GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-11-2019 11:24

TANER YILDIZ MEVLID KANDILI DOLAYISIYLA BIR MESAJ

TANER YILDIZ MEVLID KANDILI DOLAYISIYLA BIR MESAJ

Önceki dönem Enerji ve Tabii kaynaklar Bakanı ve AK PARTİ Kayseri Milletvekili Taner Yildiz Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Yildiz mesajında şu görüşlere yer verdi; “Peygamber Efendimiz (S.A.S.), örnek bir hayat yaşayarak; ahlakı, adaleti ,sevgiyi, eğitimi, cesareti, liderliği, şefkat ve merhameti, barış ve hoşgörüyü yaşayıp yaşatan en güzel örnek olmuştur.

O büyük müjdeci, insan olma erdeminin hiçe sayıldığı bir dönemde ırk ve renk ayrımını reddetmiş, sınıfsal farklılıkları yok ederek adaletin hüküm sürdüğü esenlik dolu bir dünyanın kapılarını aralamıştır.

Okuma yazmayı öğretmeleri karşılığında esirleri serbest bırakan şanlı elçinin eşsiz mücadelesini , ilkeli duruşunu , vakar ve tevazunu, insanlık onuru için insanüstü gayretini iyi anlamak ve iyi anlatmak gerekmektedir.

Bu Kandilin , karanlıktan kurtuluşunun müjdecisi olan Sevgili Peygamberimizi(S.A.S.) çok daha iyi anlamanın vesilesi olmasını niyaz ediyorum .

Bu duygu ve düşüncelerle tüm hemşehrilerimizin ve İslam âleminin kandilini tebrik ediyorum. Yüce Allah'tan, ülkemiz, İslam âlemi ve insanlık için barış huzur ve esenlik dolu günler diliyorum. Bu gecenin manevi iklimiyle, omuz omuza , secdelere kapanarak yürekten yaptığımız yakarış ve dualarımızın kabulünü Yüce Allah tan niyaz ediyorum." Saygı selam ve muhabbetlerimle." (Kurum Haber)