EĞİTİM
Giriş Tarihi : 14-11-2019 11:22

TOMARZA’DA MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI ETKİNLİĞİ

TOMARZA’DA MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI ETKİNLİĞİ

Diyanet İşleri Başkanlığınca, bu yıl "Peygamberimiz ve Aile" temasıyla "2019 Yılı Mevlid-i Nebi Haftası" etkinliği Tomarza İlçe Müftülüğü tarafından Tomarza Kadın Ve Gençlik Merkezinde gerçekleştirildi.

Düzenlenen etkinliğe, Tomarza İlçe Kaymakamı Adem Balkanlıoğlu, Tomarza Belediye Başkanı Davut Şahin, Tomarza Cumhuriyet Savcısı Kadir Coşan, Kayseri İl Müftüsü yardımcısı Mehmet İzci, ilçe protokolü ve vatandaşlar katıldı.
Programda aile birlikteliğinin daha kuvvetli devam edebilmesi için teknoloji ve aile arasındaki bağı zayıflatan hususları göz önünde bulundurabilmek için bazı spotlar yayınladı. Programda konuşma yapan Kayseri İl Müftüsü Yardımcısı Mehmet İzci; Mevlid-i Nebi Haftası dolayısıyla Diyanet İşleri Başkanlığımız çok güzel bir farkındalık oluşturmak adına çalışmalar yaptı. Ailemizin daha güçlü ve kuvvetli olabilmesi için sosyal medyada, internette değil kendi beşeri münasebetlerimize zaman ayırabilmemiz gerekiyor. Bu farkındalığımız bu tarz programlar vesilesiyle yerine getirirsek aile müessesemizi daha sağlam ve kuvvetli olmasına vesile olabiliriz" şeklinde konuştu.

MURAT GÜRBÜZLER