YEREL
Giriş Tarihi : 30-12-2020 11:06   Güncelleme : 30-12-2020 11:06

SEMA KARAOĞLU'NDAN YENİ YIL MESAJI

SEMA KARAOĞLU'NDAN YENİ YIL MESAJI

Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği Başkanı Dr. Sema Karaoğlu, yayınladığı yeni yıl mesajıyla 2021 yılının salgınların, savaşların bittiği; insanların barış, sağlık ve huzur içinde yaşadığı bir yıl olmasını diledi.

Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği Başkanı Dr. Sema Karaoğlu, yeni yıl dolayısıyla bir mesaj yayınladı. 2020 yılının acılarla dolu geçtiğini belirten Karaoğlu, yeni yılın öncelikle sağlık ve huzur getirmesi temennisinde bulundu.

Karaoğlu, "2020 yılına büyük umutlarla girmiştik ve insanlık için huzur dolu geçmesini beklerken maalesef 2020 yılı insanlık tarihi açısından büyük acılara sahne oldu. Türkiye, Ocak ayında Elazığ'da meydana gelen deprem felaketi ile sarsıldı, 41 kişinin yaşamını yitirdiği depremin yaralarını daha sarmadan bu kez Van'da meydana gelen çığ felaketiyle sarsıldı. Burada da 41 vatandaşımız yaşamını yitirdi. Sonrasında da tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını başladı. Türkiye pandemi ile mücadele ederken hepimizin yüreğini yakan o kalleş saldırı düzenlendi ve İdlip'te Rusya'nın ve rejimin ortak saldırısı sonrası 33 kahramanımız şehit düştü. Maalesef acılarla başladığımız yıl, acılarla devam etti. Bir taraftan pandemi ile mücadele ederken, sevdiklerimizi kaybederken bir büyük felaket haberi de Ekim ayı sonunda İzmir'den geldi. İzmir'de meydana gelen depremde 116 canımızı kaybettik. Pandemi nedeniyle 2020 yılında milli bayramlarımız, dini bayramlarımız, şenliklerimiz iptal olurken; yaşam standartlarımız da değişti. Büyüklerimizden, küçüklerimizden, eşimizden dostumuzdan, bütün sevdiklerimizden uzak bir yaşam sürmek zorunda kaldık ve buna devam ediyoruz. 2020 yılı bize büyük acılar yaşattı gerçekten. Koronavirüs nedeniyle savaşlar, katliamlar durmuş gibi görünse de dünyada insan haklarından mahrum edilenler, göçe sürüklenenler, aç ve yoksulluk içinde bırakılanlar hiç azalmadı. Yine kadına şiddet olayları, tacizler, tecavüzler ve cinayetler durmadı. Tam yıl bitiyor gidiyor derken 'Kitle imha silahlarının finansmanının önlenmesine ilişkin kanun teklifi' sivil toplum kuruluşlarının bütün itirazlarına rağmen  meclisten geçti. Bu alınan karar açık ve net bir şekilde sivil toplumu susturma amacı taşıyor.  Kadınların, işçilerin, emekçilerin kısacası muhalif olan herkesin sesi kısılmak isteniyor" dedi.

Karaoğlu, "Yaşadığımız tüm olumsuzluklara rağmen , sesimizin kısılmak istenmesine rağmen geleceğe umutla bakıyoruz. Salgınların biteceği, insan hakları ihlallerinin azalacağı, kadına yönelik her türlü şiddetin sona ereceği umutlarımızın, gerçekleşmesini diliyoruz. Dünyamızın savaştan, terör ve şiddetten, insanlığın, açlık ve yoksulluktan kurtulması; sevgi, barış ve hoşgörünün hakim olduğu, temel insan hak ve hürriyetlerinin her yerde sağlandığı bir dünya ortak özlemimizdir. 2021 yılının, ülkemiz, dünyamız ve tüm insanlık için, özgürlük, barış ve hoşgörünün egemen olduğu bir yıl olmasını diliyorum. 2021 yılının dünyaya şiddetten ve çatışmalardan uzak sağlıklı ve mutlu günler getirmesini dilerim. Yine 2021 yılında bilimsel çalışmalarla elde edilen aşı ile pandeminin bitmesini ve ilaçların salgını durdurmasını temenni ediyorum. Samimi duygularımla 2021 yılının KİGDER üyelerine, tüm insanlığa sağlık, barış ve umutların gerçekleştiği yarınlar getirmesini diliyor, yeni yılı kutluyorum" şeklinde konuştu.