SİYASET
Giriş Tarihi : 08-01-2020 15:19

TOK: KONGREDE ADAY OLACAĞIM

TOK: KONGREDE ADAY OLACAĞIM

MHP İl başkanı Serkan Tok basın mensupları ile bir araya geldiği 2019 yılı değerlendirme toplantısı ve 10 Ocak çalışan Gazeteciler Günü münasebeti ile yaptığı değerlendirmede “Cumhurun sesi” olduklarını söyledi.

Tok’un basın ile buluştuğu etkinliğe  Kadın kolları başkanı Emine Özge Soysal ile yönetim kurulu üyeleri katıldı.

MHP il yönetimi olarak 2019 yılı içindeki 31 Mart seçimlerinde başarılı olduklarına değinen ve gerek kazandıkları belediyeler, gerekse de meclis üyeliği bazında MHP’nin ciddi bir başarı elde ettiğine işaret ederek, yeni kurulacak olan partilerin tarih çöplüğündeki yerlerini alacaklarını belirtti.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Serkan Tok, gazetecilerle buluştuğu toplantıda, İYİ Parti’den AK Parti’ye geçen İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek’e partilerine geçmesi için teklifte bulunmadıklarını söyledi.
MHP İl Başkanı Serkan Tok, yaklaşan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla kentte görev yapan gazeteciler ile akşam yemeğinde bir araya geldi. Bir otelde gazetecileri akşam yemeğinde ağırlayan Tok, Cumhur İttifakı kurulduktan sonra 31 Mart 2019’da yapılan seçime kadar geçen sürede yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler verdi.
Daha sonra gazetecilerin sorularını yanıtlayan MHP İl Başkanı Tok, bir gazetecinin İYİ Parti’den AK Parti’ye geçen İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek ile ilgili sorusuna, “17-0 konusunda kendilerini kutluyorum. Mustafa İlmek’e bizim partiye dönüşü noktasında bir teklifimiz olmadı. Mustafa İlmek’e giderken, gitmemesiyle alakalı cümlelerimiz olmuştu. Bu konunun genel merkezimiz nezdinde İncesu ilçesinin AK Parti’ye bırakılmış olmasını anlatmıştık. Sonuç olarak anlamadı ve tekrardan AK Parti’ye yani Cumhur İttifakına katılmış oldu” diye cevap verdi.
“17’YE 0 OLAN YAPI KOLAY KOLAY BOZULMAZ”
Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından kurulan Gelecek Partisi ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Serkan Tok, şunları söyledi:
17’ye 0 olan bir yapı kolay kolay bozulmaz. Genel başkanımız, kıymetli büyüğümüz ‘Dışarından kurulan oyunlara binaen oluşturulacak partiler, tarihte yerini alacağı ölçüde kendisini ifade edecektir’ dedi. Daha önce birçok parti kurulmuştur. Bunlarda bugün tarihte isimlerini hatırlamadığımız şekilde yerini almıştır. Bugün aynı şekilde kurulacak partilerin ve kurulmuş olan partilerin bir gündem oluşturacaklarına benim inancım yoktur. Ben bunu bir il başkanı olarak söylüyorum. Fakat yarın bir gün onlar çıkarlar, programlarını oluştururlar, programları ile beraber teşkilatlarını kurarlar, il başkanlıklarını oluşturup sahaya inerlerse o zaman onlarda vatandaşımızın karşısında söyleyeceklerini, bizde onlara karşı söyleyeceklerimizi çok rahat ifade edeceğiz. Vatandaşımızın kimin doğru söylediğine, söylenilen ifadelerin Türkiye gündemindeki yansımalarına göre bakacak. O sandıktan biz mi çıkarız, onlar mı çıkar onu o gün ki yapı ve konum belirler. Bugün benim gördüğüm şudur; Türkiye Cumhuriyeti Devleti ilerlemiş, bir güç kazanmış, bu ivmeyi durdurabilecek, dışarıdan içeriyi karıştırabilecek bütün siyasi oyunlara karşı da Cumhur İttifakı kale gibi yerinde duruyor. Biz İl Teşkilatı olarak Cumhur ittifakına sadakatimizle, Cumhur İttifakına çalışmamızla milim yerinden oynamıyoruz. O arkadaşlarımızın kuracakları partilerin neler diyeceklerine göre de biz onlara cevabımızı vatandaşımızın karşısında vereceğiz. Gerisi vatandaşımızın kararıdır. İnanırsa bizimle devam eder, inanmazsa bildiği ölçü hangi partiyse oradan gider. Demokrasinin altın kuralı sandıktan çıkmaktır. Biz sandıktan 2 seçimde de başarı ile çıkmış bir ittifakız. Allah’ın izniyle 2023’de yapılacak olan seçimde de yine başarılı çıkmak için her gün çalışmaya devam ediyoruz ve devam edeceğiz. Sahayı boş bırakmayacağız.”
KONGREDE ADAY OLACAĞIM
Kongre süreci ile ilgili de konuşan Tok, “10 Ocak’ta genel merkezimizin toplantıya çağırmasının nedenini kongre süreci takviminin açıklanması olarak düşünüyorum. Kongre süreci takvimi hazırlanınca hepinize bu konuyu bildireceğim. Allah nasip eder, ömür verirse kongrede de arkadaşlarımın da desteği ile aday olacağım” diye konuştu.

2019 Yılındaki çalışmalarını kronolojik bir sıralama ile anlatan ve basının sorulanı da cevaplayan başkan Tok, olası bir erken seçim beklentisi içinde olmadığını, Cumhur ittifakının gayet başarılı bir performans sergilediğini başkanlık sisteminin de parlamenter sisteme dönmesi ile ilgili bir çalışmanın olmadığını ve şu andaki mevcut yapı ile 2023 seçimlerine gidileceğine işaret etti.

Tok, Kayseri’de son olarak İncesu belediye başkanının İYİ Partiden AK partiye geçmesi ile de ilgili olarak çalışmalarından dolayı AK Parti il başkanının kutladığını söyledi.

 KDV İndiriminin ekonomiye can katacağına da değinen ve sektörlerde hareketlilik getireceğinin altını çizen Tok, Yerel medya’da KDV indirimi ile ilgili talepleri de milletvekilleri vasıtası ile gerekli mercilere aktaracaklarının sözünü verdi ve Yerel medyanın yaşatılması gerektiğini ifade etti. HAMDİ AKTÜRK