YEREL
Giriş Tarihi : 03-04-2021 17:20   Güncelleme : 03-04-2021 17:20

TOK: “BAŞBUĞ TÜRKEŞ’İN EVLADI OLMANIN ONURUNU YAŞIYORUZ”

TOK: “BAŞBUĞ TÜRKEŞ’İN EVLADI OLMANIN ONURUNU YAŞIYORUZ”

 

Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri İl Başkanı Serkan Tok, Milliyetçi Hareket Partisi Kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş’in vefatının yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Kurucu Lider Türkeş’i hiçbir zaman unutmayacağını söyleyen Başkan Tok; “Başbuğumuz, Türklüğün güneşi ve inançlarımızın parlayan yıldızıdır" ifadelerini kullandı.

Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri İl Başkanı Serkan Tok, Milliyetçi Hareket Partisi Kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş’i vefatının 24. Yıldönümünde andı. Alparslan Türkeş'in dünyada emsali görülmemiş bir siyaset tarzının banisi ve uygulayıcısı olduğunu belirten Başkan Tok; "Bugün Milliyetçi-Ülkücü Hareket'in başöğretmeni, dünya Türklüğünün başbuğu, Türk Milliyetçiliğinin kurucusu, Türk Milliyetçiliğinin siyasi bayrağı, Türk-İslam düşünce sisteminin hamisi, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin Atatürk'ten sonraki yol başçısı, gönül, fikir ve dava adamı merhum başbuğumuz Alparslan Türkeş'i anıyoruz. O, Türk Milliyetçiliğinin bayrak ismi olarak her zaman izinden gittiğimiz ufuk insan, Türklüğün güneşi ve inançlarımızın parlayan yıldızıdır. Gençlerle yola çıkmış, yüz binlerce genç yetiştirmiş, Türkiye'yi, Türk dünyasını ve dünyayı saran fikirleriyle tarihimizin en önemli şahsiyetleri arasına girmiştir. Yetiştirdiği Türk Milliyetçisi, Türkiye sevdalısı ve Turan ideali olan gençlerle kendisinden sonraki devirlere bile mührünü vuran Başbuğ Türkeş hiçbir zaman unutulmayacaktır. Yaşadığı sürece, fikirleri ve yaptıklarıyla Atatürk'ün izinden ayrılmayan Başbuğ Türkeş, dün ve bugün olduğu gibi yarın da geleceğimizi aydınlatacaktır.

Alparslan Türkeş'in kendilerine her türlü zorluğa karşı dimdik durmayı öğrettiğini dile getiren Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri İl Başkanı Serkan Tok, her geçen gün Türkeş'in ve mücadelesinin daha iyi anlaşıldığını gördüklerini de belirterek; "Onun evlatları olmaktan dolayı gururluyuz. Siyasi hayatımıza damga vuran Başbuğumuzu rahmet, minnet ve dualarla anıyor, Liderimiz Devlet Bahçeli'nin izinde Türkeş ideallerine doğru yürüyoruz. Biz onun evlatları olarak hiçbir zaman onun acısını yaşamadık; fakat onun evladı olmanın onurunu her daim yaşıyoruz" dedi.