YEREL
Giriş Tarihi : 07-01-2021 16:18   Güncelleme : 08-01-2021 11:07

ŞEHİR HASTANESİNE HAYIRSEVERİMİZ TARAFINDAN CAMİ

ŞEHİR HASTANESİNE HAYIRSEVERİMİZ TARAFINDAN CAMİ

 

 

 

Kayseri Şehir Hastanesinin kampus alanına, Hayırseverimiz Ömer Kurşuncu tarafından yapılacak olan cami ve müştemilatı binası yapımına ilişkin protokol, Valiliğimizde düzenlenen tören ile imzalandı.

 

Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen protokol imza törenine, Valimiz Şehmus Günaydın’ın yanı sıra İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli, İl Müftüsü Şahin Güven ile hayırseverimiz Ömer Kurşuncu katıldı.

 

Vali Günaydın, törende yaptığı konuşmada, Kayseri’mize kazandırılan bu tür eserlerde emeği geçen herkese teşekkür ederek, ilimizin bu konuda Ülkemize örnek bir şehir olduğunu belirtti.

 

Hayatın her alanında eserlerin kazandırılmasında Kayserili hemşerilerimizin her türlü fedakârlıkta bulunduğunu ifade eden Vali Günaydın, “İlimize cami, okul, sağlık ocakları ve hastane gibi birçok eser kazandırıyorlar. Şehir Hastanemiz de, Sayın Cumhurbaşkanımızın “Benim rüya projem” dediği projelerden bir tanesi. Bu hastane sadece Kayseri’mize değil aynı zamanda bölgenin hepsine hitap eden bir hastanemiz. Bu hastanelerin ne kadar önemli olduğu pandemi sürecinde ortaya çıktı. Bu pandemi sürecinde Şehir Hastanemiz ve diğer hastanelerimiz çok büyük mücadeleler verdiler. Kendilerine teşekkür ediyoruz.” dedi.

 

Hayırsever Ömer Kurşuncu ise, Kayserili hemşerilerimizin hayır konusunda öncü olduklarını ifade ederek, caminin yapılmasında desteklerini esirgemeyen başta Valimiz Şehmus Günaydın olmak üzere herkese teşekkür etti.

 

Konuşmaların ardından, Kocasinan ilçesi Şeker Mahallesinde “Kayseri Şehir Hastanesi Camii” adı ile yapılacak olan caminin yapımına ilişkin protokol, Vali Günaydın, hayırsever Ömer Kurşuncu, İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli ve İl Müftüsü Şahin Güven tarafından imzalandı.