KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 18-12-2020 17:08   Güncelleme : 18-12-2020 17:08

SARI BASIN KARTI SAHİPLERİNE ERCİYES’TEN ÜCRETSİZ HİZMET

KGC Başkanı Altınkaya’dan Başkan Büyükkkılıç ve Belediye Meclisi’ne teşekkür.

SARI BASIN KARTI SAHİPLERİNE  ERCİYES’TEN ÜCRETSİZ HİZMET

Türkiye’nin en önemli kayak ve kış sporları merkezi Erciyes’te sarı basın kartı sahibi gazetecilerden teleferik (gondol ) ücreti alınmayacak. Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya, ‘Türkiye genelinde sarı basın kartı sahibi olan tüm meslektaşlarımız için alınan bu karar nedeniyle Başkan Büyükkılıç ve Büyükşehir Belediye Meclisi’ne teşekkür ediyorum’ dedi.

Türkiye’nin gözde kayak merkezlerinden Erciyes sezonu açtı. Haftasonu Ukrayna’dan Carter seferi ile gelecek turistleri ağırlayacak olan Erciyes de, sarı basın kartı sahibi gazetecilere de ücretsiz teleferik hizmeti verilecek. Kayseri Gazeteciler Cemiyeti’nin talebi üzerine Büyükşehir Belediye Meclisi’nce alınan karar gereğince Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığınca verilen sarı basın kartı sahibi yurt genelindeki tüm gazeteciler Erciyes’te teleferik hizmetinden ücretsiz yararlanacak.

Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “ Ülkemizin en önemli kış sporları ve kayak merkezlerinden biri olan Erciyes’te sezon açıldı. Erciyes Projesi’nin gerçekleşmesinde ve bugünlere gelmesinde emeği geçen dönemin belediye başkanları Mehmet Özhaseki, Mustafa Çelik ve mevcut başkan Memduh Büyükkılıç ile Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahit Cıngı ve ekibine teşekkür ediyorum. Bilindiği gibi Erciyes bu hafta içerisinde kayak sezonunu açmıştı. Yurtdışından ilk turist kafilesi de Carter seferi ile Ukrayna’ dan bu hafta sonu şehrimize gelecek. Talebimiz doğrultusunda Büyükşehir Belediye Meclisi, 2020-2021 sezonunda şehit yakınları, gazilerimiz ve Kayak Merkezi’nde görevli askeri ve sivil personelle birlikte sarı basın kartı sahibi gazetecilere de gondol ve diğer teleferik hizmetlerinden ücret almayacak. Erciyes’in tanıtımına katkı vereceğine inandığımız bu karar nedeniyle başta, Başkan Memduh Büyükkılıç olmak üzere, Belediye Meclisi’ne teşekkürü borç biliyorum. Bu hizmetten sadece Kayseri’deki sarı basın kartı sahipleri değil, yurt genelindeki tüm kart sahibi meslektaşlarımız yararlanabilecek…”

KGC Başkanı Veli Altınkaya, ülkemizin en modern ve güvenli kayak merkezlerinden biri olan Erciyes’te salgın nedeniyle turistlere kısıtlama uygulanmadığını hatırlatarak, ‘Bakanlık genelgesiyle yurtdışından gelen turistler kısıtlamadan muaf tutuluyor. Dilerim kayak merkezindeki oteller gibi, diğer tesisler de turistlere maske, mesafe kurullarına uyarak yiyecek ve içecek hizmetleri verebilsin. Kayak için her türlü doğal güzelliğe ve mekanik imkana sahip olan Erciyes Kayseri ve ülke ekonomisine önemli katkı sağlayacaktır’ dedi.