GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-10-2019 11:17

TÜRK MİLLETİ OLARAK KAHRAMAN ORDUMUZLA AYNI CEPHEDEYİZ

TÜRK MİLLETİ OLARAK KAHRAMAN ORDUMUZLA AYNI CEPHEDEYİZ

Vatan Partisi Kayseri İl Başkanı Eyüp S. Karakaş, yazılı bir açıklama yaparak şu ifadelere yer verdi:

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Fırat’ın Doğusundaki askerî harekâtı daha başlamadan oradaki ABD işgalcilerinin belli bölgelerde geri çekilmekte olduğu bölgeden gelen haberler arasındadır. Resulayn’daki ABD üssü boşaltılmıştır. Bu, beklenen gelişmedir.

ABD emperyalizmi, kendisinin de itiraf ettiği üzere Batı Asya’da yenilmiştir ve SDG denen PKK güdümlü örgütün feryatlarından da anlaşılacağı üzere, piyonlarını satmış bulunuyor. Washington yönetimi, şu anda PKK, PYD, YPG’yi ortada bırakmış gözüküyor.

TÜRKİYE VE SURİYE’NİN KARARLILIĞININ VE BATI ASYA ÜLKELERİNİN BİRLİĞİNİN SONUCU

Bu başarı, Türkiye’nin ve özellikle Türk Silahlı Kuvvetleri’nin kararlılığının sonucudur. 24 Temmuz 2015 günü başlayan Vatan Savaşımız şimdi kesin sonuç alacağımız bir döneme girmektedir.

ABD’yi çekilmeye zorlayan etken, aynı zamanda ABD’nin iç savaş kışkırtıcılığına karşı kahramanca savaşan Beşar Esat önderliğindeki Suriye devletidir.

Bölge ülkelerinin ABD emperyalizmine karşı birliğinin oluşturduğu kuvveti de unutmamak gerekir. ABD’nin geri çekilişi, 2017 yılı Eylül ayında sözümona “Kürdistan” referandumunun fiyaskoyla sonuçlanmasıyla başlamıştır. Irak askerinin, Türkiye, Rusya, İran ve Suriye’nin desteğiyle Kerkük’e girmesi üzerine PKK ve Peşmergeler silahlarını atıp kaçmışlardır. Astana Süreci, bölge ülkelerinin birliğini daha ileri boyutlara taşıyarak, ABD karşısında caydırıcı bir güç oluşturmuştur.

Batı Asya’ya 1991 yılında silahla giren ABD, bölge ülkelerinin silahlı direnişiyle yenilgiye uğratılmıştır. Türkiye, Suriye, Irak, İran ve Rusya’nın silahı, ABD’nin, İsrail’in ve piyonlarının silahına üstün gelmiştir.

KANDİL’E BEYAZ BAYRAK ÇEKTİRECEK KOŞULLAR

Bu durumda Türkiye’nin Mehmetçikle oluşturduğu kararlılığın kesin sonuç alacağı koşullar oluşmuş bulunmaktadır. Kesin zaferin güvencesi, Türk Ordusunun kahramanlığı yanında Tayyip Erdoğan Hükümetinin izleyeceği doğru siyasettir. Bu siyasetin temel ilkelerini bizi başarıya götüren tecrübeler belirlemektedir: 1. PKK terör örgütünü yurt içinden ve sınırın ötesinde silahla temizleme kararlılığı. 2. Batı Asya ülkeleriyle dayanışma ve her alanda işbirliği.

Türkiye’mizin toprak bütünlüğü ve güvenliği için yapılacak olan Barış Pınarı Harekâtı, Türk Ordusunun kahredici gücünün gündemde olduğunu gösteriyor. Vatan Partisi olarak, Vatan Savaşının kesin sonuç hedefli bu aşamasında bugüne kadar olduğu gibi üzerimize düşen her sorumluluğu yerine getirme kararındayız.

Türk Silahlı Kuvvetlerimizin PKK Terör Örgütünü hendeklere gömme, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekâtlarında olduğu gibi, Barış Pınarı Harekâtı’nda da görevini zaferle tamamlayacağı konusunda güvenimiz tamdır. Türk Ordusu, Kandil’e beyaz bayrak çektirecektir!

Türk milleti olarak yüreğimiz kahraman komutanlarımızla ve Mehmetçiğimizle birlikte çarpmaktadır. (Kurum Haber)