YEREL
Giriş Tarihi : 08-04-2021 11:14   Güncelleme : 08-04-2021 11:14

SN. PALANCIOĞLUNUN EN BÜYÜK ŞANSI CHP LI MECLIS ÜYESI SN. ÖZGÜR ÖZER

SN. PALANCIOĞLUNUN EN BÜYÜK ŞANSI CHP LI MECLIS ÜYESI SN. ÖZGÜR ÖZER

Geçtiğimiz gün Melikgazi belediyesinin 2020 yılı Faaliyet raporu görüşüldü. Görüşmede rapor ile ilgili bazı sorular soruldu. Bu sorulardan sadece 2 tanesine cevap verildi diğerlerine cevap verilmedi. Cevap verilenlerde açıkçası beni pek tatmin etmedi. Ama rapor oylandı ve geçti.

Raporun görüşülmesi esnasında Alparslan parkına 3 milyon 750 bin Tl harcanarak yenilendiğini öğrendik. Esnaflarımızın sıkıntılı bir dönemden geçtiği şu zamanda zaten var olan parkın yenilenmesine bu kadar para harcamanın ne gereği var. Bu parayı sn. başkan keşke esnaflarımız için kullansaydınız. Daha doğru bir iş yapmış olurdunuz. Kirada olan işyerlerinde esnaflara destek verdik diyorlar. Ama verilen bir destek yok maalesef. Sadece belediyeye ait olan iş yerlerinde kiralara zam yapılmamış. Birde kapalı oldukları süre kadar ödemeleri ertelenmiş. Ayrıca hala her ayın 8 günü işyerleri kapalı bunlarla ilgilide bir şey yapılmamış. Yani kapalı olmalarına rağmen kira bedeli bağışlanmamış yine alınıyor.

Toplantıda Komisyon seçimleri yapıldı. Bir komisyon özellikle dikkatimi çekti. “Ticaret Sanayi ve İstihdam Komisyonu”. Biz her zaman diyoruz ki sn. başkan siz aynı zamanda serbest bölgeninde başkanısınız işsiz insanlarımıza iş bulunuz. Ancak sn. başkanda ısrarla belediyenin iş bulma gibi bir görevi yok diyor. Peki bu komisyon nedir? Ne iş yapar sn. başkan? Ticaretle ilgili Sanayi ile ilgili ve özellikle İstihdam konusunda 2020 yılında ne gibi faaliyetlerde bulunmuştur? Kaç kişiye iş imkanı sağlamıştır?

Uzun zamandır müşahede ettiğim bir konuyada özellikle değinmek istiyorum.

Mecliste muhalefet meclis üyelerimiz maşallah nezaketten kırılıyorlar. Özellikle Chp Meclis üyesi Sn. Özgür Özer bey. Evet nezaket olmalı. Kullandığımız dile her ortamda dikkat etmeliyiz ancak burada durum olması gerekenden çok fazla abartılı. Özgür bey her meclis toplantısında söz aldığında sn. Palancıoğluna karşı;

5 kere afedersiniz,

7 kere yapacağınızı biliyoruz sn. başkan ama,

10 kere yanlış anlaşılmasın kötü bir niyetimiz yok sn. başkan ama diyerek söze başlıyor ve toplantı süresince Sn. Palancıoğluna en az

15 kere teşekkür ediyor.

Muhalefet meclis üyesi dediğiniz sn. başkanın çalışmalarını yakından takip eder, eksiklerini toplantıda dile getirir, varsa Melikgazi ile ilgili bir takım projelerini ortaya koyar ve önerir. Bunu yaparken de belediye başkanını methetmesine gerek yoktur. Çünkü belediye başkanları zaten bu iş için maaş almaktadırlar. Belediye onların şahsi mülkleri değildir.

Bizim özgür beye tavsiyemiz Sn. palancıoğlu’nu methedecekse o zaman Ak parti grubunun olduğu tarafa geçsin. Orada bu işi çok daha rahat yapar.