SAĞLIK
Giriş Tarihi : 12-09-2020 17:43   Güncelleme : 12-09-2020 17:43

SP: KAN BAĞIŞI YAPIP KAN DOSTU OLMALIYIZ

SP: KAN BAĞIŞI YAPIP KAN DOSTU OLMALIYIZ

Saadet Partisi Kayseri il başkanı Av. Baki Coşkun ve yönetim kurulu kan bağışında bulunarak pandemi sürecinde kan bağışını bırakmamak gerektiğini vurguladı.

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Kayseri şubesi tarafından başlatılan kan bağışı kampanyasına katılan Saadet Partisi Kayseri il başkanı Baki Coşkun kampanyaya katılımın yüksek seviyede olması gerektiğini söyledi. Coşkun, “Pandemi şartlarının başta Kayserimiz olmak üzere tüm ülkemizi sardığı bu günlerde bir yandan da deprem, sel gibi afetleri yaşıyoruz. Bu da demek oluyor ki Kızılay’a ihtiyacımız sürekli var. Yılda bir veya iki kez yapılacak olan kan bağışı birçok insana yaşam umudu oluyor. Her gün çeşitli kazalar, yaralanmalar ve operasyonlar gerçekleşiyor. Bu noktada, kan ihtiyacı hayati önem taşır. Kanamalı hastalığı olan bir hasta, ameliyatta 6-8 ünite kana ihtiyaç duyuyor. Bu hastanın, kurtulabilmesi için kan gereksinimi olduğu unutulmamalıdır. Kan bağışının olmadığı bir toplumda, her gün binlerce kişi hayatını kaybedebilir. Bu sebep ile düzenli kan bağışında bulunmak insanların hayatını kurtarıyor. Biz Saadet Partisi olarak milli konularda ve dayanışma gerektiren durumlarda her zaman katkı koymaya hazırız. Kan bağışı yapmak gerçekten çok kutsal bir görev. Tüm hemşerilerimizi Kızılay’a destek vermeye çağırıyorum.” dedi.

Baki Coşkun, “ASKON Kayseri yönetimince başlatılan bu güzel ‘Kan Dostum’ etkinliği için başta başkan Ali Özcan Bey olmak üzere tüm yönetimine ve kıymetli katılımcılara teşekkür ediyoruz. Umarım faydalı işlerde tekrar tekrar görüşürüz” ifadelerini kullandı.