YEREL
Giriş Tarihi : 05-09-2020 22:29   Güncelleme : 06-09-2020 18:05

SAHABİYE MAHALLESİNDE KARANTİNAYA ALINAN MESKEN SAYISI 299

SAHABİYE MAHALLESİNDE KARANTİNAYA ALINAN  MESKEN  SAYISI 299


05.09.2020 Cumartesi gününde  başlangıçtan bu tarafa Sahabiye Mahallesinde karantinaya  alınan  ev sayısı 299'a ulaşmıştır. Yaklaşık 10 kişi kadar da mahalle sakinlerimizden hastahanelerde yoğun bakımdadır.Bir hafta önce de Prof. Fevzi Fevzioğlu Caddesinde perdeci esnafı Osman URAL arkadaşımız  koranadan vefat etmiştir.Kurallara uymayanlar sayesinde  yeni  kısıtlamalar  gelebilir.   Uymayanların vicdanı sızlamayacak mı? Allah  feraset versin. Türk Milletinin yar ve yardımcısı  olsun... Aşağıda bir hastamızın açıklamasını da bilgilerinize sunarım.  05.09.2020 Alim GERÇEL, Sahabiye Mahallesi Muhtarı

 

Hüseyin Coşkun
29 Ağustos 2020, 09:48

Degerli Dostlar..
Maske mesafe ve hijyene çok dikkat etmeme rağmen
Bundan 20 gün önce bir yakınımızın covit19 testinin pozitif çıkması sonucu 14 gün yakın temastan dolayı köyde karantinaya alindim.tam sure bıtmek üzereyken bir baska yakınımın da pozitif çıkmasıyla 2 nci uzatmaya gittik..Bu arada sendromlar bende başgösterdi yüksek ateş,ağız kuruluğü,titreme, halzizlik,kuru öksürük derken ambulansla Yozgat Bogazliyan hastanesine darın düştük . Test sonucumuz pozitif çiktı..8 gundür hastanede yoğun oksijen ve ilaç tedavisi görüyorum ..odanın kapısından içeri ve dışarı kimseyi almiyorlar..Doktor hemşire bakıcı ve tüm personel yakinen ilgilenmekteler..teşekkür ederim..
Değerli dostlar .ilk günler nefes bile almakta zorlaniyordum..nefes almak icin bile ayrıca bir nefes almak gerekiyor .Bogazina geliyor öksuremiyorsun boğazınız yırtınıyor .Bir lokma ekmek ve yemek bile yiyemiyorsunuz,su bile içemiyorsunuz Çok zor süreç .,olmaya cihanda bir nefes sihhat gibi,,,canlısını yaşadım..
Korana ciğerden yakaladıysa perişansın demektir..Bir çokları ayakta atlatiyor..Maske mesafe ve hijyenin ne kadar onemli olduğunu bir kez daha anliyorsun..
Allah tüm hastalarımıza şifalar versin..
Bu işin şakası yokmuş..
Duanızı eksik etmeyin.
Allaha emanet olun.. (Kurum Haber)