YEREL
Giriş Tarihi : 07-05-2022 15:37

TAŞ MEKTEPLİLER GELENEKSEL BULUŞMADA BİR ARAYA GELDİ

TAŞ MEKTEPLİLER GELENEKSEL BULUŞMADA BİR ARAYA GELDİ


Taş Mektep Kayseri Lisesi Mezunları Derneği tarafından düzenlenen geleneksel buluşma gününde Büyükşehir belediyesi mehteran takımı konseriyle başladı. Program bitiminde katılımcı davetlilere sucuk ekmek, ayran aşure dağıtımı yapıldı.                         Günün anısına hatıra fotoğraf çektirildi. Daha sonra toplucaYamula barajı Marinaya gezmeye gidildi.
Taş Mektep Kayseri Lisesi Mezunları Derneği tarafından yapılan etkinlikte AKP Milletvekilleri İsmail Tamer, İsmail Emrah Karayel, Melikgazi belediye başkanı Mustafa Palancıoğlu, Talas belediye başkanı Mustafa Yalçın,  İl Milli eğitim müdürü Ayhan Teltik, Melikgazi İlçe Müdürü Hacı Kaya, Av. Mehmet Kavruk, Ahmet Turan Özkan, Demet Öztürk, Demokrat Partisi (GİK) üyesi Kamil Karamete çok sayıda Taş mektepli davetli katıldı.
Kayseri Lisesi bahçesinde buluşan Taş Mektepliler yağmurdan dolayı konferans salonunda bir araya geldiler.  Program da Sakarya cephesinde mezun olamayan öğrencilerin diplomalarını katılımcı davetli misafirlere verdiler.
Taş mektep derneği başkanı Ömer Uzunoğlu katılımcılara teşekkür ederken, "Sakarya Meydan Muharebesi'nde son sınıfı öğrencileri şehit olduğu için 1921'de mezun veremeyen ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından müzeye dönüştürülen Kayseri Lisesindeki Taş Mektep binası bizleri onurlandırdığını defalarca ifade ettim. 
Her yıl kutladığımız emekli olan eğitimci ve mezun olan öğrenci Taş mektepliler buluşması bu sene çok farklı bir kutlama yapıyoruz. Saygı değer Vekillerimi başkanlarım saygın davetliler bundan sonrada daha güzel olacak burada buluşmamamız. İkinci bir bayram kutlaması oluyor. Bu güzel geleneksel buluşma gününe katkı verenlere çok çok teşekkür ederim." dedi.

AdminAdmin