YEREL
Giriş Tarihi : 17-11-2020 14:19   Güncelleme : 17-11-2020 14:19

SEMA KARAOĞLU'NDAN TAZİYE MESAJI

SEMA KARAOĞLU'NDAN TAZİYE MESAJI

Cumhuriyet Halk Partisi'nden 2019 yılı yerel seçimlerinde Melikgazi Belediye Başkan adayı olan Sema Karaoğlu, Şırnak'ın Silopi ilçesinde şehit olan Piyade Teğmen Burhan Sönmez ve Hakkari'de PKK’lı teröristlerle girilen çatışmada şehit olan Piyade Uzman Çavuş Abdurrahman Topuksuz için taziye mesajı yayınladı. Karaoğlu, her ikisine de rahmet diledi.

Kayserili Piyade Teğmen Burhan Sönmez, Şırnak'ın Silopi ilçesinde teslim olacak teröristleri kararlaştırılan bölgeye sevk etmek için girdiği Habur Çayı'nda boğularak şehit oldu. Öte yandan Irak’ın kuzeyindeki Zap bölgesinden, ülkeye sızmaya çalışan PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada da Osmaniyeli  Piyade Uzman Çavuş Abdurrahman Topuksuz şehit oldu.  Piyade Teğmen Sönmez Kayseri'de; Uzman Çavuş Topuksuz da düzenlenen törenle Osmaniye'de toprağa verildi.  Cumhuriyet Halk Partisi'nden 2019 yılı yerel seçimlerinde Melikgazi Belediye Başkan adayı olan Sema Karaoğlu da yayınladığı mesajla her iki şehit içinde taziyede bulundu.

Karaoğlu, "Şırnak ve Hakkari'den aldığımız haberle yüreklerimiz yandı. Her iki şehidimize de Cenabı Allah'tan rahmet diliyorum. Yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Türkiyemizin başı sağolsun.  Bir anne olarak bu acıyı tarif etmem mümkün değil. Ailelerinin acılarının aynısını yaşıyorum. Hüzünlerinin aynısını hissediyorum.  Türkiye Cumhuriyeti büyük bir devlettir. Teröristler asla amaçlarına ulaşamayacaklar. Belki bu tür saldırılarla canımızı yakabilirler ama asla emellerine ve hedeflerine ulaşamayacaklar. Türk Milleti bu toprakları anavatan edinirken kan döktü ve dökmeye de devam ediyor. Elbette hiçbir şehidimiz olmamasını isteriz ama zor bir coğrafyada yaşıyoruz ve bunun da zaman zaman acı bedellerini ödüyoruz. Kurtuluş Savaşında Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları bu vatanı korumak için nasıl mücadele ettiyse, nasıl  canlarını ortaya koyduysa bugün de aynı kararlılıkla Türk Milleti vatanı için canına ortaya koyuyor. Koymaya da devam edecek. Tekrardan Türk Milletinin başı sağolsun. Şehitlerimizin de mekanı cennet olsun" ifadelerini kullandı.