GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-11-2019 17:04

TOPRAK İŞLEME ALETİNİ ÇALAN BİR KİŞİ YAKALANDI

TOPRAK İŞLEME ALETİNİ ÇALAN BİR KİŞİ YAKALANDI

Kayseri'de İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan çalışmalarda, toprak işleme aleti çalan bir kişi yakalanarak gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre Yeşilhisar ilçesine bağlı Karacabey mahallesi Karaağıl mevkiinde M.Ö.'ye ait traktörün arkasına takılı olan toprak işleme aleti çalındı. Yapılan ihbar sonrasında çalışma yapan İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, toprak işleme aletini M.Ç.'nin çaldığını belirledi.

Yapılan aramalarda toprak işleme aleti M.Ç.'nin evinde bulunurken, yetkililer olayla ilgili olarak işlem başlatıldığını bildirdi. 

İNŞAAT HALİNDEKİ EVLERE ZARAR VEREN 1 KİŞİ  YAKALANDI

Öte yandan Kayseri’nin İncesu ilçesinde inşaat halindeki evlere zarar 1 kişi jandarma ekipleri tarafından yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, İncesu Jandarma Komutanlığı ekipleri, İncesu ilçesine bağlı Örenşehir Mahallesinde, S.M., A.K., O.Ü. ve B.K.’nın inşaat halindeki evlerinin kapı, pencere ve fayanslarına zarar verilmesi üzerine harekete geçti. Mala zarar verme olayı ile ilgili olarak yapılan araştırmalar sonucunda şüpheli S.Ö. tespit edildi. S.Ö.’nün hakkında yakalama emri bulunmadığı ancak 7 ayrı suçtan suç kaydının olduğu tespit edildi ve hakkında adli işlem başlatıldı.

Kayseri İl Jandarma Komutanlığı’ndan yapılan açıklamada, bölgenin huzur ve güvenliğini sağlamaya yönelik olarak yürütülmekte olan faaliyetlerin, vatandaşların da desteği ile daha da güçlü ve kararlı bir şekilde aralıksız olarak devam edeceği bildirildi.  (Kurum Haber)