YEREL
Giriş Tarihi : 09-10-2020 10:56   Güncelleme : 09-10-2020 10:56

SUR KEBAP DİYARI, TALAS’TA HİZMETE BAŞLADI

SUR KEBAP DİYARI, TALAS’TA HİZMETE BAŞLADI

 

Enfes lezzet ve doyurucu yemek çeşitleri ile Talas Mevlana Mah. Elçibey Cad. Duman Rezidans altında hizmete açılan Sur Kebap Diyarı ızgara, çorba, meze ve tatlı çeşitleri ile iddialı lezzetleri misafirlerine sunmaya başladı.

Hüma Hastanesi Hastane Direktörü Hande Feride Gemici, Hüma Tazecioğlu, Bedigül Kaan ile Sur Kebap Diyarı İşletmecileri Yaşar Bozçalı ve Selami Gürbüz’ün birlikte yaptıkları açılışın ardından dualar okundu, iyi dilek temennileri sunuldu.

Açılış konuşmasında, Sur isminin Mezopotamya’ya kadar dayanan çok kadim topraklardan günümüze kadar ayakta kalan büyük bir medeniyeti ifade ettiğini anımsatan Hüma Hastanesi Hastane Direktörü Hande Feride Gemici, ” Sur, üç yüz uygarlığa ev sahipliği yapmış, nice miras ve kültürü bünyesinde barındırmış çok bereketli toprakların bulunduğu bir şehir bir merkez. O şehrin ismiyle Talas’ta doğunun esinti ve lezzetlerini hissetmek çok muazzam, dilerim ki Mezopotamya’nın bereketli toprakları işletmecilerimize uğur ve bereket getirsin, Allah hayırlı uğurlu etsin” dedi.

Açılışa, Kayseri & Elazığ Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Fatih Kaymaz ve başkan yardımcısı Memet Kemal Ertan’da katıldı.

İşletme sahipliğini Yaşar Bozçalı ile Selami Gürbüz’ün yaptığı mekanda Izgaralardan; Adana, et şiş, kuzu şiş, beyti, pirzola, ciğer, tavuk kanat, tavuk şiş ve köfte Çorbalardan; Beyran, işkembe, paça, mercimek, şırdan, mumbar ve kibe Mezelerden; ezme, söğürtme, Antep dolma midye, içli köfte, çiğköfte, salata, turşu, soğan salata, ballı yoğurt ve yeşillik Tatlılardan; Diyarbakır burma kadayıfı baklava ve sütlaç yer alıyor.

120 kişilik bahçe bölümü ile birlikte toplamda 160 kişilik kapasiteye sahip Sur Kebap Diyarı’nda haftanın yedi günü, 08:00-24:00 saatleri arasında misafirlerine hizmet verilecek, çok yakın zamanda ise motorize ekiple birlikte evlere ve işyerlerine paket teslim sistemi kurulacak.

HABER/FOTOĞRAFLAR: Mehmet Fatih KAYMAZ