SİYASET
Giriş Tarihi : 28-07-2020 11:03   Güncelleme : 28-07-2020 11:05

SAADET PARTİSİ İL BAŞKANLIĞINDA BAYRAK DEĞİŞİMİ

SAADET PARTİSİ İL BAŞKANLIĞINDA BAYRAK DEĞİŞİMİ

Saadet Partisi Kayseri İl Başkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Saadet Partisi Genel Merkezi tarafından ilbaşkanlığı görevine Avukat Baki Coşkungetirilmiştir. 
İl Başkanı olmasının ardından kısa bir değerlendirmede bulunan Coşkun, şöyle konuştu: “Bu görevin yükünü v esorumluluğunu çok iyi biliyorum. Yönetim kurulu ve teşkilat mensuplarımızla yapılan istişareler sonucu il başkanlığı görevine getirilmem nedeniyle tüm Kayseri teşkilatımıza ve Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu’ya teşekkür ediyorum. Zor ve kısa zaman dilimi içerisinde İl Kongremize partimizi hazırlamak durumundayız. Kayseri genelinde partimizi başarılı kılmak için tüm gücümüzle çalışacağız.”

Avukat Baki Coşkun Kimdir?
1987 yılındaKayseri’de doğdu.
2005 yılında Kayseri İstikbal Lisesi’ni
2009 yılında İstanbul Üniversitesi Adalet M.Y.O. ‘ni
2014 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi.
Adli Tıp Kurumu Başkanlığı ve İstanbul Üniversitesi Rektörlüğünde  5 yıla yakın devlet memuru olarak görev yaptı.
Lise yıllarından itibaren Milli GençlikVakfında okul başkanlığı görevlerinde bulundu.  Üniversite ve sonraki yıllarda Anadolu Gençlik Derneğinde Fakülte Temsilciliği, İlçe Başkanlığı ve İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.
27. Dönem Saadet Partisi Milletvekili Adaylığı yapan Baki Coşkun en son Anadolu Gençlik Derneği Kayseri Şube Başkanlığı görevini yürütmekteydi.
Şu an SerbestAvukat olarak çalışmaktadır. Evli ve bir çocuk babasıdır. (Kurum Haber)