YEREL
Giriş Tarihi : 28-04-2021 15:01   Güncelleme : 28-04-2021 15:01

"TRAFİK İŞARETLERİNE MUTLAKA UYMALIYIZ"

 

Trafikte güvenliği sağlamanın önemli koşullarından birinin trafik uyarı işaretleri olduğunu belirten Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Melikgazi Belediyesi olarak şehir içerisinde daha seri, etkin ve güvenli ulaşımın sağlanabilmesi için 2825 adet trafik işaret levhası satın alındığını söyledi.

Mal ve can güvenliği açısından mutlaka yollarda trafik işaret ve levhaların olması gerektiğini kaydeden Başkan Dr. Mustafa Palancıoğlu, "Trafik levhaları trafiğe çıkan her sürücünün mutlaka dikkat etmesi gereken uyarı işaretleridir. Trafik kurallarını ve gerekliliklerini uygulama açısından trafik işaretleri mutlaka izlenmelidir. Ulaşımın güvenli olması ve kazaları önlemenin en önemli yönü yol hakkında işaret levhaları ile bilgi sahibi olunmasıdır. Trafikte ortak lisan trafik levhalarıdır. Bu işaretler evrenseldir. Belediye olarak yeni açılan yollarımızda, onarım ve çalışma yapılan yollarda kullanmak üzere trafik levhalarını kullanıyoruz.” dedi.

Sağlıklı bir yolculuk yapmak için trafik kurallarına dikkat edilmesi gerektiğini ifade eden Başkan Dr. Mustafa Palancıoğlu, trafik levhalarının trafiğe çıkmış veya çıkacak her sürücünün dikkat etmesi ve bilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.