EĞİTİM
Giriş Tarihi : 30-10-2020 14:56   Güncelleme : 30-10-2020 14:56

TEKNOFEST’de Derece Alan Öğrenciler ERÜ Rektörü Çalış’ı Ziyaret Etti

TEKNOFEST’de Derece Alan Öğrenciler ERÜ Rektörü Çalış’ı Ziyaret Etti

 

 

Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali (TEKNOFEST) 2020 kapsamında çeşitli yarışmalarda derece alan öğrenciler, Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış’ı ziyaret ettiler.

 

Bu yıl düzenlenen TEKNOFEST yarışmalarında ERÜ’yü temsil ederek çeşitli yarışmalarda derece alan öğrenciler, Danışman hocalarından Doç. Dr. Ahmet Turan Özdemir ile birlikte Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış’ı makamında ziyaret ettiler.

 

Rektör Çalış, ziyarette yaptığı konuşmasında TEKNOFEST’de başarı sergileyen öğrencileri tebrik ederek, elde edilen başarılardan dolayı gurur duyduklarını söyledi.

 

Öğrencilere çalışmalarında başarılar dileyen Rektör Çalış, gelecek yıl düzenlenecek yarışmalarda öğrencilerden daha iyi başarılar beklediklerini belirterek, üniversite yönetimi olarak öğrenciler tarafından yapılan projelere her türlü desteği vermeye devam edeceklerini söyledi.

 

Konuşmaların ardından Rektör Çalış tarafından öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

 

TEKNOFEST 2020 yarışmaları kapsamında ERÜ’lü öğrencilerin başarı sıralaması ise şöyle;

 

“TÜBİTAK 2242 Üniversiteler Arası Araştırma Proje Yarışması Enerji ve Çevre Alanında Beyza Çapan, Tevhide Yurdasucu ve Zeki Batuhan Meral Türkiye birinciliği, Biyoteknoloji kategorisinde PhysioTech projesiyle ise Türkiye üçüncülüğünü ise Özge Nur Cingitaş elde etti. Akıllı ulaşım kategorisinde ise The Karga Company projesiyle Ahmet Ünlü Hisarcıklı, Akif Kemal Aksu, Ahmetcan Yazıcı Türkiye ikinciliği, yine akıllı ulaşım kategorisinde ise Rigel A projesiyle Türkiye dördüncülüğüne ise Fatma Reyyan Sarıkaya ve Hatice Bolat layık görüldü.”