EĞİTİM
Giriş Tarihi : 28-01-2020 11:07

TASARIM ANA OKULLARI KÖŞK MAHALLESİ’NDE AÇILDI

TASARIM ANA OKULLARI KÖŞK MAHALLESİ’NDE AÇILDI

 

“Mutlu olsunlar diye…” sloganıyla Finlandiya eğitim modeliyle Kayseri’de anaokulu, kreş ve gündüz bakımevi alanında faaliyet gösteren Tasarım Anaokullarının ikinci şubesi Köşk Mahallesi’nde açıldı.

Açılış programına, önceki dönem Enerji Bakanı ve Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, Büyükşehir Belediye Başkanı  Dr. Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediye Başkan Yardımcısı  Ahmet Yalçın, KASKİ Genel Müdürü Doç. Dr. Özgür Özdemir, Aile Çalışma ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Nevzat Özer, Kayseri OSB Bölge Müdürü  Ali Yaprak, Kayseri OSB Genel Sekreteri Adil Özhan, Mali Müşavirler  Odası Başkanı Ali Yedikaya, KİMDER Başkanı Hacı Ali Çakıcı, Tasarım Anaokulu öğrencileri ve velileri katılım gösterdi.

Tasarım Anaokulları açılış töreninde konuşan, önceki dönem Enerji Bakanı ve Kayseri Milletvekili Taner Yıldız : “Gelişen dünya bizlere farklı sorumluluklar yüklüyor, geleceğimizin teminatı çocuklarımıza hayatı tanıma, hayat bilgilerini bizatihi yerinde görme fırsatı veren böylesine mutena bir tesis hazırladıkları için Süslü ailesini tebrik ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun.

Tasarım Anaokulları açılış töreninde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Dr. Memduh BÜYÜKKILIÇ: Keşke bizlerin döneminde de böyle imkânlar olsaydı diyesi geliyor insanın. Gezip gözlediğim için diyebilirim ki nezih, güven dolu ve çağın gereklerine uygun bir ortam. Böyle bir kuruluşu bizlere kazandıran dostlarımıza teşekkür ediyorum.” Şeklinde konuştu.

Tasarım Anaokulları Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Süslü, “ Çocuk eğitiminin hedefi “özgür, düşünen, kendine yeten insanlar” yetiştirmektir. Biz de bu inançla projemizi hayata geçirdik. Bu anlamlı günde yanımızda olduğunuz için çok teşekkür ediyor, okulumuzun şehrimize hayırlı olmasını diliyorum.”dedi.

Tasarım Anaokulları açılış töreni, katılımcıların hatıra fotoğrafı çekimi ve okulu gezmeleri ile son buldu.

TASARIM ANAOKULLARI HAKKINDA: Tasarım Anaokullarında pedagojik günlük yaşam, çocukların ihtiyaçlarına ve ilgilerine göre şekillenmektedir. Günlük yaşam çocuklara kişiliklerini geliştirme olanağı veren, bireysel eğitim ve gelişme süreçleri için onlara zaman tanıyan ve başka çocuklarla ve erişkinlerle olan ilişkiyi teşvik eden bir açıklıkla şekillenmektedir. Çocuklara yönelik gündüz kurumlarımızda açık ve oyun esaslı bir pedagojik eğitim yaşanmaktadır. Tasarım Anaokullarının kalitesi, esnekliği ve yenilikçi yönelimi; okulun, çocuklar, ebeveynler ve tüm kurumlar için yetkin bir ortak haline gelmesine olanak sağlamaktadır. 183 öğrenci kapasiteli Tasarım Anaokullarında 3-6 yaş grubu çocuklarımıza 10 derslik, 5 atölye, 1 spor salonu ile okul öncesi eğitim hizmeti verilmektedir. Çocuklarımızın kendilerine yetebilmesi, bağımsız bireyler olarak yetişmesi için yaşam becerileri atölyemizle; zihinsel-bilişsel yeteneklerini, dikkat ve görsel algılarını geliştirebildikleri akıl ve zekâ oyunları atölyemizle; çocuğumuzun kişisel gelişimi ve eğilimleri doğrultusunda eğlenerek vakit geçirdikleri ahşap atölyemizle; geleceğin büyüklerine yeni ufuklar açan, yaşayarak, deneyimleyerek öğrenmelerine katkıda bulunan gök bilim atölyemizle; çocuklarımızın içindeki sanatı ortaya çıkarmak, eğlenerek öğrenmelerini öğrenirken özgünlüklerini keşfetmek için hazırladığımız müzik atölyemizle; erken çocukluk döneminde kazanılan yabancı dil ile problem çözme yetilerinin geliştiği, sosyal öğrenme becerilerinin arttığı İngilizce saatimizle; bedensel gelişimlerini destekleyici jimnastik saatimizle ve çok daha fazlasıyla eğitimde mutluluğun adresi Tasarım Anaokulları… (Kurum Haber)