TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 17-04-2020 13:50

TURKCELL SUPERONLİNE KAYSERİ’DE DE EV İNTERNETİNİN HIZINI KATLADI

En düşük indirme hızı 50 Mbps’ye çıkarken, yüklemelerde 4 kata kadar daha süratli olacak...

TURKCELL SUPERONLİNE KAYSERİ’DE DE EV İNTERNETİNİN HIZINI KATLADI

Turkcell Superonline evden çalışma ve evden eğitim sürecinde interneti yoğun olarak kullanan Kayserilifiber müşterileri için en düşük indirme hızını 50 Mbps’ye,yükleme hızını ise dört kat artırarak20 Mbps’ye çıkardı. Bu sayede Türkiye’nin dört bir yanında olduğu gibi Kayseri’de de fiber kullanıcıları işlerini daha hızlı yapabilecek, öğretmen ve öğrenciler birbirleri ile daha hızlı dosya paylaşabilecek.

#EvdeHayatVar çağrısıyla, evde kalma imkanı olan vatandaşlar için farklı çözümler sunanTurkcell,fiber internet abonelerinin hem indirme hem de yükleme hızlarını artırarak evde geçirilen zamanın en verimli şekilde geçirilmesine yardımcı oluyor.

Kullanıcılarına her zaman hızlı ve kesintisiz bağlantıyı sunan Turkcell Superonline, Türkiye’nin pek çok şehrinde olduğu gibi Kayserili kullanıcıları için fiberde en düşük indirme hızını 50 Mbps’ye yükseltti. Böylece mevcut durumda 15, 25 ve 35 Mbps hızdan faydalananabonelerin tümü 50 Mbps internetten faydalanabilir hale geldi. 1Haziran2020 tarihine kadar devam edecek bu özel uygulama ile Turkcell Superonline, özellikle eğitimine evde devam eden öğrencilerin ve uzaktan çalışanların hayatına en verimli şekilde devam edebilmesine katkıda bulunmayı sürdürdü.Ayrıca film izleyen, müzik dinleyen, oyun oynayan kullanıcılar fiber yüklemehızının artmasıyla birlikte dijital platformlardan daha etkin hizmet alabilecek ve evdeki vaktini çok daha iyi geçirebilecekler.

“Altyapımız Türkiye’nin hizmetinde”

“Turkcell olarak milletçe mücadele verdiğimiz şu günlerde vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırmak için çalışmaya devam ediyoruz” diyen Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan “Her fırsatta fiberin ülkemiz için önemine vurgu yapıyoruz. Bugün de fiber altyapının yaygınlığının ne kadar önemli olduğu bir kez daha ortaya çıktı. Turkcell olarak bu süreçte evlerinden çalışan ve işlerine mümkün olduğunca evlerinden devam eden kullanıcılarımız için indirme ve yükleme hızlarını katladık. Türkiye’yi ışık hızında fiber internet ile tanıştıran Turkcell Superonline’ın güçlü altyapısını Türkiye’nin hizmetinde” şeklinde konuştu.

Yükleme hızı da 20 mbps’ye yükseltildi

Salgınile mücadele sürecinde eğitime ve çalışmaya evden devam edenler için indirme hızının yanı sıra dosya yükleme hızı da oldukça önemli. Çalışanları, öğrencileri, internete içerik üretenleri veya içerik yükleyenleri de unutmayanTurkcell Superonline, yükleme hızını da en az 4 kat artırarak 20 Mbps’ye çıkardı. Böylece ödevlerinigönderen öğrencilerin, dosya transferi yapan çalışanların, sevdikleriyle görüntülügörüşme yapanların, sıkça canlı yayın yapanların ve sosyal medya platformlarına video yükleyenlerin de yüzünü güldürdü. (Kurum Haber)