EĞİTİM
Giriş Tarihi : 05-01-2020 15:11   Güncelleme : 05-01-2020 15:12

TOMARZA ÇULHA İLKOKULUNA BECERİ VE TASARIM ATÖLYESİ

TOMARZA ÇULHA İLKOKULUNA BECERİ VE TASARIM ATÖLYESİ

Tomarza-Culha İlkokulu'nda Zeka Oyunları ve Tasarım Atölyesi açılışı gerçekleştirildi.
2023 Eğitim Vizyonu kapsamındaki hedefler doğrultusunda Tomarza-Culha İlkokulu'nda oluşturulan Zekâ Oyunları ve Tasarım Atölyesi'nin açılışı gerçekleştirildi.
Açılışa; Tomarza Kaymakamı Adem Balkanlıoğlu, Tomarza Cumhuriyet Başsavcısı Kadir Coşar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kurt, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü, Öğretmenler, öğ
renciler ve Culha Mahallesi Muhtarı katıldı.
Açılış konuşmasında Okul Müdürü Tayfun Torsun; Zeka Oyunlarının yanı sıra, Tasarım ve beceri atölyemizde Seramik, Halı Dokuma, Ahşap Oyma, Görsel Sanatlar, Epoksi, Taş boyama çalışmaları ile 2023 vizyonu gereği STEM ve robotik kodlama etkinliklerinin de yer aldığını belirtti.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kurt; Güçlü yarınlar için 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda bu tür atölyelerin açılmaya devam edeceğini, açılan bu atölyede çocukların becerilerini geliştirmesine fırsat tanıyacak seramik, ahşap, halı dokuma gibi çalışmalar yapılacak, ayrıca Zeka Oyunları ve Robotik Kodlama eğitimleri de verilecektir diyerek, atölyenin açılışında emeği geçen okul müdürü ve öğretmenlere teşekkür etti.
Tomarza Kaymakamı Adem Balkanlıoğlu, açılıştan sonra Tomarza-Culha İlkokulunda bir süre öğretmenlerle sohbet etti. Çalışmalarından dolayı eğitimcilere teşekkür etti.
MURAT GÜRBÜZLER