SİYASET
Giriş Tarihi : 10-09-2019 11:12

TOMARZA’DA CHP’NİN 96’NCI KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ KUTLANDI

TOMARZA’DA CHP’NİN 96’NCI KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ KUTLANDI

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) kuruluşunun 96’ncı yıl dönümü dolaysıyla Tomarza İlçe Başkanlığı tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunuldu.

Cumhuriyet Halk Partisi Tomarza İlçe Başkanı Ertan Demirezen Başkanı yönetim ve üyeleri partinin kuruluşunun 96’ncı yıl dönümü münasebetiyle Tomarza Hükümet Konağı önünde bulunan Atatürk Anıtına çelenk sundu. Çelengin sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Daha sonra partililerine hitaben konuşma yapan Cumhuriyet Halk Partisi Tomarza İlçe Başkanı Ertan Demirezen; partinin kuruluşunun 96’ncı yılını kutlamanın gururunu yaşadığını söyleyerek konuşmasının devamında şu sözlere yer verdi; Büyük Önder Atatürk’ün kurucu ve ilk genel başkanı olması onurunu taşıyan, Türkiye’nin en köklü partisi CHP, çağdaşlığın öncüsü, laik Cumhuriyet’in güvencesi olmuştur.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin varlığı bile Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığını sürdürmesinde büyük bir güvence oluşturmaktadır. Cumhuriyet Halk Partisi var olduğu sürece de bu güvence sürecektir. Sosyal demokrasinin evrensel ilkelerini benimsemiş olan Cumhuriyet Halk Partisi mensubu olmaktan onur duyduğumu belirtir bu duygu ve düşüncelerimle Partimizin 96. Kuruluş yıl dönümünü birkez daha kutlarım.

Kurucumuz Mustafa Kemal Atatürk Başta olmak üzere, yol arkadaşlarını ve genel başkanımızdan üyelerine kadar partimize emek veren tüm partililerimizi saygılarımı sunuyorum yönünde açıklamalarda bulundu.

MURAT GÜRBÜZLER