SİYASET
Giriş Tarihi : 04-09-2020 12:17   Güncelleme : 04-09-2020 12:17

SAADET PARTİSİNDEN BASIN AÇIKLAMASI

SAADET PARTİSİNDEN BASIN AÇIKLAMASI

 

Geçtiğimiz hafta Melikgazi belediye Başkanı Sn. Mustafa Palancıoğlu’nun Kazancılar çarşısı ile ilgili yenileme çalışmasından bahsetmiş. Kayserinin sadece kazancılar çarşısından ibaret olmadığını daha büyük bir çalışma yapması gerektiğini ve İpek Yolu Çarşısı – Prestij caddeleri projelerimizi kendisine tavsiye etmiş ve yaptığı çalışmalar ile bilgiler vermiştik. “Bu yaptıklarınızı en küçük ilçeden en büyük iline kadar tüm belediyelerin yapmış olduğu mutad çalışmalardır. Ot,çöp,çiçek asfalt tamamda Sizden sonra iz bırakacak sizi hatırlayacağımız ciddi bir proje yapın” diye seslenmiştik.

Akparti Melikgazi ilçe başkanı Sn. Gökhan Ülke bizim bu değerlendirmemize istinaden sosyal medya üzerinden 4 sayfalık Sn. Palancıoğlu’nun yaptıklarını ve yapacaklarını paylaşarak cevap verdi. Paylaşmısına paylaştı ama bizide itham etmekten geri kalmadı. Sn.Ülke Şahsımı Chp nin övgüsüne mazhar olmakla,Chp çizgisine kaymakla ve Sn. Palancıoğlunun çalışmaları ile ilgili açıklamamda beni yalan söylemekle itham etti.

Şimdi ben burada Sn. Ülke’nin yazdığı Sn. Palancıoğlunun çalışmalarına değinecek değilim. Onlar belli. Ancak her kafaları estiğinde bizi Chp ile aynıymışız gibi göstermeye çalışma gayretlerini açıklığa kavuşturmadan edemeyeceğim.

Öncelikle biz Allahtan korkan ahirete inanan insanları ve yalan söylemeyiz ve Yalan konuşmaktan Allaha sığınırız. Gelelim Chp konusuna; Şu çok iyi bilinmelidirki Saadet Partisi sadece Chp değil hiçbir siyasi partiyle benzerliği olmayan eşsiz bir siyasi görüş ve harekettir. Ayrıca Saadet Partisi hiçbir siyasi partinin çizgisinde de değildir. Yaptığı işleride hiçbir kimseden övgü almak için yapmaz.

Şimdi size 3 örnek ile Saadet partisinin değil ama Ak partinin Chp ile aynı çizgide olduğunu ve ABD ile AB nin övgüsüne mazhar olmak için çalıştığını ispat edeceğim.

  1. Akparti ve Chp Avrupa Birliği diyor ve AB ye girmek için canla başla çalışıyorlar. Akparti AB bakanlığı bile kurdu. Sn. Ömer çelik bir basın toplantısında Ab ye giriş sürecinde Ab uyum yasaları çerçevesinde 2000 in üzerinde yasal değişiklik yaptıklarını ifade ettiler. Ayrıca Sn. Cumhurbaşkanımız bir basın toplantısında cebinden bir kart çıkartarak bakın Ab  ile ilgili yapacağımız iş takvimini cebimizde taşıyoruz. Dedi.

Saadet Partisi olarak bizler ise İslam birliği diyoruz. Bir müslüman asla Ab ye girmeye çalışmaz hedefi İslam birliği olmalıdır. 1997 de D8 i kurduk 8 islam ülkesinden oluşan 1,5 milyar nüfusa sahip bir coğrafya. İnşaallah Aktif hale getirip İslam birliğini dünyada etkin ve otoriter bir konuma getireceğiz.

Şimdi soruyorum size AB diyen Akparti mi Chp çizgisinde İslam birliği diyen Saadet Partisi mi?

  1. Akpati ve Chp Sömürüye dayalı mevcut Faizli Ekonomik düzeni savunuyorlar ve uyguluyorlar. İşbaşına geldiklerinden bu tarafa 83 milyonun hepsine kredi kartı dağıttılar. Herkesi bankalara yönlendirdiler. Bankalardan kredi almalarını sağlayarak borçlandırdılar. Toplumu faizli sistem içerisine neredeyse tamamını entegre ettiler.

Saadet partisi olarak bizler ise Faizsiz Adil ekonomik Düzeni bugüne kadar savunduk ve iş başına geldiğimizde mutlaka bu sistemi hayata geçirmek için çalışacağız. 50 yıldır bunu savunduk hala bunu savunuyoruz.

Şimdi soruyorum sizlere Faizli ekonomik sistemi savunan Akpartimi Chp çizgisinde yoksa Faizsiz Adil Ekonomik sistemi savunan Saadet partisi mi?

 

 

 

  1. 1949 yılında Chp genel başkanı İsmet İnönü nün imzaladığı Full brigth anlaşması ile Ülkemizde ilk orta ve lise müfredatları Abd nin hakim olduğu bir komisyona verilmiş. Akparti ise 18 yıldır Halen  Fullbright eğitim komisyonunun dayattığı müfredatı eğitim sistemimizde uyguluyor.

Saadet partisi olarak bizler ise bu komisyonu kaldırıp tamamen Önce ahlak ve maneviyat esasına dayalı bir müfredat ile eğitim sistemimizi oluşturmak istiyoruz.

Şimdi soruyorum sizlere Abd nin dayattığı Chp nin imzaladığı bir eğitim sistemini 18 yıldır uygulayan Akparti mi Chp çizgisinde yoksa Önce Ahlak ve maneviyat diyen Saadet Partisi mi?

Sonuç olarak Sn. Ülke Sn. Palancıoğlu’nun çalışmaları belli onları saymayı bir tarafa bırakında Gelin sizinle berber seçtiğiniz bir tv kanalında Akpartiyi ve Saadet Partisini konuşalım. Bakalım kim Chp çizgisinde kim değil halkımız  karar versin.  Böyle bir tv programına gelemiyeceğinizi biliyorum ama “Fakirin ekmeği umudu” demiş atalar. Kim bilir belki de cesaretinizi toplar gelirsiniz.