SPOR
Giriş Tarihi : 13-11-2020 11:34   Güncelleme : 13-11-2020 11:34

SPORUN VE SPORCUNUN DOSTU ESAT BAŞKAN

SPORUN VE SPORCUNUN DOSTU ESAT BAŞKAN

Göreve başladığı günden bugüne kadar spora ve sporcuya her türlü desteği veren Yahyalı Belediyesi Başkanı Esat Öztürk’e Kayseri Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu teşekkür ziyaretinde bulundu.

Yahyalı Belediyesi Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarete Yahyalı Kaymakamı Yunus Emre Altıner, Kayseri Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Başkanı Musa Soykarcı ve yönetim kurulu üyeleri, Yahyalıspor Kulübü Başkanı Sedat Koyuncu, Yerköyspor Kulübü Başkanı Hacı Yusuf Şahin katıldı.

Ziyarette konuşan Kayseri Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Başkanı Musa Soykarcı; “Kayseri Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ve yönetim kurulu olarak ilçemizi Bölgesel Amatör Lig’de teslim eden Yahyalıspor ve Amatör Lig’de temsil Yerköyspor’a vermiş olduğunuz desteklerden dolayı size teşekkür ziyaretine geldik. Amatör sporlarda ahde vefa çok önemlidir. Yapılan iyilikler ve güzellikler asla unutulmaz. İnsana yapılan yatırım, geleceğe yapılan bir yatırımdır. Belediye hizmetleri dışında amatör sporlara verdiğiniz destekten dolayı camiamız adına başkanımıza minnettarız. BAL’ da mücadele eden Yahyalıspor’un kullanımına otobüs tahsis etmişiniz. İlimizi temsil eden takımlarımızın imajı için bu çok önemli. Kayseri’deki ilçelere öncülük ederek hem Yahyalıspor’a hem de Yerköyspor’a maddi destekte bulundunuz. Bu desteğin yanında kulüplerimize yaptığınız babalık ve ağabeylik bizim için çok önemli. Sizlerin verdiği bu destek bizleri de yüreklendiriyor.” diye konuştu.

Ziyaretten duyduğunu memnuniyeti dile getiren Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk ise konuşmasında; “ Bu naif ve zarif ziyaretinizden dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Yahyalıspor’umuzu Bölgesel Amatör Lig’e taşıyan emektar başkanımız Sedat Koyuncu ve yönetim kuruluna teşekkür ediyorum. İlçemizde iki futbol takımımız ve iki tanede sahamız var. Bu takımlarımıza ilgisiz alakasız kalamayız. Belediye kanunun verdiği bizlere izinle iki takımımızın da her zaman yanındayız. Amatör Sporlara verdiğiniz emekten dolayı sizlere ben teşekkür ediyorum. Yahyalıspor ilçemizin bir markası. Yerköyspor’ umuz da kurduğu altyapı akademisiyle Kayserispor’a ve ülke futboluna genç isimler kazandırıyor.  Yerköyspor Kulübü Başkanı Hacı Yusuf Şahin’e de yürekten teşekkür ediyorum. Bizim yaptığımız ayni ve nakdi yardımlar bu güzel takımlarımıza feda olsun. İnşallah pandemi sona ererde en kısa zamanda liglerimiz başlar. Bizde futbol izleme zevkine yeniden kavuşuruz.” İfadelerini kullandı.

Yahyalı Kaymakamı Yunus Emre Altıner’ de spora ve sporcuya verdiği destekten dolayı Başkan Öztürk’e teşekkür etti.

Ziyarette Kayseri Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Başkanı Musa Soykarcı ve yönetim kurulu, Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk’ e teşekkür plaketi takdim ettiler.