YEREL
Giriş Tarihi : 27-01-2021 14:49   Güncelleme : 27-01-2021 15:09

TÜM KANSER HASTALARIMIZA ULAŞANA DEK YARDIMLARA DEVAM

TÜM KANSER HASTALARIMIZA ULAŞANA DEK YARDIMLARA DEVAM

 

Türkiye’de kişi başına düşen et tüketimi ekonomik yoksunluk sebebiyle dünya ortalamasının altında. LÖSEV kayıtlı kanser hastalarına düzenli ilettiği et desteği ile lösemili ve kanserli çocuk ve yetişkinlerin sofralarına ulaşmaya devam ediyor.  Kurban Bayramı’ndan bu yana on binlerce haneye et ve et ürünleri ulaştıran LÖSEV 81 ilde can, kan olan et yardımlarına devam ediyor.   

Sağlıklı beslenme zincirinin halkalarından birini oluşturan protein özellikle lösemi-kanser tedavilerinde hayati önem taşıyor. Araştırmalar kansere yönelik kemoterapi, radyoterapi ve ameliyatlara bağlı gelişen yan etkilere karşı dayanıklılık, zarar gören hücrelerin iyileşmesi, enfeksiyondan korunmak gibi iyileşmeyi sağlayacak fonksiyonların pek çoğu için proteinin önemini ortaya koyuyor. 

 

 

Kayseri de Yaşayan Ailelerimize Et Yardımları İletildi

 

LÖSEV Et Desteğinden her yıl on binlerce hasta ve ailesi faydalanıyor. Geçtiğimiz yıl LÖSEV e kayıtlı 26 bin 620 hasta ve ailesi, vakumlu ambalajlarda taze et olarak yâda LÖSEV Et Kart ile büyük marketlerden sağlıklı koşullarda kaliteli et –et ürünlerine ulaşma imkânı yakaladı. Kurban Bayramından bu yana ise çok kısa bir sürede 14 bin hastaya et yardımları ulaştırıldı. LÖSEV ’in hedefi ise bu sayıyı 2021 Kurban Bayramı’na kadar 81 bine çıkarmak.  İç Anadolu Bölgesi’nde de et ve et ürünleri dağıtımları devam ediyor. Kayseri de yaşayan ve LÖSEV’e kayıtlı hastalara ve ailelerine et -et ürünleri desteği iletildi. Hastalar ve aileleri LÖSEV’e bağış yapan hayırseverlere dualarla teşekkürlerini iletirken LÖSEV Yetkilileri tarafından yapılan açıklamada; Yıl boyunca yaptığımız bu yardımlarla İç Anadolu Bölgesinde olduğu gibi tüm Türkiye’de kayıtlı kanser hastalarımıza düzenli destek oluyoruz.  Tedavisi bu kadar pahalı bir hastalıkla ve özellikle hayat şartlarının daha da zorlaştığı pandemi döneminde hastalarımızı ve ailelerini yalnız ve çaresiz bırakmıyoruz. Lütfen sizlerde çevrenizde ki çocuk yetişkin kanser hastalarını LÖSEV e yönlendirerek onlarında bu zorlu tedavi sürecinden LÖSEV in destekleri ile çıkmalarına ve hayata bağlanmalarına öncülük ediniz. Bizler LÖSEV olarak tüm kanser hastalarımıza ulaşana dek yardımlarımızı iletmeye devam edeceğiz” dedi.

 

 

LÖSEV ‘in Tüm Desteklerinden Hem Çocuk, Hem Yetişkin Tüm Kanser Hastaları Faydalanabiliyor 

 

LÖSEV’e kayıtlı ailelerin yüzde 87’si asgari ücret ve altında gelire sahip ailelerden oluşuyor. Kanser hastası yetişkinlerde ekonomik yoksunluğun çok daha kritik seviyede olduğunu tespit eden yardımlarını tüm kanser hastalarına ulaştırmaya kararlı. 

Siz de kanser hastalığının maddi-manevi girdabındaysanız LÖSEV’e www.losev.org.tr adresinden ya da İç Anadolu Bölgesi’nde hizmet veren, Kayseri irtibat bürosuna 0352 999 13 05 numaralı telefondan ulaşarak maddi, manevi, sosyal desteklerinden faydalanabilirsiniz.