Sungur,  Yeni Ufuklar genel başkan yardımcısı Adnan Kenanoğlu, Kayseri şube başkanı Orhan Köksal, Prof. Dr. Numan Konuk, Zekeriye Kökrek, Av. Kemal Öke, Dr. Aydın Çetiner, Reşat Ahay, Mahmut Korkmaz, Hazım Babat,  İstanbul şube başkanları Kayseri şube yöneticileri ve üye eşleri ve çocuklarıyla dikilen 5 yüz çam fidanı toprakla buluştu.

Yeni Ufuklar genel başkan yardımcısı Adnan Kenanoğlu,”Yeni Ufuklar Derneği tüzük faaliyetleri içinde olan Hatıra ormanını hayata geçirdik. Burada Melikgazi belediye başkanı Mustafa Palancıoğluna teşekkür ederim. Başkan Palancıoğlu bizlere Bağpınar köyü bölgesi mezra alanında çok güzel bir yer tahsis etti. Genel başkanımız ve dernek üyeleri eşleriyle katılımı ve onursal başkanımız İbrahim Sungur şehrimizde bulunan ödül programı için İstanbul’dan gelen şube yöneticilerine Kayseri de çam ağacı dikmek kısmet oldu. Derneğimiz tarafından yapılan kültür sanatın yanında yaşadığımız tabiatla ile iç içe olmak için güzel faaliyetlere her zaman benimseyip doğaya katkı sağlayıp gelecek nesillere yeşil bir dünya bırakmak istiyoruz.  Bu güzü de saygı insan topluğu havanın soğuk olmasına rağmen çocuklarıyla eşleriyle birlikte gönüllü olarak ellerine kürekleri alarak ağaçlarını diktiler ve ağaçları isimlendirdiler. Görüldüğü gibi sulama konusunu Mellikgazi belediyesi üstlenmiştir belediye çalışanlarına buradan teşekkür ediyorum.  Biliyorsunuz peygamberimizin güzel bir sözü var “kıyamet kaparken bile elinde ağaç varsa dik de öyle kaç” der. Burada ağacın önemini anlatır. Beşikten mezara ağaçla yaşamımızda var” dedi. YÜKSEL KALKAN