GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-10-2019 14:07

TOMARZA DA, CUMHURİYET BAYRAMI COŞKULU BİR ŞEKİLDE KUTLANDI

TOMARZA DA, CUMHURİYET BAYRAMI COŞKULU BİR ŞEKİLDE KUTLANDI

96. Yıl Dönemi kutladığımız 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenleri tüm yurt genelinde olduğu gibi Tomarza İlçesinde de coşku ile kutlanırken Bayram programının muhteşem bir şekilde sunuculuğunu yapan Tomarza Fen Lisesi öğretmenlerinden Ferhat Medya ise programı izleyenlerden tam not aldı.

Cumhuriyet Bayramı kutlamaları 28 Ekim Pazartesi Günü Tomarza Hükümet Konağı önünde çelenk sunma töreni ile başladı.

Tomarza İlçesin Cumhuriyet Bayramı Programı Saat 10:00’da Tomarza ilçe Stadında tüm halka açık bir şekilde kutlandı. Tören, Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Programın sunuculuğunu muhteşem bir şekilde yerine getiren Tomarza Fen Lisesi öğretmenlerinden Ferhat Medya ise programa adeta renk kattı.

Tomarza Kaymakamı Adem Balkanlıoğlu, Tomarza Cumhuriyet Savcısı Hasan Ünal ve Tomarza Belediye Başkanı Davut Şahin öğrencilerin ve Tomarzalıların bayramını kutladı.

Programın açılış Konuşmasını ise İlçe Kaymakamı Adem Balkanlıoğlu tarafından yapıldı. Cumhuriyet konulu şiir, şarkılar ve kompozisyonlar ise öğrenciler tarafından okundu.

Tomarza Yatılı Bölge Orta Okulunun minik öğrencilerden oluşan bir mehteran takımı kuruldu. Sosyal ve kültürel mirası canlandırmada, tarihimizi yaşatmak ve fırsat verildiğinde öğrencilerin yapamayacağı hiçbir şeyin olmadığını ispatlamak için kurulan mehteran takımı programın can damarı oldu. Mehteran takımını başından sonuna kadar pür dikkat izleyen Tomarzalılar adeta büyülendi. Mehteran takımı gösterisi bittiğinde ise katılımcılar tarafından ayakta alkışladı.

Programın sonlarına doğru Tomarza Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bandosu eşliğinde okulların geçiş töreni yapıldı.

İlçe Kaymakamı Adem Balkanlıoğlu programın sonunda programın hazırlanmasında emekleri geçen herkse teşekkür etti.

Törene, İlçe Kaymakamı Adem Balkanlıoğlu, İlçe Cumhuriyet Hasan ünal, İlçe Belediye Başkanı Davut Şahin, İlçe Garnizon Komutanı Halil Kocadağ, İlçe Emniyet Amir Vekili İsmail Özdal, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kurt başta olmak üzere siyasi parti temsilcileri, kurum amirleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda Tomarza Halkı katılım yaptı. MURAT GÜRBÜZLER