SAĞLIK
Giriş Tarihi : 02-06-2020 15:07   Güncelleme : 02-06-2020 15:07

ÜNAL " ŞEHİR HASTANESİ SAĞLIK BAKIM HİZMETLERİ MOBBİNGE SON VERMELİ ”

ÜNAL

TÜRK SAĞLIK-SEN Kayseri Şube Başkanı Kamil Ünal’ın 02.06.2020 Tarihli Basın Açıklaması " Şehir Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürlüğü Mobbinge Son Vermeli ” konulu basın açıklaması metninde şu ifadeler yer aldı.

Covid-19 salgınına karşı Kahraman Sağlık Çalışanı Hemşiremiz Zeliha KADAK evinden, ocağından, eşinden ve çocuğundan ayrı, hasret dolu gözyaşlarıyla cephede kahramanca destansı bir mücadeleyle tarih yazmıştır. Tek gayesi, Türk Milletine sağlık hizmeti sunmak, ayrı kaldığı eşi ve kızının da sağlıklarını tehlikeye atmamaktı. Kendisine can siper hane mücadelesi için sizlerin huzurunda teşekkür ediyoruz.

Ancak, sizlerin huzurunda teşekkür ettiğimiz Hemşiremiz Zeliha KADAK, Pandemi Servisinde Ramazan Ayı içerisinde nöbetci olduğu gün, geç gelen iftar yemeği için “Pandemi Psikiyatri Kulesi Whatsup Grup” konuşmasından sonra haksız bir uygulamaya maruz kalmıştır.

Pandemi Psikiyatri Kulesi Whatsup Grubuna mesaj yazan ama hemşire hanımın telefon rehberinde kayıtlı olmadığı için ismi görülmeyen, ancak sonradan öğrendiği kişinin Başhekim Yardımcısı Uz.Dr.Halit BAYKAN olduğunu dikkatlerinize sunarak, Grup konuşmasından bir bölümünü sizlerle paylaşmak istiyorum.

Hemşire Zeliha KADAK “Evet yarım saat oldu halen iftar yemeğimiz gelmedi. Başka servisler nasıl acaba…”

Uz.Dr.Halit BAYKAN “Tutanak tutun.Ben bunların çarkına tüküreyim.”

Hemşire Zeliha KADAK “Bu nasıl bir üslup, çözümü böyle mi üretiyorsunuz.”

Uz.Dr.Halit BAYKAN “böyle yapılan işe,böyle üslup az bile.”

Uz.Dr.Halit BAYKAN “Sultan Hanım arkadaşlar ayrı,ayrı tutanak tutup size versinler, ben gerekeni yapayım. Ayrıca şirket yetkilileri biraz önce aradı ve özür dilediler. Özür babında arkadaşlara şimdi ilave ikramlarda bulunacaklar. Bir daha tekrar etmeyecekler diye söz verdiler.”

Hemşire Zeliha KADAK “Ben yarım saat geç geldi diye kızmış olabilirim, ama kimseye hakaret etmedim. Hepinizden özür dilerim.”

Uz.Dr.Halit BAYKAN “Bu olayı da kapatalım. Herkes kendi payına düşeni bu akşam düşünerek alsın. Ben de dahil.”

Kıymetli Basın Mensupları,

Başhekim Yardımcısı Uz.Dr.Halit BAYKAN’ın “Bu olayı da kapatalım. Herkes kendi payına düşeni bu akşam düşünerek alsın. Ben de dahil.” demesi, Hemşire Zeliha KADAK’ın ise “Ben yarım saat geç geldi diye kızmış olabilirim, ama kimseye hakaret etmedim. Hepinizden özür dilerim.”  ifadesi ile yemek şirketi yetkililerinin hatasını kabul ederek, özür dilediği halde, canını hiçe sayarak pandemi servisinde gönüllü olarak çalışan Hemşiremiz Zeliha KADAK’ın, kutsal ramazan ayında 30 dakika geç gelen iftar yemeğini sorguladığı için 24 saat içerisinde sözlü ve yazılı ifadesine başvurulmadan, isteği dışında görev yeri değiştirilmiştir.

Şimdi Şehir Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Sultan ŞAHİN’e soruyorum.

*Hemşire Zeliha KADAK suçlu ise neden idari soruşturma başlatmadınız?

*Hemşire Zeliha KADAK suçsuz ise neden ivedilikle görev yerini değiştirdiniz?

*Görev yerini neye istinaden değiştirdiniz?

*Birilerine şirin gözükmek için mi yaptınız?

*Her hakkını arayan kahraman sağlık çalışanlarının yerini mi değiştireceksiniz?

*Her hakkını arayan kahraman sağlık çalışanları hakkında sudan sebeplerle soruşturma mı açtıracaksınız?

*Müdürlüğünüze bağlı birimlerde görev yapan kahraman sağlık çalışanlarına bu cezayı vererek mobbing mi uyguluyorsunuz ?

Unutmayınız ki, oturduğunuz makamlar hizmet makamlarıdır. Personenele mobbing uygulama yeri değildir.

Ne demiş Hz.Mevlana ; Kusur bulmak için bakma birine, bulmak için bakarsan bulursun.

Kusuru örtmeyi marifet edin ! işte o zaman kusursuz olursun.

Umut ediyoruz ki; bundan sonra hakkını arayan personelin yeri değiştirilmez, idareciler mobbing uygulamaz, üzerlerine düşen görevleri hakkaniyet ölçüsü içerisinde, sendikal ayrımcılık yapmadan yerine getirirler.

Katılımlarınız için hepinize teşekkür ediyor, Kahraman Sağlık Çalışanlarımız önünde bir kez daha saygıyla eğiliyorum. (Kurum Haber)