KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 11-12-2019 11:51

“SÜPER İYİ GÜNLER” OYUNU BÜYÜLEDİ

“SÜPER İYİ GÜNLER” OYUNU BÜYÜLEDİ

Şehrimizde faaliyet gösteren Renkli Tebeşir Kültür ve Sanat Merkezi tarafından organize edilen, Freya Profesyonel Estetik, Sağlık ve Güzellik merkezinin sosyal sorumluluk ve farkındalık çalışmaları kapsamında Ana sponsoru olduğu “Süper İyi Günler” adlı tiyatro oyunu sahnelendi.

Kadir Has Gösteri ve Sanat merkezinde oynanan oyun,Tiyatro severler tarafından tam not aldı ve uzun süre ayakta alkışlandı.

16 yaşındaki Asperger sendromu taşıyan Christopher Boone’un başarı hikayesi üzerine kurulu olan oyun; Sosyal, iletişimsel ve algısal becerilerin gelişiminde farklılık olarak tanımlanıyor. Bu sendrom Albert Einstein, Bill Gates, Lionel Messi, Charles Darwin, Tim Burton, Wolfgang Amadeus Mozart gibi ünlülerde görülmüş olması bize otizmin aslında bir hastalık değil farkındalık olduğunu da ispat etmektedir.

Freya Profesyonel Estetik, Sağlık ve Güzellik merkezi işletme müdiresi Esra ERDEM, oyun sonrası yapmış olduğu basın açıklamasında, firma olarak Sosyal sorumluluk ve farkındalık projelerine önem vermelerinin kurumsal değerlerinden bir tanesi olduğunu söyledi. ERDEM, otizmin bir hastalık değil farkındalık olduğunu belirterek, şunları kaydetti. “Az önce hem seyir bakımından hem de toplumsal bir mesaj bakımından çok güzel bir oyunu hep beraber izledik. Oyunun kahramanı olan otizmli gencin bizden yani normal insanlardan bir farkı olmadığını hatta daha zeki olabileceğini gördük. Oyunda verilmek istenen mesajda ise toplumda aynı havayı solduğumuz otizmli fertleri dışlamamız gerektiğini aksine onları sahiplenmemiz gerektiğini bir kez daha kavramış olduk.

Bu akşam buraya gelerek salonu dolduran tüm sanatseverlere teşekkür ederiz. Firma olarak her zaman bu ve bunun gibi farkındalık çalışmalarına desteğimizi sürdüreceğiz”.  (Haber Merkezi)