SAĞLIK
Giriş Tarihi : 04-02-2021 12:42   Güncelleme : 04-02-2021 12:42

“ YAHYALI DEVLET HASTANESİ’NDE NELER OLUYOR !!! ”

“ YAHYALI DEVLET HASTANESİ’NDE NELER OLUYOR !!! ”

 

·  Kamuoyunu aydınlatmak amacıyla, Yahyalı Devlet Hastanesi’nde yapılan haksızlıklar, mobbingler, baskılar, sendikal ayrımcılıklar, tehditler ve  yer değişikliği ile ilgili hastane çalışanları tarafından sendikamızı iletilen çok sayıdaki şikayetler için sizlerin huzurunda aşağıdaki sorulara yetkililer tarafından cevap verilmesini talep ediyoruz.

1 – Yahyalı Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Duran ARAÇ Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü makam odasını ve ünvanını kullanarak, birimine bağlı olarak görev yapan Türk Sağlık-Sen üyesi veya sendika üyesi olmayan personellere; üyesi olduğu Sağlık-Sen sendikasına üye olmaları yönünde teklifte ve telkinde bulunup, baskı yaptığı doğru mudur ?

2 – Yahyalı Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Duran ARAÇ’ın hastane içinde liyakata ve hizmet yılına uymadan yaptığı haksız görevledirmelere veya uygulamalara karşı çıkan personelleri, gerek hastane içinde birim değişikliği ile, gerekse ilçe dışına geçici görevlendirme ile tehdit ettiği doğru mudur ?

3 – Yahyalı Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Duran ARAÇ’ın makam odasında bir personelin hastanede çalışan başka bir personel için ağıza alınmayacak şekilde yaptığı küfüre göz yumduğu ve ses çıkarmadığı doğru mudur ?

4 – Yahyalı Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Duran ARAÇ’ın “Benim arkam güçlü, kimse bana bir şey yapamaz, istediğiniz yere şikayet edebilirsiniz, ama yaptığınız şikayetler de size geri döner ve başınızı ağrıtır.” Şeklinde çalışanlara hakaretler ettiği ve tehditler savurduğu doğru mudur ?

5 – Yahyalı Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Duran ARAÇ’ın  yaptığı haksız uygulamalar, mobbingler ve baskılar sonucunda, zaten Covid-19 ile savaşan personellerde tükenmişliğin ve bitkinliğin had safhaya ulaştığı doğru mudur ?

Kıymetli Basın Mensupları,

Ülkemiz Covid-19 ile mücadelede ederken, sağlık çalışanları canları pahasına bu savaşı sürdürürken, Yahyalı Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Duran ARAÇ hakkındaki şikayetler doğru ise, bu kişinin hala görevde kalmasının  uygun olup olmadığını kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.