YEREL
Giriş Tarihi : 06-01-2021 10:14   Güncelleme : 06-01-2021 10:14

TOMARZA'DA GÜZEL ŞEYLER OLUYOR

TOMARZA'DA GÜZEL ŞEYLER OLUYOR
 
Tomarza İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kurt, Tomarza Halk Eğitim Merkezinde maske yapımında kullanılan kumaşların artıklarının değerlendirilmesi yoluyla üretilen 500 adet sedye örtülerinin Tomarza Yaşar Karayel Devlet Hastanesine teslim edildiğini söyledi.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Kurt, “İlçemizdeki Halk Eğitim Merkezimizin atölyelerinde koruyucu maske, hastane tulumu, ameliyat önlüğü ve bayanlar için kumaş el çantaları üretimimiz devam ediyor. Koruyucu maske üretiminde kullandığımız kumaşların artıklarının değerlendirilmesi amacıyla sedye örtüsü üretimi yapmayı düşündük. Bu amaçla, İşkur destekli yaklaşık 25 bayanın 2 günlük çalışması sonucu 500 adet sedye örtüsü dikildi ve Tomarza, Yaşar Karayel Devlet Hastanesi Başhekimi Cem Bahadır Aslan beye teslim edildi. Bu üretimle ülke ekonomisine yaklaşık 12-13 bin TL lik katkı sağlanmış oldu” dedi.

Tomarza Yaşar Karayel Devlet Hastanesi Başhekimi Cem Bahadır Aslan’da Tomarza Halk Eğitim Merkezi atölyelerinde üretilen sedye örtüsü, hastane tulumu, ameliyat önlüğü ve koruyucu maske üretimine öncülük ettiğinden dolayı Tomarza İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kurt nezdinde tüm emeği geçenlere çok teşekkür etti.

 

HABER/FOTOĞRAFLAR: Mehmet Fatih KAYMAZ