SİYASET
Giriş Tarihi : 26-03-2020 13:09

ŞEHRİMİZDE KORONA TABLOSU VE YAPILMASI GEREKENLER

https://www.youtube.com/channel/UCjzcYgWmuT2NDjN8UPD876A?view_as=subscriber

ŞEHRİMİZDE KORONA TABLOSU VE YAPILMASI GEREKENLER

Melikgazi İlçe Başkanı Sinan Aktaş, yazılı bir açıklama yaparak şu değerlendirmede bulundu: 
Kendimizi izole ettiğimiz ve hemen herkesin evlerinde olduğu şu dönemlerde Cumhuriyet meydanında hala gerçekten işi olmayan bir çok insan var. Üstelik çoğu sosyal mesafeyede riayet etmiyor. Şehrin bir çok noktasında bu konuda aksaklıklar var.
Toplu taşıma araçlarında hınca hınç seyahat eden insan videolarını izliyoruz ve görüyoruz. Bu konuda Ulaşım Aş ye büyük görev düşüyor derhal çözüm üretmesi şart
Işıklarda küçücük çocuklar hala araçlardan para istemeye devam ediyorlar.
Market girişlerinde hala markete giren çıkanlardan yardım isteyenler var.
Sokak sokakkağıt toplayıcıları hala toplamaya devam ediyorlar.
Bankaların ve Ptt önlerinde 1,5 mlik sosyal mesafeye dikkat edilmiyor.
Maskeler ve kolonyalar hala normal piyasa fiyatının üzerinde satılıyor.
Cumhurbaşkanlığı iletişim merkezi hala çadır kurma çalışmalarını sürdürüyor
Belediye şehir merkezinde kaldırım tamirat çalışmalarına devam ediyor.
Melikgazi kaymakamlığı sosyal yardımlaşma merkezine yardım almaya gelenler
Uzun kuyruk oluşturuyorlar ve yine sosyal mesafe yok. Bu yardımlar ihtiyaç sahiplerinin adresine kaymakamlık tarafından götürülerek teslim edilse daha doğru olur.
Bir şekilde şehir merkezine inen ve eldivensiz maskesiz vatandaşlarımıza gerek kızılay gerekse belediyelerimiz ücretsiz maske,eldiven ve kolonya dağıtmalıdır.
Şehir merkezinde belli noktalara el dezenfaktanı otomatları konması gerekir.
Emniyet güçlerimiz ve belediye zabıtalarımız şehir merkezinde parklarda ve cami çevrelerinde boş boş oturanların evlerine dönmesi için telkinlerde bulunmalıdırlar.
Cumhuriyet meydanına ve şehrin belli noktalarına halkı uyarıcı yazılar brandalara yazılarak kale surlarına vb yerlere asılmalıdır. Ayrıca şehrin her yerinde bulunan bilbordlarda bu amaçla tamamı kullanılmalıdır. Şimdi kullanmayacaksak bu bilbordları ne zaman kullanacağız.
Melikgazi belediye başkanımızada bir tavsiyem var. 
Sn.Başkan; Coronaviras salgınını yaşadığımız şu günlerde şehrimizde hijyeni sağlamak açısından lütfen artık şu sokak aralarındaki çöp bidonlarını ve yeraltı çöp konteynerlerini kaldıralım. Onun yerine her binaya plastik çöp bidonları verelim. Binalar Çöp bidonlarını bahçelerinde kendileri muhafaza etsinler ve sorumlu olsunlar. Herhangi bir zarar gördüğünde kendileri temin etsinler. Her akşam saat 19.00 da çöp arabasının geleceği saatte çıkarsınlar. Çöpleri alınıncada derhal bahçeye alsınlar.  Dünyada bir çok ülkenin 30 yıldır uyguladığı bu uygulamayı gelin bu süreçte bizlerde şehrimizde hijyeni sağlama adına başlatalım. Sokaklarımız bu çirkin görüntülerden kurtulsun. Hiç yapamıyorsanız en azından pilot bir bölgeden başlayın ve yavaş yavaş tüm şehre yayalım.
Diğer taraftan esnaflarımızın durumu gerçekten sıkıntılı.Bu süreçte ciddi zarar görecekler. Şehrimizin tüm dinamiklerine oda başkanlarına sesleniyorum. Lütfen esnaflarımız için nasıl bir çözüm üretilebilir. Bu konuda bir takım projeler üretmeniz şart. Değilse hakikaten esnaflarımızın durumu hiç içaçıcı değil. Öncedende iyi değildi ama bu salgın süreci dahada fazla zarar verecek.  Devletimizin aldığı tedbirler sorunu sadece ötelemek üzerine. Ötelemekten daha fazla bir şeyler yapılması şart.
Hani derlerya ödediğiniz vergiler sizlere yol,su,elektrik,köprü olarak dönecektir. 
Yol ve köprü için 2020 yılı bütçesine ayrılan paralar halkımıza ve esnaflarımıza dağıtılsa onları desteklemek amacı ile kullanılsa. Bu sene yol ve köprü çalışmaları iptal edilse nasıl olur. Bence gayet güzel ve yerinde olur. 
Lütfen her evden 1 kişi ve oda gerçek ihtiyaçlar için çıksın ve hızlıca dönsün. Onun dışında kimse çıkmasın. 
Çin ve Güney Kore sorunu çözdü,normal hayata dönmeye başladılar. 
Bizlerde kurallara harfiyen riayet edersek,inşallah en kısa zamanda bu sıkıntılı ve zorlu süreçten milletçe hayırlısı ile sağlıklı bir şekilde çıkacağız. (Kurum Haber)