YEREL
Giriş Tarihi : 25-09-2020 19:27   Güncelleme : 25-09-2020 19:27

SİS EKO TREKKİNG "FİDAN SULAMA FAALİYETİ. GESİ"

SİS EKO TREKKİNG

Bu gün fidanları sularken susamış bir kaplumbağa koşarak yanıma geldi. Suyunu içti ve teşekkür ederek gitti. Mutluluk bu işte.

SİS EKO TREKKİNG "YAŞAMA DÖNÜŞ PROJESİ" DİKKATE ALINMALIDIR!

Yaşamakta olduğumuz yüzyılda olumsuz insan etkilerinin doğal çevre üzerinde oluşturmakta olduğu baskılar doğanın tahammül sınırlarını aşmış durumdadır. Küresel çevre dengesi bozulmuştur. Çevre sorunları insanlarla birlikte canlıların tamamını tehdit edecek boyutlardadır ve hızlanan hızlar nedeni ile gezegenimiz baş döndürücü bir hızla felakete doğru sürüklenmektedir.

Bu nedenle sorunular sadece uluslararası platformlarda yapılmakta olan toplantılarla çözülebilecek problemler olma niteliğini çoktan aşmıştır.

Bireyler olarak durumun vahametini bu toplantıları düzenlemekte olan insanlara hatırlatmak ve bu acımasız savaşta bir an önce doğanın yardımına koşabilmek için "SİS EKO TREKKİNG / YAŞAMA DÖNÜŞ" projesini temel alarak gezegenimiz sakinlerini hareketlendirmeliyiz.

EN BÜYÜK MESAJ,

Bu proje çizgisinde bireyler hiç vakit kaybetmeden, hiç kimseyi beklemeden, oldukları yerde ve kendi imkânları dâhilinde doğaya destek olmaya başlamalıdır.

Bu durumda gezegenimiz ölçeğinde hepimiz önce kendi karbon izlerimiz silerek kendi liderimiz olmalıyız. Olduğumuz yerde ve küçük adımlarımızla doğanın yardımına koşarak; olumsuz insan etkileri ile doğa arasındaki savaşta göstere, göstere doğayı desteklemeliyiz. Küçük adımları çoğaltatak ve duyarlılığı yükselterek en büyük mesajı vermeliyiz.

Küçük adımlar öncü olmalı ve büyük adımlarla birlikte gezegenimizi kurtarmalıyız.

Not: Sadece "TABİATI / DOĞAYI VE YAŞAMI SEVİYORUM" diyebilen insanlar yalnız bir sene benim yaptıklarımı yapsa duyarlılık yükselecek.

"SİS EKO TREKKİNG" BU İŞTE!

Bir insan kendini zorlamadan bir günde 50 fidan dikebilir (gücü yoksa başında durarak yevmi yeli bir insana diktirebilir. Fidanın tanesi sadece 5 tl. Yevmi yeli çalışan insanın günlük ücreti ise 150 tl).

Her araç 50 bidon alır. O fidanlar senede üç ay ve haftada bir sulasa dört yıl sonra bir ağaçlık oluşur. Dört yıl sonrasında o ağaçlık kendini orman etmeye başlar.

Başaramaz mıyız? Başarabiliriz?

Ben 93 model broadweyimle 30 tan fazla yerde ve hem de çok daha büyük çaplarda yaptım bunu. Siz sadece bir yerde yapın ve sadece 50 adet fidan dikin. Dört yıl takip edin ve sonra doğaya bırakın.

Başarabilirsiniz. Hem de çok rahat.

Güzel bir uğraşımız olur. Temiz havalarda spor yapmış oluruz. Fidanlar büyüdükçe kendimizi mutlu hissederiz. Doğanın dilini öğreniriz. Doğa bize öğretir.

Doğaya yakınlaşırız ve içimizdeki İNSAN büyür.

Ülkemiz orman olur. Duyarlılık yükselir.

Çocuklarımız ve tüm canlılar mutlu olurlar. Tabii en çok ta biz mutlu oluruz.

"SİS EKO TREKKİNG" BU İŞTE. SAYGILARIMLA.