MAGAZİN
Giriş Tarihi : 10-10-2019 12:14

TALASEMİ VE LÖSEMİLER DERNEĞİ'NDEN SAADET PARTİSİNE ZİYARET

TALASEMİ VE LÖSEMİLER DERNEĞİ'NDEN SAADET PARTİSİNE ZİYARET

Talasemi ve Lösemiler derneği Saadet partisi Kayseri il başkanlığına ziyaret gerçekleştirdi. Dernek başkanı Emre Başdemir ve yönetim kurulu üyelerinin Gerçekleştirdiği ziyarete Saadet partisi il Başkanı Nuri Ürkündaş ve yönetim kurulu üyeleri ev sahipliği yaptı.

Gerçekleştirilen ziyarette dernek Başkanı Emre Başdemir amaçlarının Talasemi ve Lösemi hastalığının Toplum bazında anlaşılması ve Farkındalık oluşturmak olduğunu belirterek hastalık hakkında bilgi verdi .

Başdemir; dernek olarak bu hastalıkla ilgi topluma bilinçlenmesi adına çeşitli ziyaretler gerçekleştiriyoruz .faaliyetlerimizin tamamı bu hastalıkla mücadele vermek ve yaşanan zorluklarla ilgili hem ailelerin hem de hastaların yanında olmaktır . bu kapsamda Türkiye genelinde yapılan değerlendirmelerde Kayseri bu hastalık da riskli bölge seçilmiş durumdadır nüfusun %4’ ü Kayseri de Talasemi Hastalığı taşıyıcısıdır; Halk arasında Akdeniz anemisi olarak bilinen bu hastalık Kayseri’de de ciddi oranda artış göstermektedir bu kapsamda derneğimizin girişimleri sayesinde evlenmeden önce gen testleri 2005 yılından bu tarafa yapılmaya başlanmıştır bu hastalığın tedavisi sadece ilik nakli ile yapılmaktadır Ülkemizde doner bankası oluşturmak için çalışmalar yapmaktayız . Başdemir Saadet Partisinin de Toplumda bu hastalıkla ilgili bilgilendirme ve farkındalık oluşturması için desteklerini beklemekteyiz dedi.

SP il başkanı Nuri Ürkündaş da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Saadet partisinin verdiğiniz mücadelede her zaman Talasemi ve Lösemiler derneğinin yanın olacağını belirtti. Ürkündaş; Toplumumuzda son yıllarda çok yaygınlaşan bu hastalığın mücadelesi konusunda ve vatandaşlarımızın duyarlı davranması noktasında verdiğiniz mücadeleden dolayı sizleri tebrik ediyorum verdiğiniz oranlar gerçekten Hem Kayseri Hem Türkiye adına kaygı verici ciddi oranlardır bu kapsamda bizlerde toplumun bilinçlenmesi adına elimizi taşın altına koyacağımızdan hiç şüpheniz olmasın dedi. daha sonra ziyaret karşılıklı fikir alış verişi ve iyi niyet temennileri ile sonlandırıldı.(Kurum Haber)