YEREL
Giriş Tarihi : 01-12-2020 12:54   Güncelleme : 01-12-2020 12:54

VEFA DESTEK GRUPLARI TAKDİR EDİLMEYİ BEKLİYOR

VEFA DESTEK GRUPLARI TAKDİR EDİLMEYİ BEKLİYOR

Vefa destek gruplarının çalışmaları covid 19 salgını sürecinde devletin şefkatli yüzü haline gelmişti. Koronavirüs salgınının başladığı mart ayından itibaren sokağa çıkma yasaklarının başladığı günlerde ilçe milli eğitim müdürlüklerinin görevlendirmesi ile okul idarecileri ve öğretmenler canlarını tehlikeye atarak yaşlı ve hasta insanların ihtiyaçlarını gidermişler ve sağlık çalışanlarıyla birlikte önemli hizmetler yapmışlardır.

Marifet iltifata tabiidir sözü gereği zor zamanlarda görevi olmadıkları halde risk alan tüm çalışanlar takdir edilmelidir.  Filyasyon ekiplerinde görev alan eğitimciler var, 

Eğitim Bir Sen Genel Başkanı Ali Yalçın bu konuyla ilgili şu açıklamaları yapmıştı. 

“Vefa Sosyal Destek Grupları destan yazdı. Gönüllü “150 Bin” kişi sosyal sorumluluk yerine getirdi.

“Başarı Belgesi” verilmeli fikrimiz kabul gördü, çoğu yerde verildi

Verilmeyen yerdeki arkadaşımızın yerine kendimizi bir koyalım. Başka bir şey demiyorum.”

Özellikle Melikgazi, Kocasinan, Talas ve diğer belge veren kaymakamlarımıza teşekkür ediyoruz.  

Develi, Yahyalı ve Bünyan ilçelerimizde kırgınlıklar var.

Konuyla ilgili açıklama yapan Eğitim Bir Sen Kayseri 1 Nolu Şube Başkanı Aydın Kalkan şu açıklamalarda bulundu:

Özellikle Melikgazi, Kocasinan, Talas ve diğer belge veren kaymakamlarımıza teşekkür ediyoruz.  

Develi, Yahyalı ve Bünyan ilçelerimizde sabahlara kadar nöbet tutan eğitimciler oldu. Kaymakamlarımız görev alan eğitimcilerin bir kısmına başarı belgesi verdi fakat önemli bir kısmı beklenen iltifatı göremedi. Şimdi sokağa çıkma yasakları tekrar geldi. Biz nasıl aynı insanlardan fedakârlık bekleyeceğiz.  Çok büyük bir şey istemiyoruz, devletin kendilerine vermiş olduğu takdir hakkını pandemi sürecinde gönüllü olarak hizmet yapan eğitimciler için kullanmaları çak makul bir taleptir.  Görev almayanlara bile başarı belgesi verildiği ile ilgili duyumlar var. Bir an önce bu eksiklik giderilmelidir.

Yanlış anlaşılmasın, eğitimcilerimiz yaptıkları işleri belge için yapmıyorlar fakat başarı belgeleri eğitimcilerin kariyerlerinde puan getirdiği için atama ve terfilerinde çok etkili. Bu anlamda biz eğitimcilerin takdir edilmelerini istiyoruz, dedi.