VİDEO HABER
Giriş Tarihi : 23-07-2020 14:02   Güncelleme : 23-07-2020 15:36

YAPILAN YATIRIMLARLA ÇİFTÇİLERİN HASATTA YÜZÜ GÜLÜYOR

YAPILAN YATIRIMLARLA ÇİFTÇİLERİN HASATTA YÜZÜ GÜLÜYOR

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kırsal mahallelerden biri olan Kalkancık’ta hasad yapan çiftçilerle bir araya geldi. Hayata geçirdiği proje ve çalışmalarla her zaman çiftçinin yanında olan Başkan Çolakbayrakdar, Kocasinan’ın bereketli topraklarında hasad yapan çitçilerin kapalı devre sulama sistemiyle hem ürünlerinde daha fazla verim aldığını hem de ürün çeşitliliğiyle bölgenin kaderinin değiştiğini söyledi.

Kırsal mahallelerden biri olan Kalkancık’ta hasad yapan çiftçilerin misafiri olan Başkan Çolakbayrakdar, çiftçinin her zaman yanında olduklarını vurgulayarak, “Anadolu’nun bereketli topraklarında ekmeğini topraktan çıkartan hemşehrilerimize bol bereketli bir yıl diliyorum.” dedi.

Kocasinan’ın her bir köşesinin kendine has özellik ve değerleriyle ön plana çıktığını hatırlatan Başkan Çolakbayrakdar, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Çiftçilerimizin bir yıllık emekleri bugün burada hasad oluyor. Allah bereket etsin. Bölgemizin özellikle Yamula Barajı’ndan kapalı devre sulama sistemine geçmesiyle birlikte çitçilerimizin yüzü güldü. Sulu tarımla hem ürünlerden daha fazla verim alması sağlandı hem de ürün çeşitliliği arttı. Bu noktada hububat ürünlerin hasadı yapılıyor ama önümüzdeki günlerde ay çekirdeği ve şeker pancarı gibi farklı ürünler bölgemizde hasad edilecek. Bereketli olmasını diliyorum. Kocasinan Belediyesi olarak tarıma verdiğimiz önem, son derece değerlidir. Buradaki çiftçi kardeşlerimizin ilçemizdeki tarım bölgesinin her bir metrekaresinde ekiyor ve dikiyor olması bizim vermiş olduğumuz önemlerden birisidir. Diğer yandan sulu tarımın kapalı devre sulama sisteminin daha yaygın olması için yoğun gayret sarf ediyoruz. Bu noktada çiftçilerimizin yüzlerini güldürecek yeni yatırımlarla şehrimiz ve ülkemiz ekonomisine daha fazla katkı sağlayacağız. Bu vesile ile bütün çiftçi kardeşlerimizin hasadları bereketli olsun.”

Kocasinan İlçe Tarım ve Orman Müdürü Abdülaziz Yıldırım ise bereketli hasad mutluluğunu birlikte paylaşmak için çiftçilerle bir arada olduklarına dikkat çekerek, “İlçemizde gerek yağış gerekse ürün olarak bereketli bir yıl geçiriyoruz. Bu vesileyle çiftçilerimizin verdiği emeğin karşılığını almasını diliyorum.” diye konuştu.

Kalkancık Mahalle Muhtarı Hacı Saygı da bir yıllık verilen emeğin hasadı yapılmaya başladığını belirterek, “Çok şükür ekinlerimiz bereketli olduğu için bugün bizim bayramımız oldu. Devletimizin imkanlarıyla bölgemizde yapılan kapalı devre sulama sistemiyle hem ürün çeşitliliği artı hem de ürünlerden alınan verim daha fazla oldu. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu. (Kurum Haber)