YEREL
Giriş Tarihi : 14-01-2021 13:35   Güncelleme : 14-01-2021 13:35

SN. PALANCIOĞLU AYNI SUNUMU SİZDEN BIZDE TALEP EDİYORUZ

SN. PALANCIOĞLU AYNI SUNUMU SİZDEN BIZDE TALEP EDİYORUZ

 

 

Melikgazi Belediyesinden 30 ekim 2020 tarihinde 3 adet bilgi 21 aralık 2020 tarihinde ise 2 adet bilgi talep etmiştik. 21 aralık tarihli yazımıza cevap verildi. Ancak verilen cevap yasanın ilgili maddesine dayanılarak bir takım gerekçeler üretilerek bilgi verilmeme üzerine cevap verilmiştir. Peki biz 21 aralık tarihinde ne talep ettik?

31 mart 2019 itibari ile temel atma, açılış, reklam vb konularda her birine ayrı ayrı ne kadar harcama yaptınız? Diye sormuştuk. Bizim ayrı ayrı ifademizinde üzerinden yürüyerek kanunun ilgili maddesindeki özel bir çalışma,inceleme ve analiz gerektiren konuların içinde gibi görüp olumsuz cevap verme haklarını kullanmışlar.

Allah rızasın için sizin zaten mali kayıtlarınızda içinde bulunan ve her bir gider kaleminin ayrı ayrı tutulduğu bir bilgi işlem ortamında ne gibi bir analize,araştırmaya veya incelemeye ihtiyaç duydunuz acaba? Böyle bir şeye ihtiyaç yok ki. Zaten bu bilgiler sizin kayıtlanızda var ve olması gerekir. Sayıştay incelemelerinden nasıl çıkıyorsunuz merak ediyorum. Bir tuşla verebileceğiniz cevabı ilgili maddeye dayandırarak bilgiyi vermemek şeffaf belediyecilik anlayışınıza uymamaktadır.

İstediğimiz diğer bir bilgi ise belediyenin vergi dairesine olan borcunun yine   belediyeye ait olan taşınmazlarıyla mahsuplaşılması konusu idi. Bu talebimize verilen cevapta ise sn. başkan 4 ocak tarihli meclis toplantısında meclis üyelerine ve basın mensuplarına bilgi verilmiştir gerekçesiyle bunuda kanunun ilgili maddesine bağlayarak bilgi vermemiştir.

Ancak sn. başkan bu konuyla ilgili yaptığınızı söylediniz sunuma bağlı olarak hiçbir basında böyle bir haber bilgi göremedik. Ayrıca hiçbir meclis üyesi bu konuyu kamuoyuyla paylaşmadı. Ne bir reklam ne bir ilan nede bir el broşürü göremedik. Yani dayandırdığınız gerekçe mesnetsizdir.

Hadi bunuda bir tarafa bırakalım sn. Başkan. Madem sizden talep ettiğimiz bu bilgiyle alakalı meclis toplantısında böyle bir sunum yapacak idiyseniz. Neden bizi haberdar edip meclis toplantısına davet etmediniz? Yaptığınız bu işlerde ne gibi bir çekinceniz var ki bu bilgileri bizimle paylaşmaktan imtina ediyorsunuz. Bazı açıklarınızın ortaya çıkacağındanmı çekiniyorsunuz?

Saadet partili bir Melikgazi belediyesinde hiçbir kurum veya vatandaşımız böyle bir uygulamaya maruz kalmayacak. İsteyene istediği bilgi verilecektir.

Seçimlerde veya sonrasında 570 bin melikgazinin belediye başkanı olduğunuzu ve herkese eşit mesafede olduğnuzu deklare etmiştiniz.

Şimdi buradan hareketle geçtiğimiz gün bize vermekten imtina ettiğiniz bu bilgileri geniş bir zaman ayırarak Akparti Melikgazi ilçe teşkilatına belediyede detaylı bir sunum yaptınız.

Herkese eşit mesafedeyim sözünüze dayanarak diyoruz ki; 2020 çalışmalarınızı ve bütçe gerçekleşmelirini içeren sunumunuzu birde Saadet partisi Melikgazi ilçe teşkilatı yönetim kuruluna yapınız.