YEREL
Giriş Tarihi : 09-05-2022 14:27   Güncelleme : 09-05-2022 15:01

TYB KADIN ÜYELERİ ANNELER GÜNÜNÜ KUTLADI

TYB KADIN ÜYELERİ ANNELER GÜNÜNÜ KUTLADI

    Türkiye yazarlar birliği Kayseri şubesi, Kadınlar Komisyonu, ”Anneler gününü” şube binasında şiir ve anılarla kutlarken,  şair annelerin okudukları anne konulu şiirler ve annelerle yaşanılan anılar, geceye katılan misafırlerin oldukça ilgisini çekti.

       Açılış konuşmasını Başkan Meral Bulut’un yaptığı etkinlikte, ilk anne konulu şiirini okuyan Şair Zahide Balkaya’ya, Şükriye Bilgiç ve Belkıs Yalçın tarafından çiçek takdim edildi.

    Sunuculuğunu Yazar Ayşe Konur’un yaptığı gecede, kadın şair ve yazarlar,  birer anne olarak özellikle ölmüş annelerine yazdıkları şiirleri ve onlara olan sevgilerini, anı türünde paylaşırken hem duygulandılar hem de  etkinliğe katılan konuklara duygulu anlar yaşattılar. 

       Yazar ve tiyatro yönetmeni Ahmet Sıvacı, Avrupa ve Türk kadın yazarlarının Anne’ ile ilgili eser ve hayatlarından örnekler verdi ve aradaki farklılığa işaret etti.  Sıvacı, ‘Anne olmayan yazarların eserlerinde annelik duygularından ifadeler bulmanın mümkün olmadığını  söyledi. Gazeteci yazar Yüksel Kalkan ise 10 çocuklu bir ailenin ferdi olarak uzun yıllar önce vefat etmiş annesinin çektiği çileden söz etti. Kapanış konuşmasını yine Kadın komisyonu başkanı Meral Bulut’un katıldığı etkinliğe;

Ayşe Konur, Fatma Çıtık, Şenay Özkan, Elif Yılmaz, Emişe Altun, Dürdane Bozkaya Zehra Kalkan, Zahide Sevim Balkaya, Belkıs Yalçın, Şükriye Bilgiç, Yüksel Kalkan, Ahmet Sıvacı ve misafirler katılırken,

   

    .

    Başkan Meral Bulut; ” Türkiye Yazarlar Birliği olarak anneler gününü  kutladık. Bundan sonrada bayan yazar arkadaşlarla Hunat kültür merkezinde kitap imza günümüz olacak, Bütün annelerin anneler gününü bir kez daha kutluyorum ve Anneler günü program katılan bayan yazarlılarımıza ve bizlere destek veren TYB Kayseri şube başkanı Mehmet Hüsrevoğlu’na çok teşekkür ederim. “Dedi.                                               Kadın yazarlar, gecenin bitiminde toplu anı fotoğrafı çektirdiler.

     

     

 

 

  

 

 

AdminAdmin