EĞİTİM
Giriş Tarihi : 12-09-2019 11:24

YENİ EĞİTİM YILI ÖNCESİ SERVİS ŞOFÖRLERİNE EĞİTİM

YENİ EĞİTİM YILI ÖNCESİ SERVİS ŞOFÖRLERİNE EĞİTİM

Tomarza İlçe Milli Eğitim, Tomarza İlçe Halk Eğitim ve Tomarza İlçe Emniyet Amirliği tarafından ortaklaşa düzenlenen programla ilçede servis şoförlerine 4 gün boyunca iş güvenliği ve trafik kulları hakkında kurs verildi.

2019-2020 Eğitim yılının başlaması ile birlikte trafikte oluşabilecek kazaları önlemek adına Tomarza İlçe Milli Eğitim, Tomarza İlçe Halk Eğitim ve Tomarza İlçe Emniyet Amirliği tarafından ortaklaşa bir program yapılarak Tomarza Halk Eğitim Toplantı salonunda 50 servis şoförüne eğitim verildi.

Tomarza İlçe Emniyet Trafik Büro Amiri Tahsin Cerit tarafından hem servis şoförlerinin hemde öğretmenlere trafik kuralları hakkında çok önemli bilgiler verdi.

Cerit, bu derslere ilişkin, 2019-2020 eğitim ve öğretim yılında öğrencilerimizin güvenli bir şekilde okula gidiş ve gelişlerinin sağlanmasında servis sürücülerine ve rehber personele büyük sorumluluklar düşmektedir. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın okula gidiş ve dönüşlerinde, trafik kurallarına uyulması, okul servis araçları, şoförleri ve rehber personelin okul servis araçları yönetmeliğinde belirtilen şartlara uyması büyük önem arz ediyor. Sürücülere trafikte sakin ve kibar olarak, empati ve iletişim ile diğer sürücülere tolerans göstererek trafik kazalarının, kavgaların ve diğer tüm olumsuzlukları engellenebileceği konusunda farkındalık oluşturmayı hedefliyoruz.

Kursu başarı ile tamamlayan servis şoförlerine ise ilerleyen günlerde sertifikalarının verileceği açıklandı. MURAT GÜRBÜZLER