KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 08-10-2019 10:55

YAZARLAR NEŞVE KAFEDE ÖĞRENCİLERE KİTAP İMZALADI

YAZARLAR NEŞVE KAFEDE ÖĞRENCİLERE KİTAP İMZALADI

Şehrimiz yazarlarından Aslan Gayserilim Recep Çalkener ve Yüksel Kalkan Neşve Kafe’de  ERÜ  Üniversite inşaat mühendisliği öğrencilerine  yeni çıkardıkları kitaplarını imzaladılar.

40 yıldır Hollanda da kalarak vatan hasretliği çeken memlekette yazarlara yardımcı olma kitap bastırma hayali olan Aslan Kayserilim Recep Çalkaner’in “2. Seçkin şiirler-Yüksel Kalkanın ‘Kod Adı Feride” isimli kitaplarına sponsor olan Zümrüthan Yıldızında katılımıyla yazarlar 150 Üniversite öğrencisine ücretsiz hediye edilen kitapları imzalandılar.

Neşve kafe bir öncede 150 öğrenci, toplam 3 yüz  Üniversite öğrencilere ücretsiz yemek verdiği kafe de kitapların imzalanıp günün anınsa fotoğraf çektirmesi Türk gönül insanı hayır sever misafirperverliği görülmeye değerdi..

Kitaplar sponsor olan Zümrüthan Yıldız,” Neşve kafe benim evime yakın çay kahve içtiğim mekanım olan yer. Tanıdığımız bilinen yazarlarda burada bizlere ziyarete gelirler burada kültür sanat muhabbeti sohbeti ederiz. İşletme sahibi İbrahim ve Mehmet Yılmaz kardeşlerle sohbet ederken Üniversite öğrencilerinin mekana geleceğini söylediler.  ‘Geleceğimizin teminat olan öğrencileri benim sponsör olduğum iki kitabın yazarları Recep Çalkaner, Yüksel Kalkanı davet ederek imzalı kitaplarını öğrencilere hediye etmek istiyorum’ dedim ve kabul edildi. Öğrencilerle sohbet ve kitap imza günü öğrenciler için sürpriz oldu ve kitaplar öğrencileri imlandı çok mutlu oldum.

Yalnız taş duvar olmaz yıkılır birlikten güç doğar. Bu vatan bizim bizler birbirimize yardımcı olacağız hep birilikte kalkınacağız, Kültür sanat olmayan bir memlekete kalkınma yolunu bulmak zordur. Kitaplar insana hayat kılavuzluğu yapar, okumak cehaleti giderir çok okuyan ülke olursak kalkınmayı yakalarız yoksa cehaletten kurtulmayız Allahın ilk emri oku.  Kültüre hizmet eden yazarlarımıza ve 3 yüz öğrenciye yemek veren Neşve kafe sahipleri yönetimi müdürüne çalışanlarına çok teşekkür ederim” dedi. YÜKSEL KALKAN